Hydrafacial mı Klasik Cilt Bakımı mı?

Hydrafacial yaptırmanın diğer cilt bakımlarından farkı nedir? Ne avantajları var?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Klasik cilt bakımlarında sıvı-dermabrazyon (hydradermabrasion) uygulaması yoktur. Ayrıca vortex sistemi ile cilt temizliği ve lenf drenajı da bulunamamaktadır. Avantajları yılın her döneminde her cilt tipine uygulanabilen bir cilt yenileme ve gençleştirme yöntemi olmasıdır. Ayrıca bu sistem ile; gözeneklerin temizlenmesi, sivilce ve siyah noktaların, sebumların ve yağ birikintilerinin uygun seans tekrarlarıyla ciltten arındırılması mümkün olabilmekte.

İyi günler yağlı ve siyah noktalı bir cildim var ve bu duruma artık dur demek istiyorum ama klasik bakımlar işime yaramadı. Hydrafacial önerdiler. Hydrafacial klasik bir cilt bakımı mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hem erkekler hem de kadınlarda, zaman zaman cilt problemleri ortaya çıkabilmektedir. Hydrafacial, klasik cilt bakım yöntemlerinden farklıdır. Bunlardan daha etkili bir uygulamadır. Yağlı olan cilt ve siyah nokta problemlerinde de oldukça mükemmel sonuçlar vermektedir. Diğer klasik cilt bakım uygulamalarından fayda görmeyen kişilerin mutlaka bir şans vermesi gereken bir işlemdir.

Hocam piyasada bir çok cilt bakım tedavisi var benim kafam da haliyle karıştı. Aslında ilk basta klasik normal basit bir cilt bakımı yaptırayım diyordum. Nasılsa çok farkı yoktur diğerlerinden dedm ama hydrafacialı öğrenene kadr. Bu anlamda kafam karıştı. Hydrafacial mı klasik cilt bakımı mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial uygulaması klasik cilt bakım yöntemlerine göre profesyonel bir bakımdır. Klinik ortamda yapılmasını mutlak suretle öneriyorum. Yine profesyonel bir bakım olduğu için, anında etkisini gösteriyor. Tedavi ile cilt neme doyuruluyor ve kuvvetli anti-oksidanlar sayesinde toksinlerden arındırılan cilt, anında ışıldıyor. Vakum teknolojisi sayesinde ciltteki ölü deri ve siyah noktalar temizleniyor, gözeneklerin içlerindeki fazla sebum çekilerek alınıyor ve cihazın arkasında bulunan atık haznesine depolanıyor. İşlem bitiminde bu depolama haznesine baktığınızda ciltteki ölü doku ve kiri hemen görebiliyoruz.

32 yaşında erkeğim ve yüzümdeki sivilce izleri ve yağlanma için cilt bakımı yaptırmak istiyorum.Hydrafacialın bu konuda iyi olduğunu duydum ama erkeklerde veya kadınlarda uygulanmasında herhangi bir farklılık var mıdır bilemiyorum.Bu uygulamanın diğer cilt bakımlarından farkı ne?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial cilt yenileyici bakım sistemi, kadın-erkek herkese ve tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Vakumlu başlığı ve özel solüsyonları sayesinde ölü hücreler temizlenir ve peptidler, antioksidanlar, hyaluronik asit ile de cildin nemlendirilerek yenilenmesi sağlanır. Tedavinin son adımı ışık terapisinde ise cildinizdeki sebum üretiminin dengelenmesi için mavi led ışık uygulanır. Böylece canlı ve sivilcelerden arınmış sağlıklı cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Her mevsim yapılabilen bu tedavi cildin ihtiyacına göre 4-8 seans uygulanmaktadır. Ortalama 30-45 dakika süren işlemden hemen sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar