Pul Pul Dökülen Cilde Ne İyi Gelir?

Çok kuru ve pul pul dökülen cilt için oxygeneo cilt terapisini iyi gelir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki kurumalar ve kuruluktan kaynaklanan pul pul dökülmeler için dermokozmetik ürün bakımları ile Oxygeneo bakımı kombinlenebilir. Cildin yeniden beslenebilmesi, nemlenmesi, cilt rengini eşitlemek, kuruluktan kaynaklanan ince çizgiler için cildin doğal oksijenlenmesi sağlanır. Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları belirlenebilir.

Kızım bu yıl sınavlardan dolayı stresli bir dönem geçirdi. İlk başlarda çok fazla sivilcesi çıkmıştı. Neyseki iyi bir cildiye doktoruyla bu sorunun önüne geçtik ancak tam herşey güzel giderken şimdi de cildi kupkuru oldu. Mevsim geçişinden diye düşündük ilk başta ama sanırım ciddiye almamız gereken bir konu. Pul pul dökülen cilde ne iyi gelir? Yaşı 26.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Öncelikle geçmiş olsun. Cilt kuruluğu, dökülme, soyulma gibi problemler için başvurduğumuz pek çok tedavi mevcut. Cildin kaybettiği temel aktif besin maddelerini cilde geri kazandırmak prensibine dayanan bu tedavilerden birisi OxyGeneo Oksiyen Terapisi. OxyGeneo ile cilt daha ilk tedaviden sonra bile gözle görünür biçimde daha canlı, daha taze görünür ve neme doyurulur. Peki nasıl etki ediyor? Özel kapsülü ve anti-aging maddeler içeren zengin jelin birbirleriyle temas etmesi ile OxyGeneo etkisi yaratılır. OxyGeneo seanslarına ek olarak Hydrafacial tedavisi ile de cildi ölü tabakasından arındırmak ve cildi neme doyurmak mümkün olabilir.

Hocam bir süredir cildimde inanılmaz bir kuruluk var nerdeyse her gün 2 defa nemlendirmeme rağmen yine kupkuru oluyor makyajı kusuyor. Pul pul dökülen cilde ne iyi gelir?sizin önericeğinizbir bakım vb bir şey varm?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildin pul pul dökülmesi genellikle; sert iklim koşulları, çevre kirliliğine maruz kalma, ya da kullanılan bir kozmetik ürününe reaksiyon geliştirme, uygun yapılmayan cilt bakım rutinleri uygulama gibi nedenlerle oluşabilmektedir. Egzama, sedef hastalığı, bağışıklık sistemi zayıflığı gibi sağlık sorunlarınız varsa öncelikle bir dematologa danışarak tedavinizi başlatmanızda fayda var. Bu tarz problemleriniz yoksa ilk sırada bahsettiğimiz nedenlerden kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Kuru, pul pul dökülen cildinize OxyGeneo Oksijen Terapisi cilt bakımından fayda görebilirsiniz. OxyGeneo cildi ölü hücrelerden arındırırken hem uygulama sırasında hem de sonrasında cildin beslenmesi için elverişli bir ortam yaratır. İşlem yapılan bölgeye uygulanan ve OxyGeneo teknolojisinin içinde, magnezyum askorbit fosfat, kojik asit ve retinol etkili gibi anti-aging maddeler bulunur. Sistem sayesinde hem hücrelere daha çok oksijen taşınır hem de bu etkili maddeler cildin adeta içine işler, yani cilt bu maddelerden maksimum bir şekilde faydalanır. Bu sayede cilt kuruluğunun önüne geçmek mümkün olabilir.

Hocam çok kuru bir cilt tipim var..Nemlendirici kremler çok denedim yine de uzun süreli etkili olmadı. Pul pul dökülen cilde ne iyi gelir bitedavi önerİyor musunuz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Fazlasıyla ince, az gözenekli hatta neredeyse gözeneksiz bir yapıya sahip olan kuru ciltlerin dıştan görüntüsü mat ve dokunulduğunda serttir. Cildimizde bulunan sebum oranı yeteri derecede olmadığında cilt kendini dış etmenlere karşı koruyamaz. Yani mevsim değişikliği, kullanılan kozmetik ürünler ve nemlendirme özeliiği bulunan kremler cildi tahriş edebilir. Ayrıca cilt kuruluğu; erken kırışmaya, cildin canlı, sağlıklı görüntüsünü olumsuz etkiler. Bu doğrultuda önlemin erkenden alınmasında fayda vardır. Franksiyonel lazer tedavisi ile uygun cilt taraması yapıldıktan sonra kuru ciltler tedavi edilebilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar