Cilde Radyofrekans Enerjisi Vermek Ne İşe Yarar?

Cildime botoks hiç yaptırmadım. 35 yaşındayım. ama artık çizgiler de belli olmaya başladı. Eskisi gibi rahat olamıyorum. araştırdım ve radyofrekans enerjisinin işe yaradığını duydum. İnternette Çok farklı cilt gençleştirme yöntemleri var. Bunlardan cilde radyofrekans enerjisi vermek ne işe yarar tam olarak ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, VShape, Agassi, Inmode, Scarlet S, Thermage CPT, VelaShape, VShape gibi sistemlerde kullanılan radyofrekans teknolojisi, cerrahi olmayan(invaziv olmayan) cilt sıkılaştırma yöntemleri olarak kullanılmaktadır. Örneğin Thermage CPT sistemi, cildin alt katmanlarına radyo frekans dalgaları göndererek etki eden bir sistem. Bu sistem, ciltteki kolajeni ısıtarak daha düzgün ve daha sıkı bir cilt için yeni kolajen üretiyor ve cildi yeniden yapılandırmaya yardımcı oluyor. Diğer bir deyişle; monopolar radyo frekansı (RF) ile cilde ısı enerjisi vererek cildi sıkılaştıran ve kalitesini artıran bir süreci tetikliyor. Bu sürecin sonucunda ise cilt pürüzsüz, yumuşak ve genç bir görünüm alıyor.

Geçen gün arkadaşımla görüştüm ve yüzüne ne yaptın harika görünüyor dedim, cildi sanki toparlanmış ve aydınlık bir görünüm olmuştu. Kaliteliydi. O da radyofrekans tedavisi oldum dedi. Nedir hocam bu tedavi? Cilde radyofrekans enerjisi vermek ne işe yarar ? Herkes deneyebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Radyofrekans tedavileri; hızlı ve konforlu olması, iz bırakmaması, cerrahi kesi gerektirmemesi, kısa iyileşme süreleri, istirahat süresi gerektirmemesi gibi avantajları sebebiyle pek çok hastanın görünüşlerini ve dolayısıyla özgüvenlerini arttırmaları için tercih ettikleri popüler bir yöntem haline gelmiştir. Thermage, VShape, Agassi, Inmode, Scarlet S, Thermage CPT, VelaShape, VShape gibi sistemlerde kullanılan radyofrekans teknolojisi, cerrahi olmayan(invaziv olmayan) cilt sıkılaştırma yöntemleri olarak kullanılmaktadır. Radyofrekans dalgalarıyla cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı ayarlanarak ciltte sıkılaşma sağlanarak daha aydınlık bir görüntü vermek mümkün olabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar