Sivilceler nasıl geçer? Sivilcelere Kesin Çözüm!

Yanak ve alın bölgesinde bir türlü geçmeyen inatçı sivilceler için hydrafacial yaptırmak uygun mudur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildin sebum dengelenmesinde, sivilce tedavilerinde HydraFacial uygulanabilir. Cildin ihtiyacına göre değişmekle birlikte HydraFacial uygulamalarını haftada bir 4-6 seans uygulandığı takdirde sivilcelerde büyük oranda düzelme sağlanabilir. İlk seansta ciltteki etkiyi gözlemlemek mümkündür fakat iyileşmenin devamı için seansları tamamlamak faydalı olacaktır.

Merhaba, karma bi cildim ve aşırı sivilcelerim var. bu durum için ne yapılabilir? cildimde iz kalmasını istemiyorum..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yoğun makyaj kullanımı, düzensiz beslenme, doğum kontrol hapları, hormonal düzensizlikler, stres vb. sivilce oluşumunda etkili olan sebeplerden bazılarıdır. Sivilceler erken tedavi edilmezse ya da sıkılırsa ciltte derin izler bırakabilmektedir. Sivilce ve aknelerin tedavisinde hastalarıma önerim Hydrafacial uygulamasıdır. Cilt temizliği, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemlerinin kombine uygulandığı Hydrafacial profesyonel bir cilt bakım sistemidir. Tedavide kişiye özel solüsyonlar kullanılarak cilt temizlenmekte, ölü hücrelerden ve kirden arındırılmaktadır. Daha sonra peptid, antioksidan ve hyalüronik asit içeren solüsyonlar ile de cilde ihtiyacı olan nem ve besin sağlanmaktadır. Tedavi haftada bir 2-4 seanslık bir kür halinde uygulanmaktadır. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılmasını öneririm.

Hocam,ergenlik dönemimin üzerinden neredeyse yirmi yıl geçti fakat ben hala sivilcelerimden kurtulamadım.bu durum için ne yapılabilir?sivilce izlerine hangi tedavi uygulanır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadın ya da erkek her cildin ölü hücrelerden ve aşırı yağdan arınması için ortalama ayda bir kez cilt bakımına ihtiyacı vardır. Çünkü cilt yüzeyinde biriken kir ve yağ gözenekleri tıkayarak kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi siyah nokta, sivilce ve akne oluşumuna da neden olmaktadır. Cilt temizliği yaparken bir yandan da cildi nemlendiren ve ciltteki problemleri azaltan yaşlanma karşıtı Hydrafacial cilt bakım sisteminden fayda sağlayabilirsiniz. Ağrısız bir tedavi olan Hydrafacial sonrası ciltte herhangi bir yan etki oluşmamakta ve tedavi uzun vadeli sonuçlar vermektedir.

17 yasındayım,aşırı yağlı ve sivilceli bir cildim var ve kendimi çook çirkin hissediyorum.Buket hanım sivilceler için ne yapılabilir?lütfen önerilerinizi bekliyorumm.. ücret hakınndada bilgilendirme yaparmısnız.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt temizleme, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma ve akne tedavisinin bir arada kullanıldığı Hydrafacial uygulaması; kırışıklıklar, lekeler, sivilceler, genişlemiş gözenekler ve yağlı cilt problemlerinin tedavisinde mükemmel sonuçların alındığı profesyonel bir cilt bakım sistemidir. FDA tarafından onaylı bu teknoloji, kadın-erkek her yaş grubuna ve hatta ergenlik dönemindeki (16-18 yaş grubu) çocuklara dahi güvenle uygulanabilmektedir. Hydrafacial yönteminde kullanılan Vortex teknolojisinde vakumlu başlık ile cilt ölü hücrelerden ve kirden arındırılmaktadır. Kişinin cilt yapısına ve problemine uygun hazırlanan solüsyonlar sayesinde de kırışıklıklar, lekeler hafifletilmekte ve sivilceler ve akneler tedavi edilmektedir. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapılmamaktadır. Kliniğimize ulaşırsanız seans sayısı ve fiyat ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar