Karın Yağları İçin Ne Yapılabilir?

Karın yağlarından kurtulmak mümkün müdür? Ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel incelmede kullanılan birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en çok tercih edilenlerin başında VShape ve VelaShape uygulamaları gelmektedir. Bu sistemler cerrahi bir müdahale olmadan selülitli dokuyu düzeltebilecek, bölgesel yağlardan kurtularak bölgesel incelme ile vücudu şekillendirebilecek özelliklere sahip sistemlerdir. Şikayetler dahilinde gerekli uygulama şekline karar verilerek ilgili program başlatılır. Ortalama olarak 4-6 seans olacak şekilde 7-14 gün aralıklarla bir tedavi programı uygulanır.

Karın bölgesindeki yağlar için ne yapılabilir?Kıyafetlerimi hep bol almak zorunda kalıyorum. Bu şekilde olsun istemiyorum. Karın yağları için ne yapılabilir?Zeltiq işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq Coolsculpting veya bililnen adıyla soğuk lipoliz, FDA onaylı kanıtlanmış bir sistemdir. Çalışma prensibi bölgedeki fazla yağ dokusunu azaltmak üzerinedir. Sistemin uyguladığı soğuğun etkisiyle yağ hücreleri parçalanır ve metabolik yoldan vücuttan dışarıya atılır. Bu süre 6-7 haftayı bulabilir. Tek seansta yağ dokusunun %35-30 kadarını bölgeden bertaraf edebilir. Bütün bu süreç sizi herhangi bir şekilde sosyal yaşamınızdan alıkoymaz. Günlük rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tedavi sırasında kilo kontrolünüzü de sağlarsanız ve yeterli miktarda su tüketirseniz parçalanan yağ hücreleri vücuttan kolayca atılabilir.

Hocam iyi günler , Coolsculpting ile ilgili bilgi istiyorum. Bunun karın göbek yağlanmalarını azalttığı doğru mu? Bende bu dertten müzdaribim, karın yağları için ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zeltiq Coolsculpting FDA onaylı, bölgesel yağlar için soğuk şekillendirme prensibi ile çalışan ilk sistemdir. Sistemin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor ve kristalize olan yağ hücreleri düşük ısılarda yaşayamadıkları için parçalanıyor ve bir süre sonra da karaciğer yardımıyla vücuttan atılıyor. Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duyulmayan CoolSculpting tedavisi lokal fazlalıkların olduğu her bölgeye uygulanabiliyor. Karın, kalça, basen, kollar, bacaklar sırt, bunlardan bazılarıdır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar