Thermage Yan Etkileri

Thermage sisteminin endikasyonları nelerdir? Yan etkileri var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage cerrahi bir müdahele gerektirmeden tüm yüz, göz kapağı ve dudak üzerinde oluşan ince kırışıklıklar, karın, kollar bacak ve el gibi vücut bölgelerinde uygulanarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken yüzdeki ve vücuttaki doğal şeklin yeniden belirginleşmesini sağlıyor. Thermage çok az yan etkisi olan güvenli bir sistemdir. Uygulama sonrası ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşabilir ve genellikle kısa sürelidir. Cilde yanık olması çok nadirdir. Tüm cilt tiplerine her mevsim uygulanan işlem tekrarı gerektirmemesi, doğal bir görünüm sağlaması ve iyileşme sürecinin olmaması bu sistemin özellikleri arasında Thermage tek seans olarak uygulanıyor.

Selam, arkadaşımla birlikte thermage yaptıracağız. Acaba Thermage yan etkisi olan bir işlem mi zararlıysa başka ne gibi birşey yaptırabiliriz.?Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage daha genç görünen cilt için yeni kolajen gelişimini destekler ve mevcut kolajeni canlandırır.Thermage cildin alt katmanını güvenli şekilde ısıtan patentli bir radyofrekans (RF) teknolojisi kullanır. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için, uygulamadan sonra yapılması gereken özel bir işlem yoktur. Hastaların çoğu uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına geri dönerler.

hocam iyi akşamlar, eşim hamilelikten sonra veremediği kilolar için thermage yaptıracak. ben de açıkçası endişeliyim. bu sistem işe yarar mı,veya thermage yönteminin ciddi yan etkileri varmı?fiyat hakında bilgilendirme yapabilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tek seanslık bir tedavi yöntemi olan, kalıcı ve etkili sonuçlar alınan Thermage teknolojisi sayesinde ameliyatsız doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Cryogen soğutma sistemi ile tedavi sırasında ağrı ve acı hissedilmemektedir. Böylece cilt yüzeyinde tahriş, yara veya leke olmamaktadır. Nadiren cilt yapısı hassas kişilerde deri yüzeyinde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Fakat bu durum bir kaç gün içinde kendiliğinden düzelmektedir. Sitemizde fiyat konusunda bilgilendirme yapılmamaktadır. Kliniğimizi ararsanız merak ettiğiniz konularda size yardımcı olacaklardır.

Selamlar, cevap verebilirseniz çok sevinirimm. Benim şikayetim karın ve kollarımla ilgili. Karın ve kollarımda olusan sarkamalar için baya araştırdım ve thermage uygulamasını yaptırmaya karar verdim fakat ne gibi yan etkileri vardır?iyileşme süresi gerektrirmi? gibi sorularım var. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage teknolojisi, cildin alt katmanlarına radyo frekans enerjisi göndererek, cilt altında oluşan ısının etkisi ile de kolajen ve elastin liflerinin uyarılmasını yardımcı olmaktadır. Dokulardaki liflerin uyarılmasıyla birlikte daha kaliteli ve etkili kolajen üretimi sağlanmaktadır. Böylece cilt daha gergin, canlı ve genç bir görünüme kavuşmaktadır. İşlem cilt altı dokulara uygulandığından cilt yüzeyinde herhangi bir yan etki ya da tahriş gözlenmemektedir. Tedaviden hemen sonra ciltte olumlu etkiler ortaya çıkmaya başlamakta ve asıl sonuç 3-4 ay içinde alınmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar