HydraFacial Cilt Bakımı Uygulaması

HydraFacial cilt bakımı Hakkında Bilgi İstiyorum

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial daha sağlıklı bir cilt için tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiş anti-aging bakım sistemidir. Dermaablazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bir sistem olup tüm dünyada uygulanmaktadır. Vortex adında özel bir teknoloji kullanan HydraFacial basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırıyor ve mikro düzeyde soyuyor. Aynı zamanda cilde hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar pompalayarak cildin daha canlı, aydınlık ve genç görünmesini sağlıyor.

hydrafacial cilt bakım uygulamasıyla cildimde renk farklılıkları gidermi kırmızılıklı bölgeler ve biraz hafif de olsa sivilce lekelerim var. Bunları bu tedavi geçirirmi dersiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial tedavisinin bünyesinde bulunan LED terapi; ince kırışıklıklar için kırmızı, sivilceler için mavi led ışık tedavisi yapılır. Kırmızı ışık, elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Mavi ışık, akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler. Böylece ciltteki renk düzensizlikleri, güneş hasarlarının oluşturduğu koyu lekeler, sivilce lekeleri hafifletilerek, daha aydınlık, parlak, genç ve güzel görünümlü bir cilde ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Hydrafacial cilt bakımı uygulaması nedir bana kuzenim önerdi. Dediğine göre cildini parlaklaştırmış ve nemlendirmiş. Düzenli yapmak mı gerekiyor. Kırışıklıklara da iiyi gelir mi? Bilgi verebilir misniz lüfen?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bir antiaging bakım sistemi de olan Hydrafacial, cilt temizliği yaparken cildi aynı anda da gençleştiren, ciltteki problemlerin giderilmesine yardımcı olan bir cilt bakım sistemidir. Basınç uygulayan başlığı ile hem cildi temizler hem de ihtiyacı olan vitamin, minarel ve peptitlerin cilde nüfus etmesini sağlar. Vortex emme teknolojisi ile gözenek temizliği yapılır.Ayrıca mevcut probleme göre lekelere, sivilcelere ya da kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. Siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğu için hyalüronik asit içeren, bundan farklı olarak aşırı yağlı ve genişlemiş gözenekler için yağ dengeleyici serum uygulanır.

Buket hanım hydrafacial uygulamasıyla ilgili biraz bilgi verirmisiniz?cilt bakımı sonrası yan etkiler oluşurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde en çok tercih edilen Hydrafacial; temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma tedavilerinin kombine edildiği bir cilt bakım uygulamasıdır.
Hydrafacial uygulaması ile, cilde kaybettiği nemini ve elastikiyetini geri kazandırmakta, yüzeysel lekeler, sivilce izleri, tıkalı gözenekler, siyah noktaların ve ince kırışıklıkların giderilmesinde, yağlı ciltlerde sebum dengesinin sağlanmasında etkili ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır. Tedavinin son aşamasında uygulanan kırmızı ve mavi led terapi ile bağ dokudaki kolajen üretiminin artışı tetiklenmekte ve cilt sorunlarının onarılması sağlanmaktadır. Cildin ihtiyacına göre yaklaşık 3-6 seans uygulanmaktadır. Tedavi sırasında ve sonrasında cildi tahriş etmeyen ve hiçbir yan etki göstermeyen bu uygulama sayesinde rahatlıkla sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Hydrafacial cilt bakım uygulaması hangi sorunların tedavisinde uygulanır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Her yaştan kişiye ve kadın-erkek herkese uygulanabilen Hydrafacial, sayısız cilt sorunlarının tedavisinde başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Hydrafacial uygulaması; siyah noktalar, cilt lekeleri, kırışıklıklar, akne izleri, tıkalı ve genişlemiş gözenekler ya da elastikiyetini kaybetmiş ciltlerin tedavilerinde etkili ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Vortex teknolojisinin kullanıldığı Hydrafacial tedavisinde, cilt derinlemesine temizlenir ve ölü hücrelerden arındırılır. Ayrıca antioksidanlar, peptitler ve hyaluronik asit gibi maddelerden hazırlanmış özel solüsyonlar ile cildin kaybettiği nem ve elastikiyet geri kazandırılmaktadır. Haftada 1 kez 4-6 seanslık bir kür halinde uygulanan tedavinin sonrasında sonuçların kalıcılığını artırmak için ayda bir tek seans yapılması önerilmektedir.

Doktor hanım,cilt problemlerine ve cildin yenilenmesi için hydrafacial uygulanıyormus. peki kırışıklıkların tamamen yok olması için kaç seans gereklidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

FDA onaylı ve patentli Hydrafacial tedavisi; cilt yenileme, siyah nokta giderme, gözenekleri arındırma, kırışıklık tedavilerinde uygulanan bir teknolojidir. Uygulamanın kişiye özel vakumlu başlıkları ve hyalüronik asit içerikli solüsyonları sayesinde cildi mikro düzeyde soyarak ölü hücrelerden, kirden arındırılmasını sağlamakta ve cildi besleyip nemlendirmektedir. Seans sayısı kişiye göre değişmekle birlikte en iyi sonuçları almak için tedavi 3-4 seans sürmelidir. Sonrasında bu sonuçların devam ettirilmesi için ayda bir tek seans yapılması yeterli olacaktır.

Genel bir cilt bakımı için hydrafacial uygulamasını düşündüm ve en kısa zamanda yaptırmak istiyorum.acaba nasıl uygulanır ve seans sayısı nedir?tesekürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cildin nemlenmesi, beslenmesi, onarılması ve hasarlardan korunması gerekmektedir. Tüm bu gereken cilt bakımını her cilt tipine uygulanabilen ve anti-aging uygulamalar arasında yer alan Hydrafacial MD sağlamaktadır. Hyrafacial uygulamasında vakumlu başlık kullanılarak cilt siyah nokta ve ölü hücrelerden arındırılmaktadır. Cilde hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar verilerek, cilt tonunda iyileşme görülmekte ve cildin daha canlı bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Tedavi amaçlı uygulamalarda 4-6 seans ideal bir kürdür, sonucun korunması için tedavinin ayda bir tekrarlanması önerilmektedir.

Buket hannım,cilt bakımı için kuzeniminde önerdiği hydrafacial uygulamasını yaptırıcam, fakat ondan önce sizden uygulama hakkında biraz bilgi alabilirimiyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial tedavisi, ciltte oluşan problemlere aynı anda etki edebilen FDA tarafından onaylı, yaşlanma karşıtı bir yöntemdir. Kadın-erkek herkese uygulanabilen Hydrafacial, işlem sırasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşturmadan en hassas cilt tiplerine dahi güvenle uygulanabilmektedir. Vortex teknolojisi sayesinde cilt kirden, aşırı yağdan, siyah noktalardan ve ölü hücrelerden arındırılarak derinlemesine temizlenmektedir. Ayrıca cildin ihtiyacına ve yapısına uygun hyalüronik asit içerikli solüsyonlar hazırlanmakta ve cilt mikro düzeyde soyularak gözeneklerin açılması sağlanmaktadır. Tedavi, kişinin cilt yapısına ve uygulama yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 4-6 seans sürmektedir.

buket hanım hydrafacial cilt bakım uygulamasının bicok cilt sorunlarına iyi geldiğini duydum.yasım 38 ve yüzümde cok sayıda çizgieler var.ayrıca cildim yağlı ve sivilceli.sizce bu uygulama cildime iyi gelirmi.?ücreti nedir??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial teknolojisi; ciltte meydana gelen ince çizgiler, cilt lekeleri, sivilceler ve yağlı cilt problemleri gibi çeşitli cilt sorunlarını iyileştirmeye ve cilt görünümünü değiştirmeye yardımcı olmaktadır. HydraFacial cilt bakımını düzenli yaptırarak istediğiniz canlı görünüme kavuşabilirsiniz. İşlem ortalama 45 dakika sürmekte ve iki üç hafta aralıklarla birkaç seans devam gerektirmektedir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı merkezlerin internet üzerinden rakam paylaşması yasal değildir bu sebeple eğer kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.

Hassas bi cildim oldugu icin cilt bakımı için gerekli kozmetik ürünlerinin coğunu kullanamıyorum. biraz arastırma ve arkadaslarımında tavsiyesiyle hydrafacial uygulamasını buldum.nasıl bir uygulama ve hassas ciltler içinde yapılır mı??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial, hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerine uygulanabilen yaşlanma karşıtı bakım sistemidir. Hydrafacial; peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit ile
cilt temizleme, yenileme, nemlendirme ve soyma işlemlerini kombine ederek cilt sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Bu yöntemin diğer yöntemlerden farkı temizleme, peeling ve arındırma aşamalarını bir arada uygulamasıdır ve manuel müdahalenin minimum düzeyde olmasıdır. Tedavi başlarda 2-3 hafta arayla 3-4 seans uygulanmakta daha sonra sonucun korunması için ayda veya 2 ayda bir tek seans yapılmaktadır. Acısız, ağrısız bir işlem olan Hydrafacial, FDA tarafından onaylı güvenli bir sistemdir.

Merhabalari yaz gelmeden hydrafacial cilt bakım uygulaması yaptırmak istiyorum. Bu zamanlarda yaparsam ve güneşe çıkarsam sorun olur mu ? ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial dünyada en çok tercih edilen cilt bakım ve yenileme cihazıdır. Cildinizi derinlemesine temizleyip, ona doğal bir ışıltı kazandırmak için yaptırılabilecek güzel bir uygulamadır. En hassas ciltlerde bile uygulanabilmektedir. Yılın 12 ayında da yaptırılabilir. Mevsim geçişlerinde uygulanması bir avantaj çünkü cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyarak, lekeler ve kırışıklık oluşumu riskini azaltıyor.

Geçen yıl kışın bir defa hydrafacial cilt bakımı yaptırmıştım ve çok da memnun kalmıştım.bu kekz yaza girmeden yaptırmak var aklımda. Uygulamadan snra bir süre güneş kremi kullanmalımıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial uygulamasını dört mevsim yaptırmanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Özellikle mevsim geçişlerinde yapılması tercih ediliyor. Böylece cildin yeni mevsime hazırlamasını sağlıyor. Dolayısıyla bahar aylarının bu işlem için en uygun dönemler olduğunu söyleyebiliriz. Güneş ışınlarının zararlı etkisine karşı, cildinizi güneş kremleriyle her mevsim korumanızı tavsiye ediyorum. Bunun dışında hydrafacial uygulaması sonrası hiçbir özel bakım gerekmez. Kişi sosyal hayatına dönebilir, makyaj yapabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar