Thermage Uygulaması Ne Kadar Sürer

Thermage uygulamasına ne kadar zaman ayırmak gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, etki edilecek alanın büyüklüğüne, konumuna ve durumuna bağlı olarak yüz için yaklaşık 45 dakika ve vücudun diğer kısımları için 90 dakika kadardır. Thermage kısa süren bir prosedür ve tek bir senas uygulandığından, yoğun yaşam tarzınıza uyum sağlar.

İyi akşalmlar. Buket hanım sizce thermage yaptırsam yüzüme daha sıkı bir görünüm yaparmı ve thermage uygulaması ne kadar sürer etkisi kaç zaman dayanır?tşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, cildi sıkılaştırıp düzeltmek, derinin kontur oluşumunu sağlamak ve selülit görüntüsünü azaltmak için kullanılan etkili bir yöntemdir. Thermage yönteminin etkinliği 18-24 ay veya daha uzun süreler kalıcılığını koruyor. Thermage’ın aynı bölgeye tekrar uygulanması için genellikle ilk uygulamadan sonra 1-2 yıl beklenilmesi önerilir.

Selamlar ve iyigünler. Benim bir kaç zamandır yaptırmak istedğim bir estetik var. Thermage ya da termaj diyorlar. Bunu sıkılaşmak ve karnımdaki ve bacaklarımdaki sıkılık olsun diye dşünüyorum. Thermage uygulaması ne kadar sürer işten ertesi gün izin almalımıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, yüzde veya vücutta karında, kollarda, kalçada, dizlerde, bacaklarda veya ellerdeki kırışıklık, cilt sarkması gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Thermage tedavisi 80’den fazla ülkede yetkili estetik kliniklerinde kullanılmakta. Thermage RadyoFrekans (RF) teknolojisi sayesinde cildin derin katmanlarındaki kolajence zengin doku tahrik edilir. Zaman içerisinde uyarılan kolajen yenilenerek cildin görünümünü iyileştirir, sarkmaların azalmasını ve sıkılaşmasını sağlar. Uygulama yapılacak bölgeye göre yaklaşık 1 saat kadar sürebilmektedir. Tedaviden hemen sonra rutin sosyal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Hocam basen ve kalçama thermage düşünüyorum.Biraz yağların azalmasını ve sıkılaşma istiyorum. thermage uygulamasının seans sayısı ne kadardır?işlemm uzun sürer mi? Etkisini gözlemlemek ne kadar zaman alır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage daha genç görünen bir cilt için yeni kolajen gelişimini destekler ve mevcut kolajen liflerini canlandırır. Thermage CPT kalça ve basen bölgesinin sıkılaşması için uygulanabilir. Thermage bunu, cildin alt katmanlarını güvenli şekilde ısıtan patentli bir radyofrekans (RF) teknolojisi kullanarak yapar. Radyofrekans dalgaları ile cildin alt dokularında bulunan kollajen liflerinin ısınmasını sağlanır ve böylece bağ dokuda ciddi anlamda sıkılaşma meydana gelmektedir. Pek çok kadın hamilelikten ya da kilo kaybından sonra eski siluetlerini kazanmakta zorlanır. Sarkan ve gevşeyen cilt, kolay kolay toparlanmayabilir. Thermage cildin sıkılaşmasına, pürüzsüzleşmesine ve biçimlenmesine yardımcı olur. Tedavinin en önemliği özelliği ise tek seans yapılmasınıın yeterli olmasıdır. İşlem süresi uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ortalama bir iki saat sürmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar