Pürüzlü Ciltler İçin Cilt Bakımı

Yüzdeki minik sivilceler ve pütürlükler için hangi cilt bakımını yaptırmak uygun olur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki yağlanmalara bağlı dönemsel olarak sivilcenmeler olabilir. Bunlar için cilde ayda bir genel bir cilt bakımı yaptırılabilir. Bu gibi problemlerde genel olarak HydraFacial uygulanmaktadır. HydraFacial total cilt bakımında kullanılan ileri teknoloji cilt bakımı tekniğidir. Cilt tonu düzensizliklerinde. sebum dengelenmesinde(yağlı cilt), akne(sivilce) tedavisinde,cildin canlandırılmasında kullanılan glikolik asit, salisilik asit, bal extresi v.b antioksidan içeren maddeler kullanılarak cilt problemlerini gidermek mümkündür. Cildin ihtiyacına göre tek seans da yeterli olabilir seans aralıkları da gerekebilir.

selamlar benim çok şükür hiç bir sağlık problemim yok hocam. Ancak son yıllarda cildimden yana yüzüm gülmiyor.çok cansızlaştı ve patlaştı.kimi zaman pütür pütür dökülüyor. Pürüzlü ciltler için cilt bakımı öneriniz nerdi?Tşklr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Toplam cilt bakımı rutinizi gözden geçirmenizde fayda var. Örneğin Hydrafacial teknolojisini ele alalım. Bu cilt bakım yönteminde; cildin nemlendirilmesi, cildin canlandırılması, siyah noktaların temizliği, güneş hasarları, cilt tonu düzensizlikleri gibi birden fazla problemlerin tedavisi mümkün olabiliyor. Böylece toplam cilt bakımı gerçekleştirilebilir. İhtiyacınız olan tedaviyi tam olarak ancak, muayene sonrasında belirleyebilmekteyiz. Sağlıklı günler dilerim.

Hocam benim cildim çok pürüzlü pütürlü ve biraz kuru. Haliyle cansız ve mat donuk görünüyor. Daha 27 yaşındayım.çok fazla estetik birley yaptırmak istemioyrum. Daha masum ne yapılabilir pürüzlü ciltler için cilt bakımı olarak?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mat, cansız ve pütürlü cilt için akla ilk gelen çözüm, Hydrafacial tedavisidir.Düzenli yapılan uygulamalarda, Hydrafacial işleminin bir sonucu olarak cilt daha parlak, canlı, sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmaktadır. Tedavide ilk olarak, gözeneklerin tıkanmasına yol açan sebum ve ölü epidermis hücrelerinin yumuşatılması, ciltteki nem düzeyinin artması için yumuşak keseleme işlemi ile ölü epidermis hücrelerinden cildin arındırılması sağlanıyor. Ardından cilt nemlendiriliyor ve ihtiyacı olan vitamin ve mineraller kullanılıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar