Yüz Gençleştirmede Thermage

Yüz ovali bozulan ve eskisi kadar genç ve dinamik görünmeyen bir cilt için cerrahi ve iğneli bir işlem yaptırmadan daha genç ve dinç görünmesini Thermage ile tek seansla sağlamak mümkünmü ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage; cerrahi bir müdahale gerektirmeden yüz bölgesine uygulanarak cildi sıkılaştıran, daha düzgün görünmesine ve hatların belirginleştirilmesine yardımcı olan bir sistemdir. Radyo frekansı ile çalışan teknolojisi, cildin alt tabakalarını ısıtarak hem kolajen ve elastin liflerini sıkılaştırır, hem de bu hücreleri uyararak daha çok kolajen ve elastin üretmelerini sağlar. Cildin üst tabakasında herhangi bir hasara yol açmayan bu teknoloji; cilt sıkılaştırma, yüz ovalini toparlama konusunda başarılı teknolojilerden biridir. Ayrıca gıdı bölgesindeki elastikiyet kaybında da bu sistem etkili olur ve çene altındaki sarkmaları tedavi eder.

Merhaba doktor Buket Hanım,yüz gençleştirmede thermage uygulamasından faydalanılabilirmi benim sorunum cildimin eskiksi gibi sıkı olmaması.buna işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage cerrahi bir müdahale gerektirmeden yüzde lift etkisi yaratan ve cilt kalitesini artırarak yaşlanma sürecine meydan okuyan son derece etkili bir teknolojidir. Yüzde yaşla beraber oluşan elastikiyet kaybıyla savaşarak, cilde daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm verirken, yüz hatlarının belirginleşmesini ve yüz ovalinin toparlanmasını sağlar.

Merhaba, yüzümdeki özlliklede göz cevremdeki çizgiler beni olduğumdan daha yaslı gösteriyor.arkadasımın tavsiyesi ile thermage tedavisini(o da yaptırmıs) denemek istiyorumm. acaba yüz gençleştirmede ne kadar etkilidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, radyo frekans teknolojisini kullanarak cilt altı dokularını yenilemekte ve ciltte sıkılaşma sağlamaktadır. Uygulama sayesinde, cildin alt katmanlarında bulunan kolajen lifleri uyarılarak, zamanla azalan bu liflerin üretiminde artış sağlanmaktadır. Thermage; yüz, boyun, göz çevresi, göz altı, karın, kol ve bacak olmak üzere vücudun birçok bölgesinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Özellikle yapı gereği hassas olan göz çevresinde işlem acısız ve ağrısız yapılmaktadır. Uygulama, kişinin cildinin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Thermage tedavisi tek seanslıktır, işlem tekrarı gerektirmez.

Doktor hanım,yüzümde,boynumda ve ellerimde çok sayıda çizgler kırısıklıklar var.bu sorunları thermage yöntemiyle geçirmek mümkünmüdür?tedavi cilt gençleştirmede gercekten işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage uygulaması; cildi sıkılaştırmak, kırışıklıkları gidermek ve selülit görünümünü azaltmak için kullanılan etkili bir yöntemdir. Radyo dalgalarının kullanıldığı Thermage ile sadece tek seansta bağ dokuda yenilenme sağlanabilmektedir. Bu uygulama, cildin dermis tabakasını ısıtarak mevcut kolajenlerin onarılmasını ve yeni kolajenlerin de üretimini sağlamaktadır. Kolajen zaman içerisinde yenilenerek cildin görünümünü iyileştirir, cildin sıkılaşmasını, ciltte sarkmaların azalmasını ve ciltle gençleşme sağlar. Böylece, cilt daha pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşmaktadır. İlk sonuçlar hemen görülebileceği gibi yüzdeki fibroblast aktivitesi altı ay süresince devam etmektedir. Thermage uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar