Cilt Bakımı Lekelere İyi Gelir Mi?

Akneli, lekeli bir cilde cilt bakımı yaptırarak şikayetlerden kurtulmak mümkün müdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt tedavilerinde kullanılan birden fazla bakım bulunmaktadır. Cildinizin ihtiyacı olan tedaviyi belirledikten sonra belirli seans aralıkları ile uygulanacak bakımlar sayesinde şikayetleri en aza indirmek mümkündür.

merhaba benim yüzümde altımda ve yanaklarımdan kulağa doğru olan bölgede lekelerim vaar . Sivilcelerimden sonra oluşmuşlardı. Bu yüzden sormak isterim cilt bakımı lekelere iyi gelir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildinizde bu aşamada aktif sivilceleriniz yoksa ve tedaviniz sona erdiyse, lekelerin tedavisine başlanabilir. Elbette cilt bakımı lekelere iyi gelir. Hydrafacial cilt bakımını 3-4 hafta arayla 2-3 seans uygulanması lekelerin büyük bir oranda hafiflemesini sağlayabiliyor. Eğer daha derin ve koyu lekeleriniz varsa 3-4 hafta arayla gerçekleşecek 2-3 seans Icon Lazer tedavisinden fayda görebilirsiniz. Icon lazer seansından sonra ciltte hafif bir kızarıklık olması normaldir ve bir kaç gün içerisinde geçecektir. Sizi günlük yaşantınızdan alıkoymaz.

Hangi cilt bakım rutiniyle lekeler giderilebilir?Düzenli cilt bakımı yaptırmak lekelere iyi gelir ve onları hafifletir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer sistemli cilt bakım yöntemlerinin gelişmesi ile leke tedavisinde eskiye oranla çok daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Cilt tipi ve uygulanan yönteme göre sonuçlar değişebilir. Lekelerin temizlenme oranı %50-80 civarındadır.

Ciltteki kahverengi lekeler cilt bakımıyla giderilebilirmi?Cilt bakımı lekelere iyi gelirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt lekelerinin görünümünü hafifletecek pek çok cilt bakım rutini bulunmakta. Bunlardan bazıları, Kimyasal Peeling, OxyGeneO terapisi, Hydrafacial MD. Daha derin lekelerde Revlite ve icon gibi lazer sistemlerinden yararlanıyorum.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar