Göz Altı Morluğu Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Göz altındaki morlukların tam olarak gitmesi için göz altı morluğu tedavisini kaç seans yaptırmak gerekiyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu işlemler, morluk ve kılcal damar problemine göre ya tek bir lazer ile ya da kombine şekilde yapılır. Bu nedenle seans sayısı da değişebilmekte. Genellikle, uygulanan seans sayısı, 1 ila 4 seans arasında değişiyor.

Selamlar daha yaşım 33 olmasına rağmen gözaltlarım okadar kötü durumda ki yaşım resmen 40 gösteriyor. Herşeyi denedim-uykumu alma alkolü bırakma, yastık değiştirme vb- işe yaramadı. Bunun çaresi varmı en çok beni kötü etkileyen şey göz altı morluklarım. Göz altı morluğu tedavisi kaç seans yapılır?Bu duruma ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşam tarzınızda yaptığınız değişiklikler; uyku ve beslenme düzeninizde yaptığınız iyileştirmeler, kullandığınız kremlere rağmen beklediğiniz değişimi elde edemiyorsanız, göz altı problemleri için tıbbi tedaviler de mevcuttur. Göz altı derisi oldukça incedir. Burada kan damarları cildin yüzeyine daha yakındır. Bu etmenler de cildin daha koyu görünmesine sebep olabilir. Bunun yanı sıra, yaş ile birlikte cildimizde bulunan kolajen seviyesinin azalması göz çevresinde daha fazla kırışıklık, göz altında torba ve çukurlar oluşturabilmekte. Daha yaşlı görünüme sebep olan koyu halkalar ve torbalar düşük yoğunluklu hyaluronik asit veya dermal dolgu maddeleriyle kolayca tedavi edilebilmektedir. İşlem yaklaşık 5-10 dakika sürer ve sonuçlar anında gözlenebiliyor. Göz altı ışık dolgusu için genelde tek seans yeterlidir. Hastaların pek azında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir.

göz altlarımda oluşan morluklar için ışık dolgusu tedavisi yaptırıcam.aslında cok belli değiller ama önlem almak istiyorum acaba Göz altı morluğu tedavisi kaç seans yapılır veya yapılmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz çevresinin gençleşmesi, göz altındaki morlukların giderilmesi için göz altı ışık dolgusundan faydalanılabilir. Yapılan klinik çalışmalar, hastaların çoğunluğunun göz altı ışık dolgusu enjeksiyonlarından 12 ay sonrasında bile, uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını ve çevrelerine önerdiklerini saptanmıştır. Genel olarak kalıcılığı ortalama 1 ile 3 yıl arasındadır. Bu süreden sonra tekrarlanması gerekir. Tekrarlanan uygulamalardan sonra kalıcılığı artmakta ve etkisi ortalama 2 ile 3 yıl arasında devam edebilmektedir.

Merhaba Buket hanım,göz altı morluğuna dolgu tedavisi yaptırmak istiyorum, tedavisi kaç seans yapılır ve ücret nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu genellikle tek seans uygulanmaktadır. İşlem yapıldığından itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir. İnternet sitemiz üzerinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Tedavi fiyatları için muayene olmanız gereklidir. Daha detaylı bir bilgi için kliniğimize uğramanız daha uygun olacaktır.

31 yaşındayım göz altı morluğu şikayetim var. Sanki yıllarca sigara içmiş ve alkol kullanmış gibi bir görüntüm var ama hiç bir zaman kullanmadım. Belki aileden geçmiştir bilmiyorm çünkü babamın da göz altları çok mor. Bana uygulanabilecek tedavi kaç seans yapılır?Ankarada yaşamıyorum bu yüzden kaç seans yapılması gerektiği benim için önemli.Teşekkür ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz çevrenizi güneşten korumak, güneşli günlerde güneş gözlüğü kullanmak var olan morlukların koyulaşmasını önlemek adına faydalı olabilmekte. Morluklarda en etkili tedavi ise göz altı ışık dolgusudur. Ancak bunun kalıcı bir işlem olmadığı iki yılda bir defa işlemin tekrarlanması gerektiği unutulmamalı. Işık dolgusu ile morlukların görünümünü kamufle etmek mümkün. Tek bir seansta işlem tamamlanmaktadır.

Hocam iyi günler dilerim göz altı morluğu tedavisi zor mudur acıtırmı ve kaç seans yapılır bu konularda bilgileriniz rica ederim.Teşekrüker.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı morlukları, şişlikleri, kırışıklıkları için en sık kullandığımız yöntem göz altı Işık dolgusudur. Dolgunun özelliği, gözaltındaki çukurlukları ve morlukları hafifletici içeriğe sahip olmasıdır. Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitler ise anti-aging etkiye sahip oldukları için yaşlanma belirtilerine karşı da savaşırlar. İşlem öncesinde anestezik krem uygulanır, böylece tedavi nispeten konforlu geçer. Sonrasında hafif bir morluk ve kızarıklık oluşması normaldir. Birkaç gün içinde tamamen geçer. Bu uygulama 1 seans yapılır.İhtiyaca göre 1 sene sonra tekrarlanabilir

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar