Göz Kapaklarındaki Kırışıklıklar İçin Thermage

Göz kapaklarındaki belirgin kırışıklıklar için iğnesiz, ağrısız, ameliyatsız ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage CPT; radyo dalgaları ile, cildin elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak yeniden üretimlerini tetikleyen bir sistem. Göz kapaklarına far veya rimel sürülümünü zorlaştıran kırışık yapı, Thermage RadyoFrekans(RF) teknolojisi ile iyileştirilebilir ve sarkmaların azalması ve sıkılaşması sağlanabilir.

göz kapaklarında oluşan kırışıklıklar için thermage yöntemini önerirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage tedavisi, güvenli, yan etkisiz, tek seanslık medikal bir uygulama olup yüz derisinin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratır. Cilt altını 56 dereceye çıkarabilen tek yöntemdir. Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan soğutucu başlığı ile uygulanmaktadır. Yaşla beraber cilde elastikiyet kazandıran kolajen ve elastin lifleri azalır ve bunun sonucunda da ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Thermage CPT sayesinde cildin alt katmanlarında bulunan kolajen ve elastin liflerinin onarılmasını ve yeniden üretilmesini sağlamaktadır. Tek seansta anti-aging etkisi sağlayan ve FDA onaylı Thermage tedavisi, ince ve hassas deriye sahip göz çevresinde dahi uygulanabilmektedir. Uygulama, göz çevresinde oluşan kırışıklıkları, şişlikleri azaltır ve daha sıkı ve canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

39 yaşındayım. Göz kapaklarım ameliyat olacak kadar sarkık ve kırışık olmasa da kapaklarda ve kenarlarında kırışıklıklar var bu sorunlar için thermage yaptırabilirmiyim?yan etkileri vaarmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, iğne ve cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanan, kırışıklık giderme ve yüz germe için kullanılan klinik olarak kanıtlanmış, güvenilir bir uygulamadır. Özellikle alın, ağız ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bu uygulama patentli radyo frekans teknolojisi içermektedir. Böylece zamanla bağ dokuda azalan kolajen liflerini ısıtarak hem mevcut kolajen yapısını onarır hem de yeni kolajen üretimini artırır. Thermage teknolojisi sayesinde cilt altındaki dokulara ısı verilirken, aynı zamanda da cildin yüzeyi soğuk tutularak işlem süresi boyunca cildin yanık veya leke gibi yan etkiler görmemesi sağlanmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar