Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Göz altlarındaki yoğun morluk ve çökmeler için gerçekten gözle görülür bir değişim sağlayacak bir yöntem var mıdır?.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı çukurlarına ve morluklarına yönelik uyguladığımız tedavi Gözaltı Işık dolgusudur. Bu tedavi ile birlikte daha derin olan yerler hyaluronik asit içerikli dolgularla doldurularak çökmeler giderilerek daha aydınlık durması sağlanmaktadır. Derin olan yerler daha koyu göründüğünden dolgu maddesiyle doldurularak daha aydınlık duracağı için gözaltındaki koyuluk gidecektir. Böylece daha aydınlık duracaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı ve mevzuata uygun merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple 0532 300 58 25 ve/veya 0312 285 75 08 nolu telefondan kliniğimizi arayarak fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Merhaba benim merak ettiğim göz altındaki koyu renk ve morluklara bir çare varmı? En çok şikayetim olan şey göz altı morlukları nasıl giderilir.bir caresi varsa lütfen yardım. Bilginiz için teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu göz altındaki morlukların tedavisinde kullanılan bir işlemdir. Dolgunun içeriğindeki hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksi (8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler) sayesinde göz çevresindeki çukurlar ve çökmeler azaltılıp, ciltteki ufak kusurlar düzeltilebilir. İşlem yaklaşık 5-10 dakika sürer ve sonuçlar anında gözlenebiliyor. Bunun yanı sıra, uygulama, yüze daha tazelenmiş ve canlı bir görünüm vermektedir.

iyi günler dilerim. Arkadaşım göz altı morluklarına bana dolguyu önerdi. Gerçekten işe yarar mı açıkçası fiyatı neyse vermeye hazırım yeterki işe yarasın.bilgi için teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu, hyalüranik asit maddesi içerir. Işık dolgusu, verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. İçeriğindeki protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarına da iyi gelir. Dolgu, içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. İğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle göz altlı dolgusu, kanül ile verilmelidir.

Doktor hanım merhaba,47 yasındayım. beni dahada yaslı gösteren ve yorgun görünmeme neden olan göz altı morluklarını gidermek için nasıl yöntemler uygulayabilirim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zamanla beraber göz çevresi de dahil vücudun her yerinde gözlemlenen yağ, kas ve kemik kaybı ile ortaya çıkan göz altı morluğu yaşlanma sürecinde meydana gelen doku kaybının doğal bir sonucudur. Yaşın olduğundan daha büyük görünmesine neden olan göz altı torbaları, çökme ve morluklar için ışık dolgusu tedavisinden faydalanılabilir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu tedavi, ciltte uzun süreli bir onarım sürecinin başlamasını sağlamaktadır. Çünkü Işık dolgusunda, dolgu maddesi olarak kullanılan Hyalüronik asit, ciltte kolajen üretimini tetiklemektedir. Böylece göz altı bölgesinde kendiliğinden yenilenme süreci başlamakta ve etkisi 1-3 yıl sürebilmektedir.

Merhaba,göz altı morluklarına ne sebep olmaktadır ve ışık dolgusu ile bu sorun nasıl giderilir?bilginiz için teşekürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altlarında koyu halkalar şeklinde ortaya çıkan göz altı morlukları kadın-erkek herkeste görülebilen ve kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan göz çevresi problemlerinden biridir. Genellikle genetik kökenli olan göz altı morlukları stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara, alkol gibi çevresel faktörlerden de kolaylıkla etkilenebilmektedir. Size önerim hem kadınlara hem de erkeklere tek seansta uygulanabilen ve ağrısız bir uygulama olan Işık dolgusu yöntemidir. İşlemden önce sürülen anestezik krem ile bölge uyuşturulduktan sonra dolgu maddesi, ucu künt kanül yardımı ile sorunlu alana enjekte edilmektedir. Cildin nemini ve elastikiyetini artıran ve tüm sorunları gideren Işık dolgusu, canlı ve parlak bir görünüm sağlamaktadır. İşlem sonrası ciltte çok hafif kızarıklıklar oluşabilir. Fakat bu kızarıklıklar 3-4 saat sonra geçmektedir.

Doktor hanımm,göz altlarımda torbalar ve morluklar var ve ciddi anlamda beni oldugumdan daha yaslı gösteriyolar. ne yapıcağımı bilemiyorum ve bu yastan sonra ameliyatlada ugrasmak istemiyorum.bana önerebileceğiniz tedaviler varmı?bu sorunlar nasıl giderilir?bu arada yasım 48. simdiden tesekkürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşlanmayla beraber, deride kolajen dokusu azalır ve deri incelir. Bu incelme deri altındaki kan damarlarının ortaya çıkmasına neden olarak gözaltı morluklarını belirginleştirir. Bu durum yorgun, uykusuz gözükmenize ve strese girmenize sebep olmaktadır. Göz çevresine uygulanan tedaviler arasında en çok kullanılan ve benim de tercih ettiğim yöntem Işık dolgusudur. Işık dolgusu, problemli bölgede içeriğindeki Hyalüronik asit sayesinde kolajen liflerinin artışını, cildin iyileşmesini ve morlukların giderilmesini sağlamaktadır.

Merhaba işimden dolayı sürekli bilgisayar basındayım ve bu durum en cok gözlerimi etkiledi. göz altı morluklarım var ve bide cok çökük gözüküyor, bu sıkıntılar hangi tedavi ile nasıl giderilir?? lütfen yardımcı olurmusunuz

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altlarına ve çevresine tek seans uygulanan dolgu yöntemiyle daha parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu tedavi sadece morluklar ve çukurlar için değil, göz çevresindeki çizgiler, şişkinlik veya asimetrik görünümlerin tedavisi için de kullanılabilmektedir. Kalıcılığı 1-3 yıl arasında değişen bu tedaviyi kadın veya erkek herkes yaptırabilmektedir.

23 yaşındayım ve sürekli makyajla kapatmaktan sıkıldığım göz altı morluklarım var, bunlar nasıl giderilir??ltfen hızlı çözüm.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşınızın genç olmasına ve cildinizde kırışıklık dahi olmamasına rağmen göz altında bulunan koyu halkalar nedeniyle olduğunuzdan daha yaşlı ve solgun görünebilirsiniz. Sizin durumunuzda genetik yapınız, yoğun iş hayatınız ya da uykusuzluk sebep olan etkenler arasındadır. Ancak bu soruna neden olan tüm bu şikayetlerden dolgu enjeksiyonu ile kurtulabilir ve daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Göz altı ışık dolgusu oldukça uzun ömürlü bir uygulamadır. Kişiye göre etki süresi değişmektedir. Bu sürenin sonunda tekrar uygulanması gerekebilir.

Göz altlarım, maalesef yapı itibariyle hafif çukur ve koyu halkaları barındırıyor. Bunun içsel olarak herhangi bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığını daha önceki doktor kontrollerimden biliyorum. Ancak göz altı morlukları nasıl giderilir onu bilmiyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çözümünüz göz altı ışık dolgusu olabilir. Göz altındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları azaltan ve bu sorunlardan kaynaklanan yorgun, hüzünlü yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlayan göz altı dolgusu işlemi aynı zamanda göz çevresi kırışıklıkların da azalmasına yardımcı olur.

Düzenli uyku uyumama, bilgisayara veya telefona çok uzun bakmamama rağmen göz altı morluklarım var , gidermenin bir yolu var mıdır buket hanm???

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu gözaltı bölgesi için tasarlanmış hyalüronik asit bazlı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde morluk olan bölge ile gözaltı derisi arasında bir bariyer oluşacağı için, damarlı görünüm kamufle olacaktır. İşlemin etkisi ortalama 2 sene kadardır.

Yorgunluk ve stres yüklü bir hayatım var işim gereği hep aksiyo n stres bilgisayara bakmak, sürekli internette takılmak gereken bir işim var. yıllar yılı böyle devam edince göz altı morlukarım oluştu. Zaten eskiden de biraz belirgindi ama çok daha arttı. Nasıl giderilir bir yolu yöntemi varmıdr?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu ile bu damarların görünümünün hafiflemesini sağlayabilir. Dolgunun içeriğindeki hyalüronik asit, damarlarla deri arasında bir katman yaratarak damarların görünümünü kamufle edecektir. Işık dolgusu sadece morlukları hafifletmekle kalmaz aynı zamanda hassas göz çevresine anti-aging bakım da sağlar. Formülün içinde bulunan vitaminler, mineraller göz çevresini yaşlanma belirtilerine karşı korur.

Hocam gözlerim adeta panda gözü gibi. Mor ve hafif karartılı. Göz altı morluklarını giderecek bir yol yokmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bireyleri olduğundan yaşlı gösteren, yorgun, bitkin ve hatta uykusuz gibi gözükmesine neden olan gözaltı morluklarını genellikle genetik sebeplerin tetiklediği düşünülse de, bazı kronik hastalıkların da bu sorunun ortaya çıkmasını sağladığını biliyoruz. Göz altı ışık dolgusu tedavisiyle bu bölgede pürüzsüz bir görünüm sağlamak mümkün olabilmektedir.

Göz altı morluğu tedavisinin ardından nelere dikkat etmek,nelerden kaçınmak, neleri yapmak gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tedavinin ardından göz çevresi cildinin hassasiyetine uygun ve yapılan işlemleri destekleyecek uygun bir ürün kullanmayı öneriyorum.Sigara , düzensiz uyku ve sağlıksız beslenmeden kaçınmak lazım

Gözaltlarındaki morarma ve şişlikler için Clearlift çözüm olur mu? Morarma ve şişlikler sebebiyle göz altındaki yorgun görüntüyü giderir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

ClearLift göz çevresindeki hassas bölgeler için uygun bir sistemdir diyebiliriz. Nedenlerine gelince ClearLift uygulanan alanda hafif, fraksiyonel ısıtıcı bir hasar yaratarak yeni kolajen ve elastin üretimi sağlar ve cildin kalitesini artırarak ilk seanstan sonra bile gözle görünür bir iyileşme sağlamaktadır. Eğer gözaltı morluk probleminiz daha ciddiyse ClearLift uygulamasına ek olarak göz altı ışık dolgusuyla kombine bir tedavi uygulayarak cildin uzun sureli yeniden yapılandırılmasına olanak sağlanabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar