Hamilelik Döneminde Cilt Bakımı Yaptırabilir miyim?

Hamilelik döneminde oluşan sivilce ve lekelere cilt bakımı yaptırılabilir mi,uygun olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelik dönemlerinde hormanlara bağlı olarak ciltte yağlanma, lekelenme, kuruma gibi problemler olabilir. Hamilelik dönemindeki problemler ve sonrası için agresif olmayan bakımlar uygulanabilir. İleri teknoloji cilt bakım tekniği olarak HydraFacial yaptırılabilir. Belirli seans aralıklarıyla yapılan HydraFacial belirtilen talaplere cevap verebilecektir.

Hamileliğim sırasında çok fazla leke problemiyle karşılaştım. Bu dönemde basit çok güçlü olmayan cilt bakımı yaptırabilir miyim? Bir zararı olur mu? Sanki cildime bakmadığım için kendimi suçlu gibi hissediyorum. Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadınların, hamilelikleri sırasında sıklıkla şikayet ettikleri problemlerin başında; lekeler, çatlaklar ve saç problemleri geliyor. Bunun sebebi artan hamilelik hormonları. Hamilelik döneminde cilt bakımı yaptırabilir miyim sorusunun cevabı; çok agresif bir bakım olmadığı müddetçe evettir. Ancak burada asıl dikkat edilmesi gereken, hamileliğiniz boyunca bu lekeleri oluşmaya devam etme ihtimali. Bu nedenle cilt bakımı çok fazla etkili sonuçlar vermeyebilir. Çoğu anne adayı cilt bakımı ve leke tedavilerini doğum sonrasına ertelemektedirler. Böylece daha bütüncül bir tedavi planı başlatmak mümkün olabiliyor.

hamilelikte cilt bakımı yaptırmak bebek için tehlikelimi?bu dönemde cildime bakım yaptırabilir miyim??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadınlar için dış görünüşle ilgilenmek, cilt bakımı yaptırmak çok önemli konulardır. Ancak bu durum yoğun hormonal değişimlerden dolayı hamilelikte daha da önem kazanmaktadır. Bu dönemde, kimyasal madde içermeyen güvenilir temizleyicilerle cilt temizliğine özen gösterebilir ve cilde gereken bakımı yapabilirsiniz.

merhaba, düzenli cilt bakımı yaptıran biriyim ama 2 hafta kadar önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. hamilelik dönemindede cilt bakımını yaptırabilirmiyim?sizce sakıncaları varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelikte hormonların da değişimiyle cilt lekeleri, çatlaklar, sivilcelenme, tüylenme gibi cilt bakımı gerektiren pek çok durum olabilmektedir. Cildinizdeki bu değişimleri normal karşılamanız ve hamilelik, emzirme dönemleri geçene kadar doğal ya da zarar vermeyen yöntemlere başvurmanız sizin ve bebeğiniz için daha iyi olacaktır. Size cilt için gereken nemi, bakımı karşılayan ve hamilelikte uygulanabilecek en güvenli cilt bakımı Hydrafacial teknolojisini önerebilirim. HydraFacial, basınçlı vakum başlığı ile deriyi ölü hücrelerden temizlerken, ciltteki bir çok problemi de onararak tedavi etmektedir.

İyi günler doktor hanım, hamilelilk döneminde ve emzirme döneminde cilt bakımı yaptırabilir miyim?Bu hangi bakım olmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelik döneminde olan hastalarıma cilt bakımı için çoğunlukla Hydrafacial cilt bakımını öneriyorum. Çünkü Hydrafacial; güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama. Cilt özel bir vakumlama sistemiyle temizleniyor. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yediriliyor. Cilde mavi ve kırmızı led sistemleri ciltteki probleme yönelik olarak uygulanıyor. Herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık olmadan, gündelik hayata hemen dönülebilinir, sonuç anında görülüyor.

Merhaba Buket hanım, benim Denemediğim cilt bakımı kalmadı. Kimyasal peeling, hydrafacial, altın iğne son 5 senedir ara ara yaptırdığım uygulamalardan. Ancak hamile kaldığımdan beri hiç birini yaptıramadım.Bir yandan ilk aylar da çok zor geçmişti. Şimdi 6.ayımdayım cilt bakımı yaptırmak istiyorum.Hamilelik döneminde cilt bakımı yaptırabilir miyim?Bebek için bir problem yaratırmı?(yaş 31)

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelik döneminde cilt bakımında asitli olmayan temizleyiciler kullanmak gerekir. Cildi hassas ciltlere özel nemlendiriler ile nemlendirmek özellikte bu dönemde oldukça önemli. Hydrafacial MD, en hassas ciltlere, hamilelere güvenle uygulanabilir. Cildi cansız ve sağlıksız görünen, ayrıca oluşmaya başlayan ufak kırışıklık şikayetleri için uygun bir uygulama. Cildinizi geleceğe hazırlamak adına 30 yaş ve sonrası için ideal.

Hamilelerden hiç cilt bakımı yaptırmaya gelen hastalarınız var mı? Ben 5,5 aylık hamileyim ve size gelmeyi düşünüyorum. Eğer hamilelik döneminde cilt bakımı yaptırabilinirse tabi. Teşekkürler…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial MD, özel başlıklarıyla ciltte vakum etkisi oluşturarak, aşırı yağdan, kirden, siyah noktalardan ve ölü hücrelerden arındırıyor. Bununla birlikte, basınçlı püskürtme tekniği ile gözenekleri nemlendirerek, mineral ve antioksidan sağlıyor. Saydığımız hiç bir özelliğinde, hamilelik döneminde herhangi bir risk unsuru bulunmuyor. Hydrafacial MD cilt bakımı sırasında, annenin ve bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek kimyasallar kullanılmıyor. Bu anlamda agresif bir cilt bakım rutini olmadığını belirtmek gerekir. Dolayısıyla hamilelik döneminde cilt bakımı olarak Hydrafacial tercih edilebilir.

Daha önce denediğim leke kremleri yüzümdeki lekeleri hiç açmadı. Şimdi ise hamileyim daha da arttı lekelenmelerin. Zaten çilli birisiyim şimdi kumral olmama ragmen esmer tenli gibi görünüyorum. Bunla ilgili ne önerirsiniz hangi cilt bakımı olmalı ve en önemlisi hamilelik döneminde cilt bakımı yaptırabilir miyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial MD, Amerika’da son beş yıldır en iyi cilt yenileme sistemi olarak seçilen bir cihaz.Bir yandan cilt temizliği yaparken diğer yandan cildi gençleştiren ve ciltteki problemlerinin onarılmasına yardım eden bir anti-aging bakım sistemidir. Hydradermabrazyon yöntemi cilt temizleme, yenileme, nemlendirme, soyma, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemi ve her cilt tipine uygundur. Haftada bir, 4-6 seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılması önerilir. Hydrafacial MD hamilelikte uygulanabilecek en güvenli cilt bakım uygulamalarından birisidir.

Hydrafacial neden bu kadar çok tercih ediliyor? Gebelik döneminde de hydrafacial cilt bakımını yaptırabilir miyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial cilt bakımı, hiçbir şekilde acı duyulmadan, sanki bir makyaj fırçasının yüzde dolaşması gibi bir his yaratmaktadır. Cildi tahriş etmediği için en hassas ciltlerde ve her mevsim rahatlıkla uygulanması en büyük avantajıdır. HydraFacial hamilelerde ve emziren annelerde özel koşullarda yapılabilir.

Yıllarca düzenli cilt bakımı yaptırsak da hamilelikte ara verince cilt baya kendini bozuyor. Hamilelik döneminde de cilt bakımı yaptırabilir miyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelik döneminde ciltte oluşabilecek lekelere karşı güneş koruyucu desteği almak çok önemli. Bu dönemde cihazlı uygulamaları önermiyorum. Herhangi bir yan etkisi olmasa da bütün risk faktörlerini değerlendirerek hareket etmek gerekmektedir. Hamilelik döneminde en masum cilt bakımı Hydrafacial’dır.

Hamilelikte yemek içme dengesi baya değişti.Bu sebeple beyaz noktalar ve isilikler oldu. Hamilelik döneminde cilt bakımı yaptırılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial M, cilde vakum etkisi yaparak, cildi kirden, yağdan, siyah noktalardan, kapalı komedonlardan ve ölü hücrelerden arındırıyor. Yine sistemin bünyesinde bulunan basınçlı püskürtme tekniği ile cilde gerekli nem, mineral ve antioksidanları iletiyor. Konforlu bir uygulama olup gebelerde de güvenle uygulanabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar