Ultherapy Yan Etkileri Var mı?

Ultherapy uygulamasının olası yan etkileri nelerdir? Bunlardan kaçınmak mümkün müdür?
Dr. Buket Yıldırım
Tedaviyi takiben bir saat kadar ciltte hafif kızarıklıklar olabilir. Hastaların düşük bir yüzdesi hafif bir şişlik, karıncalanma veya dokunmada hassasiyet yaşayabilmekte, ancak bu durum geçicidir. İşlemi yapan uzman hekiminizin uygulama sonrası tavsiyelerini dikkate almakta fayda vardır. Hastanın uygulama öncesi alacağı ağrı kesici ilaç, uygulama sırasında konforu artırabilir. Ardından günlük aktivitelerine hemen dönebilir.
Yan etkisi olmayan ve gerginlik sıkılık verren bir yöntem arıyordum internette yüze ultherapy yapıldıgını da gördüm botoksa göre daha uzun süremesini istediğimden düşünmeye başladm.Fakat tek endişem bir yan etkisi var mı, güvenli mi_???
Dr. Buket Yıldırım
Ulthera'nın etkinlik ve güvenilirliği bir çok klinik çalışma ve tüm dünyada 350.000'den fazla yapılan uygulama ile kanıtlanmıştır. Ayrıca hem etkisi, hem de güvenilirliği FDA tarafından onaylanmıştır. Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.
boyunumda hafif sarkma var ve bunun için ultherapy yaptırmak istiyorum,yan etkileri var mı?simdiden tesekkürlerr
Dr. Buket Yıldırım
Uygulamadan sonra cildinizde kızarıklık olabilir ve sıcaklık hissi hissedebilirsiniz ama bu durum normaldir ve genellikle birkaç saat içerisinde geçmektedir. Çoğu hastalar herhangi bir yan etki ile karşılaşmamaktadır fakat güneşe karşı hassasiyetiniz olabileceği için direkt güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmalısınız.
Buket hanım 43 yaşındayım,boynumda gıdımda sarkama problemim var.ulterapy tedavisini duydum sorunum tek seansta tedavi edilebilirmis.yan etkileri varmı?ultherapy sorunumu halledermi?
Dr. Buket Yıldırım
Ultherapy teknolojisinde, gebelikte bebek gelişimini takip ederken kullandığımız ultrason dalgaları ile elastikiyet kaybı, sarkma, gevşeme gibi problemleri tedavi ettiğimiz, güvenli bir yöntemdir. Tüm cilt problemlerini tek seansta tedavi etmek mümkün olmaktadır. Hastalar, tedavi sırasında ısıdan kaynaklı biraz acı hissedebilirler fakat tedaviden sonra bakım gerektirmemektedir. İyileşme süreci de gerekmediğinden hastalar sosyal hayatına devam edebilirler.