Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtulmak İstiyorum

iyi günler hocam, ben 62 kilo 159 boyundayım. Bacaklarım incecik olmasına rağmen bel çevresindeki yağlanmam çok fazla. Öyle fazla ki Pantolon giyince pantolondan taşıyor. bel çevresindeki yağlardan nasıl kurtulunur?bunun bir yöntemi varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İncelme, zayıflama ve sıkılaşma gibi problemleri hedef alan yeni nesil uygulamalar, daha kusursuz bir vücut elde edebilmek için çalışıyor. Vücudunuzun her bölgesinin incelmesi için lokal problemlere yönelik savaş açan ekspres işlemler çok daha hızlı sonuç verebilmekte. Bazı kişilerin sadece basen ve bel bölgelerinde yağlanma gözlenirken, bazı kişilerin tüm vücudu eşit miktarda kilo alır. Fazla kiloların vücuda yayılması ve bölgesel yağlanma, bacak, kalça, baldır gibi bölgelerde genetik yatkınlığa göre değişebilmekte. CoolSculpting ve Vshape teknolojileriyle bel çevresindeki yağların %20-%30 kadarı yok olabiliyor. Vshape ultrason dalgaları ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanır. Zeltiq Coolsculpting ise yağların dondurulması şeklinde etki gösterir. Düşük ısıya maruz kalan yağ hücrelerinin bütünlükleri bozulur ve zaman içinde vücuttan atılırlar.

Vücudumda yıllardan beri gitmeyen karın ve bel çevresi yağlanmalarım var. Spor da yaptım diyette. Ancak değişmiyor pek fazla sonuç alamadım. Artık alternatif yöntemler yönelmekye karar verdim.bunun için bana önerebileceğiniz bel çevresinde yağlardan kurtulmamı sağlayacak ne yapabilirim. Artık bu yağların gitmesini istiyorum çünkü. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Erişkin insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir, ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar. Bu da kilo artışı ile sonuçlanır. Kilo artışına bağlı olarak meydan gelen yağlanma kişiden kişiye değişebilir. Kimisinde bel bölgesinde birikirken kimisinde basenlerde, kalçada, kollarda, bacaklarda birikebilir. Bu yüzden bölgesel yağlanmadan söz ediyoruz ve tedavinin adı da bölgesel incelme tedavisi. Bunun için pek çok tedavi yöntemi bulunmakta. VShape, VelaShape, Coolsculpting, Thermage, InMode bunlardan birkaçıdır. Hastalara, en uygun tedavi yöntemi, ancak muayeneden sonra kesin olarak belirlenebilmektedir. Doğru tedavi ve seans planlamasıyla bel çevrenizdeki fazlalıkları azaltmak mümkün olabilecektir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar