HydraFacial Hangi Mevsim Yapılmalıdır?

Hydrafacial’ın hangi mevsim yaptırmak gereklidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

: HydraFacial, yılın her döneminde her cilt tipine uygulanabilen bir cilt yenileme ve gençleştirme tedavisidir. Öncesinde hastanın cildinin detaylı biçimde analiz edilmesi; cildin ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması, tedavi seçiminin hastayla birlikte yapılması önemlidir. Yaz aylarında yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamakta. Yine de tedavinin ardından yüksek faktörlü güneş kullanımına özen göstererek hassaslaşan cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumakta fayda var.

Hocam iyi günler dilerim, hydrafacial hangi mevsim yapılmalıdır?yazında uygulanmasının cilt için sakıncaları varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial tedavisinin diğer uygulamalardan en önemli farkı, cildin ihtiyacına göre her mevsim uygulanabilir olmasıdır. Tedavide kullanılan solüsyonların özelliklerinden dolayı ciltte herhangi bir tahriş ya da yan etki oluşturmamakta, hatta güneşin etkilerinden cildi korumaktadır.Hydrafacial, mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkilere karşı cildin nem dengesini de koruduğundan, özellikle bu dönemlerde yapılması avantajınıza olabilir.

Cildimde son dönem artan sivilceler için acil hydrafacial uygulamasını yaptırmam gerekli fakat yazın yaptırmamın sakıncaları varmıdrı?tedavi hangi mevsim yapılmalı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial, hem cilt sorunlarını gidermede hem de cilt yenilemede güzel sonuçların alınmasına yardımcı olan yeni bir teknolojidir. Dört mevsim uygulanabilen bu tedavinin özellikle mevsim geçişlerinde yapılması ve cildi yeni mevsime hazırlaması önerilmektedir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan ve leke riskini azaltan bu işlem her cilt problemine ve her yaş grubuna uygulanabilen bir yöntemdir. Ortalama 4-6 seanslık bir kür ile istenilen sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Bir süredir profesyonel cilt bakımı yaptırmayı istiyodum bunun içinde hydrafacial düsündüm,ama yaz mevsiminde yaptırmam uygun olurmu?bu işlem hangi mevsim yapılmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial MD teknolojisi, sağlıklı bir cilt için cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayan antiaging bakım sistemidir. Cildi ölü dokulardan, aknelerden, genişlemiş ve yağlı gözeneklerden arındırarak temizlemektedir. İşlem dört mevsim uygulanabilmektedir. Ancak, mevsim geçişlerinde özellikle de bahar aylarında bu uygulamanın yapılması, cildi yeni mevsime hazırlamakta ve güneş ışınlarından, lekelerden korumaktadır. Yaz aylarında da rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir.

Hydrafacialı yazın da yaptırabilirmiyiz her mevsim yapılabilir mi ve asıl hangi mevsimde yapılmalıdır tavsiyeniz nedirr??Seans aralıkları ne olmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial uygulamasını yılın 12 ayı arzu ettiğiniz her mevsimde yaptırabilirsiniz. Mevsimsel bir kısıtı bulunmamaktadır. Diğer cilt yenileme tedavilerinden farklı olarak, HydraFacial ile cildinizde ilk seanstan itibaren iyileşmeler gözlemleyebilirsiniz. İki haftalık aralıklarla 4-6 seans gerçekleştirilen bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılmasını önerebiliriz.

Hydrafacial hangi durumlarda yapılabilir ve hangi mevsim yapılmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İnce çizgiler, cilt tonu farklılığı ve tıkanmış gözenekler, akne ve siyah noktalar, ciltteki renk düzensizlikleri gibi sorunlar için Hydrafacial sisteminden yararlanılabilir. HydraFacial MD cildi yeniden canlandırırken, aynı zamanda temizler, ölü deriyi yok ederek, canlı deride antioksidan koruma sağlar ve cildi nemlendirir. Dört mevsim yaptırabilirsiniz. Hassas ciltlere de gönül rahatlığı ile uygulanabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar