Kol İnceltme Ve Sıkılaştırma

Merhabalar Buket Hanım, benim vücudum genel olarak biçimli ve pek fazla beni rahatsız eden bir fazlalığım da yok açıkçası. Sadece tek rahatsız olduğum yerim kollarım. Çünkü çok kalınlar vücuduma göre. Kollardaki kalınlık ve sarkma nasıl gider?Kol inceltme ve sıkılaştırma ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kişide kilo problemi olmayabilir ya da kilo problemi sağlıklı beslenme ve spor programları ile çözümlenmiş olabilir. Fakat kilo sorunu yaşanmamasına rağmen bazı bölgelerde dirençli yağ dokuları bulunabilir. S,zde bu bölge kollarınız olabilir. Bu yağ dokuları bölgesel fazlalık ve orantısızlık yaratır. Bu yağların atılması estetik görüntü için önemlidir. Bu nedenle bölgesel incelme gereklidir.CoolSculpting sistemi ile kol bölgesini inceltmek mümkün. Bu sistem yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak etki eder. Soğuk yüzünden parçalanan yağ hücreleri 5-6 içinde vücuttan metabolize olarak atılırlar. Tek bir seansta yağ dokusunun %25-%30 kadarı yok olabilmekte.

Hocam kol inceltme ve sıkılaştırma söz konusu olduğunda ve aslında daha çok bölgesel incelme konusunda uygun cihazlar veya yöntemler varmı? Tavsiye edermisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudunuza istediğiniz şekli vermek istiyorsanız sağlıklı bir hayat tarzından daha fazlası gerekebilir Ancak sadece bu önlemlerle kol, karın, bel, kalça, uyluk, diz gibi vücudun diyet ve egzersize rağmen dirençli yağ birikim bölgelerinde istenilen sonuç alınamayabilir. Bölgesel yağlanma şikâyeti olan kişilerin, bu şikâyetlerinden kurtulmak için başvuracağı bazı “bölgesel incelme programları” bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda en yeni yöntemler ve teknolojik cihazlardan destek alarak daha iyi ve sağlıklı vücut ölçülerine sahip olmak aynı zamanda bu iyilik halini korumak mümkün olabilmektedir.

Merhabalar, ben hayatımda hiç spor yapmadım 30 yaşındayım ve geçtiğimiz yıllarda kadar da açıkçası kilo problemim olmamıştı. fakaT bazı nedenlerden dolayı son 1 yılda çok fazla kilo aldım. Sonra büyük bir kısmını verdim. Bir de baktım ki kollarımda hafif sarkmalar olmş. Kol inceltme ve sıkılaştırma için bana önerebileceğiniz bir tedavi varmı? Artık kilom normale döndü ama bu durumu düzeltmek istiyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kollarda inceltme ve sıkılık sağlamak bölgesel incelme tedavileri kapsamında elbette mümkün. Size en uygun tedaviyi muayene sırasında söyleyebiliriz. Ancak genel kapsamda bölgesel incelme ve sıkılaşmada Thermage CPT sizin için uygun olabilir ve olumlu sonuçlar doğurabilir. Thermage CPT; radyo dalgaları marifetiyle, cildin elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak yeniden üretimlerini tetikleyen bir sistem.Ayrıca VShape de benzer şekilde efektif uygulamalar arasındadır. VShape Bölgesel zayıflama tedavisi, yağ hücrelerini parçalayarak sonuç alan güvenli ve ameliyatsız vücut şekillendirme tedavisidir. Hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücresini parçalayan ve ayrıca cilt sıkılaşmasını sağlayan ağrısız, konforlu bir uygulamadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar