Siyah Noktalar Geçmiyor

Bir türlü bitmeyen siyah noktaların temizliği için hangi cilt bakımını yaptırmak kesin sonuç sağlar?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Genel olarak siyah noktaların temizliğinde klasik cilt bakımı yöntemini kullanılır. Klasik cilt bakımında peeling ile ölü hücrelerden arındırarak vapozon( su buharı) işlemi ile siyah noktaların ve yağ bezelerinin temizliği ayrıntılı bir şekilde yapılmakla birlikte yüksek frekans, serum, masaj, maske vb. uygulamaları ile işlem tamamlanır. Burun bölgesindeki siyah noktalar için ilk seansta ciddi bir temizlik sağlanır fakat istisnai olarak ikinci seans gerekebilir.

iyi günler Buket Hanım. Daha önce cildime clearlift yaptırmıştım. Genel bir bakım olsun diye. Ozamanlar bukadar siyah nokta ve sivilce şikayetim yoktu ama neden bilmiyorum sonrasında benim cildim daha da hassaslaştı ve siyah noktalarım çoğaldı. Sıktım yeniden cıktılar, ben artık başedemiyorum bu durumla. Siyah noktalar geçmiyor.sizin tavsiye edeceğiniz bişey varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Güneş ışığı, hava kirliliği ve kötü beslenme, alkol tüketimi, sigara içme gibi yanlışlar doğal yaşlanma sürecine ivme kazandırarak cildinizde akne, siyah nokta gibi sorunlara yol açabiliyor. Hormonal düzensizlikler de bu duruma bir etken olabilmekte. Bu nedenle öncelikle deneyimli bir hekime danışarak hormon testlerinizi yaptırarak durumunu kontrol ettirmenizi öneriyorum. Herhangi bir problem görünmüyorsa alternatif tedavilerden daha çok fayda görebilirsiniz. Örneğin, cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği Hydrafacial sistemi size uygun bir tedavi olabilir. Tüm dünyada rağbet gören etkili bir tedavidir. Markaya ait patentli Vortex teknolojisi, antiaging içeriklerin cildin derin tabakalarına ulaşmasını sağlar. Tedavinin ilk adımı cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağlardan arındırma ve cildi mikro düzeyde soymadır. İhtiyacınız kadar seanstan sonra arzu ettiğiniz pürüzsüz cilde sahip olmak mümkündür.

Buket hanım,ciltte oluşan siyah noktalar neden oluşur?hertürlü krem,maske,jel vs denedim ama geçmiyor,cildimin eski haline kavuşması için ne yapmam gerekli?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Siyah noktalar gözeneklerin aşırı sebum, bakteri ve ölü hücreler ile tıkanmasından dolayı meydana gelen bir cilt sorunudur. Siyah noktaların oluşumunu cilt yapısı, çevresel faktörler, hormonlar, kişinin yaşı ya da cinsiyeti gibi pek çok neden tetikleyebilmektedir. Oluşan bu siyah noktalar temizlenmediği takdirde siyah nokta kısa sürede sivilceye dönüşmektedir. Cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği Hydrafacial yöntemi sayesinde akneler, siyah noktalar ve cilt için sağlıklı bir iyileşme süreci başlatılmaktadır. Aynı zamanda HyraFacial, temizleyici ve nemlendirici cilt solüsyonları ile ciltte tahrişe sebep olmadan ölü hücreleri ve gözenekleri tıkayan kirleri yok etmektedir. Yan etkileri olmayan Hydrafacial yöntemi, en hassas ciltlerde dahi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

burnumda ve yanaklarımn üst kısmında neden olustuğunu bilmediğim siyah noktalar var ve bitürlü geçmiyorlar.siyah nokta için ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Siyah noktalar, gözeneklerde biriken kirlerin oksidasyon sonucu siyah renkte görünmesine neden olan en sık karşılaştığımız cilt problemidir. Genelde yüzün T bölgesinde yani burun, alın ve çene kısmında çıkan siyah noktalar görüntü acısından rahatsız edicidir. Hydrafacial ile ciltte oluşturulan kontrollü hasar, cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçirmekte ve böylece cildin ihtiyacı olan nem, mineral ve antioksidanları sağlayarak, tüm bu cilt sorununuzdan kurtulmanıza yardımcı olabilmektedir.

Daha önce bir güzellik merkezinde cilt bakımı yaptırmıştım ama yüzümdeki siyah noktaları tek tek sıktığı için sonrasında yüzüm benek benek oldu. Neyse bir şekile kremle düzelttim onu ama siyah noktalar bir türlü geçmiyor.Eskisi gibi oldu yine. Ben ne yapayım hocam?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Klinik olmayan ortamlarda cilt bakımı yaptırmalarını hastalarıma önermiyorum. Bir ermatolog veya bir estetik hekimi tarafından gerçekleştirilen cilt bakım rutinlerini tercih etmeniz, bu tarz negatif tecrübelerle karşılaşmamanız için önemli. Hydrafacial cilt bakımıyla; siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt görünümü tedavi edilebilmektedir. Klasik cilt bakım yöntemlerine ek olarak Hydrafacial; yüksek frekans, serum, masaj, maske vb. uygulamalardan da destek alınan bir tedavi yöntemidir.

Cildimi her gece yatmadan temizleyip nemlendirmeme rağmen, siyah noktalardan bir türlü kurutlamıyorumç geçmiyorlar…! benim tek kötü alışkanlığım sa sigara.bana nasıl bir bakım önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Güneş ışınları, genetik faktörler, hava kirliliği gibi çevresel faktörler, kötü beslenmek, sigara içmek gibi yanlış tercihler, cildimizin şuanki durumunu belirleyen etmenlerdendir. Eğer cildinizdeki siyah noktalar cildinizi temiz tutmanıza ve nemlendirmenize rağmen geçmiyorsa, belki profosyonel bir cilt bakımı yaptırmanızın zamanı gelmiştir. Hydrafacial pek çok ünlü ismin de tercih ettiği bir cilt bakım rutini. Şikayetleriniz için Hydrafacial yanı sıra, Mezolifting veya Oksijen tedavilerinden de faydalanabilirsiniz. Cildinizi görmeden hangi tedavinin sizin için en doğrusu olacağını söylemek zor. Buna ancak gerçekleştirilecek muayeneden sonra karar verebilirim.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar