HydraFacial Sivilce İzlerini Giderir Mi?

Akne sonrasında geçmeyen izler için Hydra Facial etkili olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial deriyi temizleme esnasında gençleştiren ve cilt sorunlarını gidererek yaşlanma karşıtı bakım sağlayan bir yöntemdir. Ölü dokuları, temizlenen cilde uygulanan protein yapı taşları, antioksidanlar ve hiyalüronik asit sayesinde cildin yenilenmesini sağlar. HydraFacial cilt bakımı siyah ve beyaz noktalı, ince kırışıklıkların olduğu aşırı yağlı ve büyük gözenekli ciltler için uygulanabilmektedir. Yüzeysel cilt lekelerini gidermek, ciltte yağlı görünümü engellemek, güneş hasarlarını düzeltmek, ciltteki renk düzensizliklerini gidermek gibi avantajlarının dışında akne tedavisi yöntemlerinin bir arada bulunduğu bir yöntem olması sebebiyle sivilcelerin azaltılmasında iyi sonuçlar vermektedir.

Hydrafacial yaptırdıktan kaç seans sonra sivilce izleri matlık gidip yüzdeki canlılık ortaya çıkar? Bu bakımla bunlar mümkün mü? Yaş 45…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltte yaştan kaynaklanan bozukluklar, leke veya da akne konusunda problem yaşayan kişiler için Hydrafacial oldukça etkili olabilmekte. Hydrafacial cilt bakımı, ciltte oluşmuş lekeler ve akneler için uygulanabildiği gibi, yaşa bağlı olarak meydana gelen deformeleri de gidermede çok sık kullanılmaktadır. Tedavi, kişilerin daha aydınlık, genç ve de güzel bir cilde sahip olmasında etkili olduğu bilinen FDA onaylı bir sistemdir. Muayene olmadan, cildinizin ve lekelerin durumunu görmeden kesin seans sayısı belirtmek pek doğru olmasa da ortalama 4 seansta hastalar yüzlerindeki değişimi fark edebilmektedirler.

Klasik cilt bakımlarından pek şaşmayan birisiyim. Çok fazla teknolojik bakımlar, ağır kimyasal bakımlar benim cildime fazla geliyor. Diğerlerine göre daha hafif olduğu söyleniyor bu doğru mu akne lekelerini/sivilce izlerini Hydrafacial giderebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial cilt bakımı, özellikle cilt temizleme, yenileme, soyma, nemlendirme, antioksidan koruma tedavisi ve akne tedavisinde çok sık kullanılmaktadır. Cildin baştan sona yenilenmesini sağlayan bu teknoloji tahrişe neden olmaz. Süreç ilk olarak cildin güçlü bir vakum sistemiyle temizlenmesi ile başlar,bir sonraki aşama sıvı dermabrasyon uygulamasıdır. Bu aşamada, ciltteki lekeler, akne/sivilce izleri lekeli ve gözenekli cilt tahriş oluşturulmadan derinlemesine temizlenir. Ardından, cildin ihtiyacı olan serumlarla cilt beslenir ve nemlendirilir. Son olarak ledterapi uygulaması ile işlem tamamlanır.Akne izleri eğer derinde hydrafacial yeterli olmaz.Bu durumda laser ve scarlet tedavilerini ek olarak öneriyorum

Arkadaşım yüzündeki lekeleri Hydrafacialın geçirdiğini söylüyor. Kendisinin belirgin sivilce izleri vardı. Hydrafacial sivilce izlerini de giderir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial teknolojisi bünyesindeki led terapi sistemi, mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizlerken; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyarır ve cildi sıkılaştırır. Böylece aknelerin oluşumunu önleyerek cilt yüzeyindeki lekelerin hafiflemesini sağlayabilmektedir.Daha belirgin sivilce izleri için diğer tedavileri kombine kullanıyorum

Geçtiğimiz ay Hydrafacial yaptırdım. Sonuçlarını 1. seansı yaptırdıktan 4-5 gün sonra görmeye başladım. Sivilce izlerini de gidermesi için bir kaç seans daha mı yaptırmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial MD bakım rutininden kaç seans sonrasında fayda sağlayabileceğinizi söyleyebilmek için cildinizi muayene etmek gerekir. Cildinizin eksiklerini, ihtiyaçlarını, şikayetlerinizi de dinleyerek tespit etmek ve bunlara uygun cevap vermek için ön koşul görsel muayenedir. Ardından seans sayısına ve sıklığına karar vermek daha doğru bir yöntem olacaktır.

Evde pek çok bitkisel karışım, maske, kür, eczaneden cilt soyan kremler pek çok yöntem denedim ama istikrarı sağlamadığım için sivilce izlerine pek etkileri olmadı. Ben de profosyonel yardım almaya karar verdim. Hydrafacialın sivilce ve diğer lekelerde etkili olduğu doğru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial MD sistemi, cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırmasının yanı sıra daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Tedavinin, serum infusyonu aşamasında, siyah ve beyaz lekeler (açık ve kapalı komedonlar) için yağ dengeleyici serum kullanılırken; ince kırışıklıklar ve cilt yenilemek için hiyalüronik asit içeren serumlar kullanılır. Böylece aşırı yağlı ve genişleyen gözeneklerin de tedavisi mümkün olabilmektedir.

Akne ve sivilceye yatkın yağlı bir cildim var. Haliyle yüzümde önceden kalan yeni oluşan bir çok iz var. Birisi bitse yenisi çıkıyor çünkü. Bunlara artık alıştım da önceden kalan bir kaç iz için hydrafacial düşünüyorum. Hydrafcial bu sivilce/akne izlerini giderir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial bakımının özellikle son aşaması olan ışık terapisinde, eğer sivilce sorunu olan bir cildiniz varsa mavi ışık; ince kırışıklıklar, elastin kaybı gibi sorunlar varsa kırmızı ışık terapisi uygulanır. Bu Hydrafacial bakımının, sivilcelenme ve yağlanma sorunu olan cilt problemlerinde, öncelikli olarak tercih edilmesini sağlayan en önemli avantajlarındandır.

Yüzümde eskiden kalma sivilce lekeleri var. Geçen gün biraz araştırdım ve birkaç doktor arkadaşıma sordum. Hydrafacial tavsiye ettiler. Hydrafacial sivilce izlerini giderir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial teknolojisi; cilt soyma, temizleme, nemlendirme, yenileme, antioksidan koruma ve akne tedavisini bir araya getiren ilk sistemdir. HydraFacial, yüzeyel cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları, yağlı ve gözenekli görünüm ve akne tedavisinde iyi sonuçlar veren konforlu bir sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi. Bütün bu özellikleri sayesinde uygun seans sayısı ve sıklığı belirlenerek sivilce izlerini tedavi etmek mümkün olabilmektedir.İzler derinse laserlerle kombine kullanımı daha etkili olur

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar