HydraFacial Nasıl Yapılıyor?

Hydrafacial nasıl uygulanıyor, yöntem hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

: HydraFacial, cildi temizleyen, tıkanmış yağları ve kalıntıları ayıklayan, cildi içten dışa besleyen ve detoksifiye eden fiziksel ve kimyasal bir peelingtir. Bu sistemle yüze diğer cilt temizleme sistemlerinden farklı olarak besleyici serumlar tatbik edilir. Böylece anti-aging bir etki sağlar.
Vortex-Fusion Antiox serum ile nemlendirme ve besleme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit cilde uygulanır. Basınç uygulayan bir başlıkla püskürtülen özel solüsyonlar, yine bir başka başlığın vakum etkisiyle ölü dokuları da aspire ederek temizler. Aynı başlıkla cilde, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi anti-aging ve antioksidan solüsyonlar pompalanarak cilt yenilenmesi sağlanır.

Hocam selam iyi gunler. Hydrafacial cildimi temizleyip parlatırmı biraz son zamanlarda sorunlu bir cildim oldu ama toparlamak istiyorum. Hydrafacial düşünüyorum nasıl yapılıyor.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dönemsel cilt problemlerinde ve cildin yaşlanma problemlerinde sıklıkla başvurulan bir yöntem olan Hydrafacial bakımı; cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlemdir. Vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için hydrafacial tamamen ağrısız ve acısızdır.

Selamlar Buket hanım yüzümde bazı renk farklılıkları var. Kırmızılık olan yerler var hep fondöten sürmem gerekiyor. Rengi dengelemek için. acaba hydrafacial mi yaptırmalıyım biraz araştırdım ama daha detaylı bilgi verebilirmisiniz hydrafacial nasıl yapılıyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt bakım konusunda deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığında çok iyi sonuçlar ortaya çıkaran Hydrafacial, cildin yenilenmesi ve aydınlık kazanarak ince kırışıklıklarının azalmasını sağlar. Tek seanstan sonra bile farkı gözlemlemek mümkün olabilmektedir. Düzenli uygulamalarda sonuçlar kalıcılığını korumakta.

Hydrafacial nasıl yapılıyor doktor hanım. Ben geçen yıl hydrafacial yaptıklarını söyleyen bir güzellik merkezinden fırsat kuponu satın almıştım.Gittim 20 dakikada bitti tamam dediler. Cildimde de hiç bir farklılık gözlemlemedim. Şimdi bir güzellik merkezinde değil de doktorda yaptırmak istiyorum. Biraz bilgi verirmisiniz nasıl birşey?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki, pürüzlü, gözenekli, donuk, yağlı veya kuru görünüm, siyah veya beyaz noktalar, cildinizin profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyduğunun işaretleridir. Hydrafacial, ciltteki kuru ve cansız tabakayı tahriş etmeden, etkili bir şekilde temizler, tüm cilt tiplerini ihtiyacı olduğu şekilde nemlendirir. Gözenekleri, bünyesinde bulunan Vorteks sistemi ile temizler. Cilt daha temiz ve canlı görünür. Çok aşamalı bir tedavidir ve yaklaşık ortalama 40-45 dakika sürmektedir. Kesinlikle klinik ortamda deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulamak isterim. Aksi halde cildinizde beklenmeyen problemler yaşanması olası olabilir. Sürekliliği için düzenli yaptırmak önemlidir.

Selamlar, benim tek sıkıntım cildimdeki ince çizgiler ve hafif lekeler ama bu çizgiler ya ağdadan ya bıyıklarımı bazen jiletle almış olmaktan kaynaklı çizgiler. Kimse kolay kolay farkedemez ama ben çok rahatsız oluyorum ve geçmelerini istiyorum. Bunlar için bana ne öneririsiniz. Bir kaç arkadasım hydrafacail senin sorununu çözer dediler ama size de sormak istedim hydrafacial nasıl yapılıyor, çözer mi bu sıkıntımı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial sizin cilt probleminiz için uygun bir tedavi olabilir. Çünkü bu tedavi, çok aşamalı bir sistem. Temizleyen, peeling yapan ve ardından cildin ihtiyacı olan serumlarla cildi besleyen patentli tıbbi bir hidradermabrazyon cihazı ile işlem tamamlanıyor. Bu faydalarının ötesinde, kahverengi lekeler, büyük gözenekler ve ince çizgileri de hedef alarak görünümlerini azaltır. Cildi güçlendirici etkisi de bulunmaktadır. Ayrıca, her yaşa ve her tür cilt tipine hitap edebilen bir tedavidir. Bu tedavi, sivilce problemi olan gençlerden, kırışıklık ve hiperpigmentasyon problemi olan yetişkinlere kadar pek çok yaş grubuna etkili olabilmekte.

Doktor hanım alnımda göz ve dudak kenarlarında hafif kırışıklıklar mevcut.hydrafacial uygulamasınıda bu yüzden istiyorum.tedavi nasıl yapılıyor?fiyatı nedir?bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial, cildi derinlemesine temizlerken aynı anda ciltte oluşan lekeler, sivilce izleri, ince kırışıklıklar gibi sorunları azaltan bir anti-aging cilt bakım sistemidir. Basınçlı vakum başlık ile ölü hücreler aspire edilerek temizlenmekte ve aynı başlıkla cilde antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asit verilerek cildin kendini onarması sağlanmaktadır. Ayrıca işlem sonrası cilt problemine göre akneler için mavi ya da ince kırışıklıklar için kırmızı LED terapisi uygulanmaktadır. Ağrısız ve acısız olan tedavi, en hassas cilt tiplerine bile güvenle uygulanabilmektedir. Hydrafacial cilt bakımı fiyatları uygulanacak seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kliniğimize ulaşırsanız , sizi seans sayısı ve fiyat hakkında bilgilendireceklerdir.

hocam cilt bakımı için kullaılan hydrafacial tedavisii nasıl yapılıyor,hangi sorunlara uygulanır??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial cilt bakımı; cilt tonu düzensizliklerinin, sivilce izlerinin, yüzeysel lekelerin, ince kırışıklıkların giderilmesinde, tıkalı gözeneklerin tedavisinde, yağlı ciltlerde sebum dengesinin sağlanmasında ve cildin nem ihtiyacının karşılanmasında uygulanan FDA onaylı bir tedavidir. Uygulamada öncelikle, daha sağlıklı bir görünüm için cilt ölü doku, yağ ve kirden derinlemesine arındırılmaktadır. Ardından antioksidan, peptidler ve hyalüronik asit bileşenleri içeren solüsyonlar ile ciltte zamanla azalan kolajen doku uyarılır ve böylece cilt kendini onarmaya ve yenilemeye başlar. Son olarak led terapi tedavisi ile cilt sorunlarının başında gelen kırılıklıklar ve akneler tedavi edilir. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birkaçı da, tedavinin hiçbir özel bakım gerektirmemesi ve kişiyi günlük yaşantısından alıkoymamasıdır.

Doktor hanım,46 yasındayım ve yüz ve boyun bölgelerrimde kırışıklıklar mevcut.botoks,dolgu yada lazer gibi yöntemleri denemek istemiyorum.bu yüzdende hydrafacial cilt bakımını buldum.bu yöntemle kırışıklıkların tedavisi nasıl yapılıyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial cilt bakımı; kuru ve yıpranan ciltlere, siyah noktalar, çeşitli nedenlerle oluşan lekeler, ince çizgiler ya da kırışıklıklar, renk değişikliği gibi problemlerin giderilmesinde uygulanmaktadır. Hydrafacial, sadece sorunlu ciltler için değil, cilt sağlığını korumak isteyen kişilerin de rahatlıkla yaptırabileceği bir işlemdir. Hydrafacial; basınçlı ve vakumlu başlığı ile cilt yüzeyinde biriken kiri ve ölü dokuyu aspire etmektedir. Aynı zamanda tedavi ciltteki elastin ve kolajen liflerinin üretimini artırarak ciltte sıkılaştırıcı bir etki yaratmaktadır. İşlem sonrasında kişi hemen günlük hayatına dönebilmektedir.

Buket hocam,hydrafacial hangi nedenlerle ve nasıl yapılıyor?tedavide oluşabilecek yan etkiler nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial; ciltte oluşan nem kaybı, akne, siyah nokta, leke ya da ince kırışıklık gibi cilt sorunlarını iyileştirmek ve cildi yeniden eski görünümüne kavuşturmak için uygulanan profesyonel cilt bakımıdır. Basınçlı vakum başlığı ve içeriğinde hyalüronik asit bulunan özel solüsyonlar ile cildin alt katmanlarını derinlemesine temizleyerek cildi ölü hücrelerde, kirden ve yağdan arındırmaktadır. Tedavinin en önemli özelliği ise ciltte herhangi bir leke, tahriş veya yara gibi yan etkilerin oluşmamasıdır. Sonucun kalıcı ve verimli olması için tedavi 2-3 haftada 1 olmak üzere ortalama 3-5 seans yapılması gerekmektedir.

Buket hanım hydrafacial cilt bakımını duydum acaba diğer cilt balım yöntemlerinde farkıı nedir ve nasıl yapılıyor?ayrıca işlemden sonra yan etkileri nelerdir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilde hasar vermeden cildin iyileşmesini ve yenilenmesini sağlayan Hydrafacial son zamanlarda sık tercih edilen bir teknolojidir. Diğer cilt bakım yöntemlerinden farklı olarak Hydrafacial son derece güvenli ve yenilikçi bir işlemdir. HydraFacial, kadın-erkek herkese ve tüm cilt tiplerine cildin ihtiyacı olan nemi ve bakımı karşılayan antiaging teknolojisidir. Bu yöntem, iğne enjeksiyonu içermeden vakumlama tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden de kişi ağrı veya acı hissetmemektedir. İşlem, hiçbir yan etki oluşturmamakta ve kişinin sosyal yaşantısını kısıtlamamaktadır.

Merhaba,ben hydrafacial uygulamasını denemek istiyorum ama ağrılı bi yöntemmidir, nasıl yapılıyor??anlatırmısınız acaba??teşekürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial içeriğinde bulunan özel serumlar ve vakumlama sistemi ile ciltte oluşan akne, siyah nokta, yağ, kir, geniş gözenekler gibi çeşitli sorunları derinlemesine temizleyen detaylı bir cilt bakımıdır. Tecrübeli hekimler tarafından yapılan Hydrafacial cilt bakımı sadece cildi temizlemez ayrıca ciltteki kırışıkların, lekelerin ve sivilcelerin de tedavisinde etkilidir. Hydrafacial ağrısız bir uygulama olup ciltte herhangi bir yara veya leke de oluşturmamaktadır. Genelde iki haftada bir 4-6 seanslık bir kür idealdir fakat elde edilen sonucu korumak için sonrasında ayda bir tek seans yapılmaktadır.

merhaba bnim yüzümde çok fazla siyah nokta ve beyaz nokta var.Temizlenmesi lazım ama öyle sıradan bir cilt bakım merkezinde yaptırmak istemiyorum.profosyonel bir bakım olarak hydrafacial istiyorum bu nasıl yapılyor bilglerinizi alabilirmyim??. Teşekkrüerl.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial daha canlı bir cilt için , bütün cilt tiplerinin kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile geliştirilmiş en yeni teknoloji bir yaşlanma karşıtı bakım sistemidir. Vakum teknolojisi sayesinde ciltteki ölü deri ve siyah noktalar temizleniyor, gözeneklerin içlerindeki fazla sebum çekilerek alınıyor ve cihazın arkasında bulunan atık haznesinde depolanıyor. Hazneye baktığımızda ciltteki ölü doku ve kiri hemen görebiliyoruz. Kişiler uygulamadan hemen sonra normal yaşamlarına geri dönebiliyor ve ciltlerindeki ışıltı anında fark ediliyor.

Buket hocam benim cildim inanılmaz hassas ve bu yüzden sürekli doğal şeylewr kullanmam gerekiyor. 34 yaşındayım bu zamana kadar bütün kullandığım kremler hepsi dermokozmetik.ancak bir cilt bakımı yaptırmak istiyorum.hydrafacialı önerirmisiniz nasıl yapılıyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Özellikle 30 yaş ve üzerine şiddetle tavsiye ederim. Otuzlu yaşlardan itibaren cildi geleceğe hazırlamak için Hydrafacial uygulamasını öneriyoruz. Cildinin cansız ve sağlıksız göründüğünü düşünenler, yüzeysel kırışıklıklarından şikâyet edenler ve aşırı yağlanma problemleri olanlar için uygun bir seçenek. Uygulama süresi 45 dakika. Cilde hasar vermeden sağlığını geri kazandırarak, iyileşme ve gençleşme etkisi sağlayan bir uygulama. Tavsiyemiz, altı seans uygulanması.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar