Hydrafacial MD Hamilelerde Güvenli Mi?

Hydrafacial MD hamilerde guvenlimidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelikte cildi normalden daha çok etkileyebilecek aşındırıcı işlemlerden kaçınmak gerekir. Bunlara kimyasal soyma işlemleri de dahildir. Hamilelerde glikolik ve salisilik asit ile yapılan soyma işlemlerini tavsiye etmiyoruz. Hydrafacial MD hamilelikte uygulanabilecek en güvenli cilt bakım uygulamalarından birisidir. Hydrafacial MD uygulamasında, antioksidan bakımından zengin, temizlenmiş cilde nüfus eden, nem ve parlaklığı besleyici doğal ürünler kullanılmaktadır. Hydrafacial MD yöntemi ile özellikle hamilelikte daha çok kuruyan cildi nemlendirmek için su ve çeşitli besin maddeleri kullanılır. Bu yöntemle siyah ve beyaz noktalar sıkma işlemi uygulanmadan tedavi edilebilmektedir. Cildiniz temiz, parlak bir görünüm alarak derinlemesine temizlenir.

Hamilelikte hydrafacial tahriş yapar mı, hamilelikte güvenli midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial’ın tedavisi tüm cilt tipleri için tasarlanmış bir tedavi yöntemi. En hassas ciltler için bile Hydrafacial tedavisini tolere edebilmektedir. Cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde oldukça iyi sonuçlar alınabilmekte. Hamileler de güvenle tercih edebilirler.

Gebelik süresince bir ya da 2 defa cilt bakımı yaptırmak istiyorum. En uygununun hydrafacial olduğunu duydum.Hydrafacial md hamilelerde güvenli mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydra Facial; son derece güvenli, konforlu, acısız ve pratik bir yöntemdir. Hollywood yıldızlarının da tercih ettiği bir cilt bakımıdır. Bu bakım ve tedaviyi yaparken ciltte herhangi bir tahriş, iz bırakmamaktadır. Hamilelerde de güvenle uygulanabilmekte.

Hamilelikte cildi bozulan kadınlara nasıl bir bakım öneririsiniz?Hydrafacial yaptırıyordum gebelikten önce. Bu hydrafacial MD hamilelerde güvenli midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial, cildin gerekli olan nem, bakım ihtiyaçlarını karşılayan bir “antiaging” bakım sistemidir. Herhangi bir iğne enjeksiyonu içermeden sadece vakumlama yöntemi ile işlem gerçekleştirilmekte. FDA onaylı bir sistem olup, hamilelere de güvenle uygulanabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar