Hamilelikte Göz Altı Işık Dolgusu Yaptırılabilir Mi?

Hamilelik döneminde göz altı ışık dolgusu yaptırmanın bebeğe bir zararı olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelik döneminde göz altı ışık dolgusu ve herhangi bir dolgu işlemi yaptırmamak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, bu işlemlerin hamile kadınlarda güvenli olup olmadığı araştırılmamıştır. Işık dolgusu yaptırmak için doğum sonrasını beklemek, daha doğru bir yöntem olacaktır.

Göz altı ışık dolgusu ne kadar sürüyor ve 5 aylık hamile olduğum için sormak isterim hamilelikte yaptırılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı ışık dolgusu tedavileri 10-15 dakika sürer. Sonuçlar anında gözlenebilmektedir. Hamilelik döneminde yaptırılabileneceğine yönelik bir çalışma olmadığından, ertelemenin daha uygun olacağını düşünmekteyim.

Biraz sorunlu bir hamilelik geçiriyorum göz altlarım eskisinden daha mor oldu ve bu benim moralimi çok bozuyor. Hamile olduğum için biraz endişeliyim ama göz altı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Bu mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altında oluşan şişme, çökme ve morluklarda göz altı ışık dolgusu ideal bir uygulamadır. Sonuçlar oldukça tatmin edici. Ancak hamilelerde dolgu ve botoks uygulamalarını bebeğin sağlığında herhangi bir risk teşkil etmemesi açısından gerçekleştirmiyorum. Doğum ve emzirme dönemi sona erdikten sonra yaptırmanızı önerebilirim.

Hamilelikte göz altına veya yüze dolgu yaptırmak bebek açısından sorun teşkil eder mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu sorunun cevabına evet ya da hayır şeklinde cevap veremiyoruz çünkü hamilelikte dolgu enjeksiyonu yapılabileceğine veya yapılamayacağına yönelik paylaşılmış bir araştırma sonucu bulunmuyor. Bu nedenle dikkatli davranmak ve göz altı ışık dolgusunu doğumdan sonraki bir zamanda gerçekleştirmek daha doğru olacaktır.

İleri yaş bir anne adayıyım 40 yaşındayım tüp bebekle hamile kaldım ve tam bir estetik bağımlısıyım. Işık dolgumun zamanı geldi. Hamileliğimde de yaptırabilirmiyimm??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusunun daha doğru bir ifadeyle tüm dolgu enjeksiyonlarının hamilelikte uygulanmasında bebek için nasıl bir etkisi olacağına yönelik bir araştırma sonucu bulunmuyor. Gebelik dönemi çok hassas ve kıymetli bir dönem. Bu nedenle dolgu uygulamasını bebeğinizin doğumundan sonraki zamanlara ertelemenizde fayda görüyorum.

Hamilelikte göz altı ışık dolgusu ve hydrafacial yaptırmak bebeğime zarar verir mi?Yaptırabilir miyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial cilt bakımı gebelikte uygulanabilir. Ancak dolgu enjeksiyonlarını göz altı ışık dolgusu dahil gebelikte uygulamayı tercih etmiyorum. Bebeğinizin doğumundan ve emzirme dönemi sona erdikten sonra yaptırmak daha doğru olacaktır.

Merhaba 4 aylık hamileyim daha önce düzenli botoks ve göz altı ışık dolgusu yaptırıyordum.Hamilelikte de devam edebilir miyim?Bebeğim için sorun olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Botoks enjeksiyonları gebelikte uygulanmamalıdır. Dolgu maddeleri ile ilgili bir veri yoktur. Bu nedenle ihtiyatlı davranmakta fayda görüyorum. Bebeğinizi dünyaya geldikten sonra uygulama yapmakta fayda görüyorum.

3,5 aylık hamileyim yaşım 34 son üç yıldır 1,5 yılda bir göz altı ışık dolgusu yaptırıyorum.Yine zamanı geldi ama hamile olduğum için kafam karıştı, hamilelikte göz altı ışık dolgusu yaptırılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgu maddelerinin gebelikte uygulanabilirliği ile ilgili bir veri henüz yoktur. Bu yüzden hamile hastalarıma doğumu beklemelerini öneriyorum.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar