Thermage Nedir

Thermage nedir ve nasıl çalışır, Thermage ile cilt nasıl sıkılaşır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, cildin daha fazla kolajen üretmesini sağlamak için radyofrekans enerjisinden faydalanır. Radyofrekans enerjisiyle dalgalar hücrelere çarptığında, cilt altındaki zayıf kollajenin küçülüp güçsüzleşmesine neden olacak ısıyı yaratır. Vücut daha sonra ondan kurtulur ve onu değiştirmek için yeni, sağlıklı bir kolajen üretir. Etkileri hemen göremezsiniz, çünkü cildin yeni kolajen oluşturmak için birkaç haftaya ihtiyacı vardır. Bu sürenin ardından ciltte gözle görülür şekilde sıkılaşma meydana gelir

Merhaba Buket hanım,yaşım 48 ve yanaklarımda ve boynumda hafif sarkmalar var ve bu durumdan rahatsız oluyorum.sarkmaları ne geçirebilir diye araştırırken thermage uygulamasını buldum.sizede sormak istedim.themage nedir,herkese uygulanabilirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cerrahi işlemler konturu düzeltebilir ancak cilt yapısında bir değişiklik sağlayamaz. Thermage ise cildi gençleştirmeye de yardımcı olur. Thermage cerrahi bir müdahele gerektirmeden tüm yüz, göz kapağı ve dudak üzerinde oluşan ince kırışıklıklar, karın, kollar bacak ve el gibi vücut bölgelerinde uygulanarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken yüzdeki ve vücuttaki doğal şeklin yeniden belirginleşmesini sağlıyor. Ameliyatsız yüz gençleştirme ve sıkılaştırma sağlayan Thermage, FDA tarafından onaylı monopolar radyofrekans teknolojisidir. Her yaştan kadın-erkek herkese uygulanabilen bu uygulamanın amacı cildin alt katmanlarında bulunan kolajen ve elastin dokularını uyararak cildin kendini yenilemesini sağlamaktır.

Buket hanım,thermage cilt gençleştirme uygulamasıyla ilgili bilgi verirmisiniz?nedir,yazın uygulnırmı , ağrılı mı, dinlenmek için işten izin almalı mı gibi..bilginiz içiin tesekürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son yıllarda sık tercih edilen Thermage CPT, radyo frekans teknolojisi sayesinde ciltte oluşan kırışıklıkları, sarkmaları ve selülitleri gidermekte, deride sıkılaşma ve gençleşme sağlamaktadır. FDA onaylı bir yöntem olan Thermage, ciltte oluşan elastikiyet kaybı gideren ve tüm cilt tiplerine her mevsim uygulanabilen bir tedavidir.
Cilt altına gönderilen radyo dalgalarının meydana getirdiği ısı, kolajen dokularını etkileyerek cilde elastikiyet sağlayan liflerin üretimini sağlamaktadır. Thermage uygulamasının özel başlığı ile, cildin derin tabakaları ısıdan etkilenirken cilt yüzeyinde herhangi bir ısınma olmamakta ve cilt yüzeyi korunmaktadır. Böylece acı hissi minimal olur. İşlem sonrasında da iyileşme süresi gerektirmez.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar