Popo Altı Yağlanmalar Nasıl Geçer?

Poponun altında kalan bölgede yatay yağlanmalar katlanma şeklinde nasıl geçer? Tek seansta bir çözüm var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu şikayetler için, Zeltiq CoolSculpting teknolojisinden fayda sağlanabilir. Sistemden kısaca bahsetmek gerekirse Kısaca bahsetmek gerekirse sistem dondurucu soğuğa maruz bırakılan yağ hücrelerinin parçalanması prensibi üstüne kuruludur. Hücreler soğuğun etkisiyle kalıcı olarak yok olurlar.

Buket hanım iyi günler dilerim. Evde karın ve kalça eritmek için egzersizler yapmama rağmen popo altı yağlanmalardan kurtulamıyorum. Bu yağlanmalar nasıl geçer veya azalır? Tşkler..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soğuk lipoliz tekniğinden fayda sağlayabilirsiniz. Zeltiq Cool Sculpting adını verdiğimiz cihazla tek bir seansta bile oldukça iyi sonuçlar alabilmekteyiz. Uygulanması gereken ve en çok fayda sağlayabileceğiniz tedavi protokolünü kesin olarak belirleyebilmek için muayene olmanız gerekmektedir.

Hocam merhaba ergenlikte çok zayıftım ve popom büyük olsun isterdim şimdi büyük oldu ama popo altı yağlanmalar da oldu geçirmek istiyorum ne yapabilirim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Düzensiz yaşam olarak tanımlayabileceğimiz, sağlıksız diyet alışkanlıkları, iş yoğunluğu içinde boğularak kendine vakit ayıramamak, fiziksel egzersizi hayatın bir parçası haline getirememek ve tüm bunlara yaşla birlikte gelen hormonal değişiklikler ve yaşa bağımlı olmaksızın genetik mirasımız da eklenince kalça bölgesinde yağlanma ve sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Neyse ki ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı bulunmaktadır. Lipoliz, bölgesel incelme sağlayabilecek teknolojik cihazlardan yararlanılabilir. Cool Sculpting, V Shape, Vela Shape bunlardan birkaçıdır.

Popo altı yağlarımdan kurtulamıyorum. Yürüyüş spor diyet pek çok şey denedim. Sanırım genetik. Ne yapmam lazım liposakşın olmak istemiyorum. nasıl geçecek peki?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kalça altı çizgisi, ayakta durduğumuzda, uyluk ile kalça arasında oluşan çizgidir. İdeal güzellik kavramına göre böyle bir çizgi hiç varolmamalıdır. Eğer mevcut ise de uyluk orta çizgisini geçmemelidir. Popo altı yağlanmaların çok olmasında, hormonal değişiklikler, hamilelikler ve genetik yapı da kalça estetiğinin bozulmasında önemli rol oynar. Bölgesel yağ fazlalıkları olan fakat liposuction ameliyatı olmak istemeyen hastalar alternatif olarak lipolizden fayda görebilirler. Sonuçlar dengeli beslenme ve egzersizle desteklendiği sürece uzun sürelidir.

Popo altı yağlanmalar ve selülitler nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Derin yağ tabakasının kalınlığı yaşa, ırksal özellikler ve beslenme düzenine bağlı olarak değişmektedir. Yüzeysel yağ dokusu ise damar yapısı açısından çok zengindir bu yüzden selülit oluşumunu doğurabiliyor. Bu durum metabolizmadan metabolizmaya değişmekte, kilo alımı ile artıp azalabilmektedir. Diet ve egzersiz ile yağları yok etmek çok zor olmaktadır. Neyse ki bu şikayetlerde kullandığımız ve çok güzel sonuçlar aldığımız bazı teknolojik cihazlar var. VelaShape, hem derin dokularda hem de cildin üst tabakalarında etki göstererek, yağ tabakalarında ve çapta ölçülebilir küçülmeler sağlıyor. Ciltte oluşan portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Ne kadar kilo verirsem vereyim o popo altındaki yağlar ve basenlerim bir türlü gitmiyor. G5 masajları ve daha pek çok drenaj sistemler denediysem de olmadı. Sizin bana önerebileceğiniz bir şey varmı? Popo altı yağlanmalar nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Piyasadaki en yeni ve etkili teknolojilerden birisi Inmode Body FX sistemi. Bu nasıl bir sistem isterseniz biraz bahsedelim: Body FX yeni nesil invaziv olmayan bir teknoloji. Cildi sıkılaştırmak, yağ hücrelerini azaltmak, selülit görünümünü hafifletmek için radyofrekans enerjisini kullanır. İşlem sırasında; vakum teknolojisi ve radyofrekans enerjisi, vücutta selülit oluşumuna neden olan lifleri sıkılaştırır. Aynı zamanda, yağ hücrelerini tahrip edecek şekilde yüksek volt enerji gönderir. Tedaviler ortalama 6 seans olacak şekilde haftada bir kere gerçekleştirilir. Sistem; inatçı yağ tabakasını ve selülitleri uzun vadeli tedavi ederek vücudun problemli bölgelerini biçimlendirmek için mükemmel bir teknolojidir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar