Karın Bölgesindeki Yağlar İçin Bölgesel İncelme Mümkün Mü?

Kilo problem olmayan sadece karında bölgesel fazlalığı olan birisi için ameliyatsız yöntemlerden soğuk lipoliz yöntemi uygun olur mu? yani aslında karın bölgesindeki yağlar için bölgesel incelme mümkün mü nün cvbını arıyorum. bir yöntem arıyorum ancak biraz ümitsizim.varmı bir yolu karnımı saklamaktan bıktım artık. yardım ltf , teşekkürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soğuk lipoliz diğer adıyla Cool Sculpting, yağların dondurulması şeklinde etki gösteren, sadece cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alarak etki gösterir. Sistemin kontrollü soğutma mekanizması ile işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlükleri bozulur. Düşük ısılara karşı duyarlı olan yağ hücreleri parçalanarak zaman içinde vücuttan doğal yollarla atılır. Yağ hücrelerinin ölümüne neden olan bu uygulama sayesinde hedef alınan bölgedeki yağ dokusunun yüzde 25-30 kadarı yok olur. Etkileri kalıcı olsa da devamında kilo kontrolüne özen gösterilmesini önerilir. CoolSculpting, vücudun, göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerden birisidir. Yani diyebiliriz ki, ameliyatsız olarak inatçı yağlardan kurtulmak mümkün. Ancak bunu bir zayıflama aracı olarak değerlendirmemek lazım. Burada amaç; karın, basen, bacak, kol, sırt ve bel olmak üzere inatçı ve kalıcı yağların %25-30 kadarını bertaraf etmektir.

merhaba benim sorum karın bölgesindeki yağlar için bölgesel incelme mümkün mü bunu merak ediyorum. En çok yağlar karnımda benim.bu yüzden bölgesel işlemler düşünüyorum. tşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel incelme vücudun yağ fazlalığının olduğu herhangi bir bölgesinde incelme anlamı taşır ve bu incelmeyi sağlamak günümüz tedavileriyle mümkündür. Bölgesel incelme programları; vücudun, göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir. Bölgesel incelme vadeden bazı tedaviler, Zeltiq Coolsculpting, VShape, VelaShape, Thermage, InMode Body FX vb. teknolojilerdir. Her birinin çalışma prensibi birbirinden farklı olmakla beraber daha detaylı bilgi edinmek için internet sitemizi inceleyebilir veya kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Hocam selamlar karın bölgesindeki yağlar için bölgesel incelme mümkün mü, yani aslında sormak istediğim liposaction yaptırmadan bu incelmeyi sağlamam mümkün olurmu? Cvbınız için teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kesi ve ameliyat olmadan, diğer bir ifadeyle invaziv olmayan seçeneklerle de bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Günümüzde bölgesel fazlalıklarda kullanılan en etkili sistemlerden birisi Zeltiq Coolsculpting teknolojisidir. Bu tek seanslık bir tedavidir. İşlem sonrasında bölgedeki yağ dokusunun yaklaşık %25-30 kadarı kalıcı olarak yok olur. Bu işlemle yağ hücreleri eksi derecelere kadar ısıtılır ve yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Parçalanan bu yağ hücreleri ortalama 6-7 hafta içerisinde vücuttan atılır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar