Ciltte Pul Pul Dökülme

Merhaba orta yaşlı bir bayanım. bana kalırsa yaşıma göre cildim iyi o yüzden şu zamana kadar hiç bir işlem yaptırmamdım. ancak ilk defa bu yaz biterken cildimde pul pul dökülme ve kuruluk oldu. okadar sağlıksız görünüyorki artık canım sıkmaya başladı. Ciltteki pul pul dökülmeye ne iyi gelir,bundan kurtulmak mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüksek oranda maruz kalınan güneş ışınları, ciltte pul pul dökülmelere, lekelenmeye, kızarıklığa yol açabilir. Güneşin zararlı ışınlarının yanı sıra foto hassasiyet yaratan ilaçlar, parfümlerin aktif maddeleri ve hormonal değişimler de bu ve benzeri problemlere neden olabilir. Fraksiyonel lazer tedavileri ve ciltte kimyasal soyma işlemleri bu sorunların giderilmesinde kullanılabilir. Tahrip olmuş ciltlerde dermisin doğal olarak ürettiği kolajeni ve hücreleri büyümesini tetiklemesi de cildin yenilenmesini ve ölü derilerden arınmasına yardımcı oluyor. Sonrasında hızlı bir iyileşme süreci olan bu uygulamalar, elastikiyet kaybına da iyi geliyor. Bundan başka Hydrafacial cilt bakımı da cildinizin toparlanmasına yardımcı olabilir. Sistemin içeriğinde bulunan Vortex-Fusion Antiox serum ile nemlendirme ve besleme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit cilde uygulanır. Cilt toparlanır ve eski dengeli haline geri döner.

Merhabalar benim sorum çok net, ciltte pul pul dökülme için ne yapabilrim? Bir tedavisi var mı sebebi veya tedavi sonucu ile ilgili genel bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler. Yaş 40

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki pullanma şikayeti aksi bir durum söz konusu değilse genellikle nem kaybından ileri gelir. Bu nedenle, ciltteki nemi geri yerine koyabilen tedavilere yönelmek gerekir. Bunlardn birisi OxyGeneo Oksijen Terapisidir. Bu yeni nesil oksijen tedavisinin olumlu etkilerinden biri de cildin nem seviyesindeki artıştır. Daha nemli bir cilt hem daha genç görünür hem de yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençlidir. Bu tedavi tüm cilt tipleri için uygun olup oldukça konforludur. İş yerinden izin almanız gerekmez, işlemden sonra günlük rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Daha detaylı bilgiler internet sitemizde mevcut olup tedaviler sekmesinden inceleyebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar