Bel Çevresindeki Yağlardan Nasıl Kurtulunur?

Karın-bel bölgesindeki fazlalıklar için liposuction ameliyatı sonrasında kişiyi neler beklemektedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bazı inatçı yağlar vardır, hiçbir egzersiz ve diyete yanıt vermezler ve onlardan kurtulmanın bir yolu da cerrahi işlemdir. Liposuction yağlardan kurtulma konusunda en etkili işlemlerden biridir. Bunun dışında cerrahi müdahale gerektirmeyen Zeltiq CoolSculpting de bir seçenektir. Yağ eritici tedaviler, bel çevresi gibi yağ kaybetmenin zor olduğu bölgelerde istenilen sonuçları tek seansta yaratabilir. FDA onayı almış CoolSculpting, liposuctiondan farklı olarak, yağ hücrelerini çevredeki dokulara zarar vermeksizin dondurmak için (Kriyolipozis) soğuktan faydalanıyor. Bu teknoloji çalışılacak alanı tıpkı bir buz kalıbı gibi dondurmak için yüksek basınçlı bir vakum kullanmaya dayanıyor. Dondurulan alan çözülürken yağ hücreleri de ortadan kalkıyor.

Selamlar yaşım 35 kilom 67 ve boyum 170 . bel çevresindeki yağlardan müzdaripim.pek çok şey denedim olmuyor ve belirgin de baya. Bu yağlardan nasıl kurtulunur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İnvaziv olmayan yani diğer adıyla cerrahi olmayan tedavilerin hepsi yağ hücrelerini parçalayarak bu hücreleri vücuttan uzaklaştırmak prensibiyle çalışır. Bunun için günümüzde çeşitli sistemlerden faydalanılabilmektedir. Tedavi etkileri kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde 3-4 ay sonra tamamen gözlenebilir olur. Bazı bölgesel incelme seçeneklerinden söz edecek olursak, Zeltiq CoolSculpting, VShape, VelaShape, InMode örnek verilebilir. Günümüzde çalışan kadınların en çok tercih ettiği yöntem tek seanslık olmasından ötürü CoolSculpting Soğuk Lipoliz tedavisidir. Bu tedavi, ameliyatın yerini tutmasa da, tek bir tedaviden sonra yağ dokusunda yüzde 20-30’lara varan azalma gözlenir.

İyi günler hocam bacaklarım incecik kalçam da çok büyük değil ama belimde simit diye bildiğimiz yağlanmalar var. Bel çevresindeki yağlardan nasıl kurtulunur? Bu konuda her şeyi denemeye hazırım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ameliyatsız vücut konturu düzeltme için FDA onaylı bir uygulama olan CoolSculpting sisteminden yararlanabilmeniz mümkün. CoolSculpting 2009 yılından beri uygulanan bir bölgesel incelme teknolojisi. Herhangi yan etkisi olmayan bu teknoloji ilerliyen yıllarda daha da geliştirildi ve artık vücuttaki hemen her bölgeye uygulama yapılmasına imkân sağlayan aparatları bulunuyor. Bel çevresinde de arzu edilen incelmeyi sağlayabilmesi için uygun başlıkları bulunuyor. İşlemden sonra %20-30 oranında yağ dokusu kaybı yaşanır. Yalnız tedaviden sonra kilo kontrolü büyük önem taşımaktadır. Kilo almamaya önem göstermelisiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar