Ulthera İle Cilt Gençleştirmede Sonuçları Etkili Mi?

Ulthera ile cilt gençleştirme sonuçları etkili mi? Belirgin farklar olur mu?
Dr. Buket Yıldırım
Ulthera cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, son günlerin en ‘tercih edilen’ teknolojilerinden biri. Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın ‘gerdiriliyor’. Tüm yüz için 30-45 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebiliyor.
buket hocam merhabakuzenim 2 hafta önce ulthera yaptırdı yüzüne. Ama cildinde pek gençleşme veya bir germe olmadı. Ben de düşünüyordum aslında ama böyle olunca vazgeçtim. Acaba ulthera cilt gençleştirmede sonuçları çok etkili değil mi?
Dr. Buket Yıldırım
Ulthera, tüm yüz bölgelerindeki sarkmalar ve gevşeklik için uygulanabiliyor. Unutulmamalıdır ki, Ultherapy’nin en iyi sonuçları işlemden sonra üçüncü ay itibariyle gözlemlenebilmekte. Dolayısıyla iki hafta, tedavinin işe yaramadığını söylemek için çok erken. Ultherapy ile istenen sonuca ulaşmak için genellikle tek seans yeterlidir. Bazen sarkması fazla olan gevşek dokulu kişilerde 6 ay yada 1 yıl sonra ikinci bir seans gerekebilir.
İyi günler Buket hanım, internetteki araştırmalarıma göre real self gibi yurtdışındaki sitelerde ulthera için %80 e varan memnuniyet söz konusu. Gerçekten ulthera ile cilt gençleştirmede sonuçlar etkili mi?
Dr. Buket Yıldırım
Ultherapy sistemi, cerrahi operasyon veya enjeksiyon tercih etmeyen hastalar için enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan ve risk almadan çözebilen yepyeni bir teknolojinin adıdır. Ameliyat yapmadan odaklanmış ultrason dalgaları ile deri altındaki kolajen olşumunu uyarıp, deriyi formda tutan yapıları sıkılaştırarak; yüz, boyun, karın, kol ve bacaklardaki sarkma ve form kaybını, toparlamayı ve yenilemeyi sağlayan sistemin genel adıdır. Ameliyatsız yüz germe tekniklerine yeni bir soluk kazandıran Ultherapy, FDA onaylı bir prosedür olup, ameliyata gerek duyulmadan, derin katmanlara ulaşır, kolejen üretimini tetikler ve hedeflenen lifting etkisini yaratmaya yardımcı olur.
Hocam ulthera ile ilgili biraz detay bilgi verebilirmisiniz cilt gençleştirmede etkili mi ne gibi sonuçlar beklemeliyim?Güvenli mi yan etkisi var mı gibi...
Dr. Buket Yıldırım
Ultherapy cerrahi bir işlem değildi. Uygulama esnasında, sorunlu bölgeye cihaz değdirilerek, monitörde cilt alt dokusunu görebiliriz. Ancak ameliyatla görebileceğimiz ve ulaşabileceğimiz alanlara ulaşabilmemize olanak sağlayan monitör sayesinde en derin yumuşak dokulara kadar görüntü alınır. Sistemin bünyesinde bulunan uygulama başlığı termal ısının derin cilt altı dokusuna ulaşmasını sağlayarak, kolajen üretimini tetikler ve lifting etkisi açığa çıkarılır. Cilt altında bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kolajen yapımı uyarılarak, bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüzde lifting etkisi elde edilir.