Ultherapy Etkisi Ne Zaman Başlar? Nelere Etki Eder?

Ultherapy yaptırdıktan sonra ne kadar süre etkili olur? Ulthera yönteminin yüze etkileri nelerdir ve başka nerelere uygulanabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultherapy cilt gerdirmede FDA tarafından onaylanmış, cerrahi olmayan tedavi yöntemidir. Uygulamanın ardından rejenerasyon süreci hemen başlar; ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülür. Cilt her geçen gün sıkılaşma etkilerini göstermeye başlar. Ancak etkinin tam anlamıyla görülmesi 3. aydan sonra başlar. Dört ila altıncı aylarda en yüksek sonuçlara ulaşır. Ultherapy kolajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun sürelidir (en az bir yıl devam eder). Gözle görülebilen ve görülemeyen etkileri, ortaya çıkma süresi ve kalıcılığı, cildin yapısına, ısı uyarısına verdiği cevaba, yaşa ve cilt fazlası olup olmamasına göre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Olumlu etkiler ilk ayda belirginleşmeye başlar ve üçüncü-altıncı ayın soununda en üst seviyeye ulaşır. Ultherapy sisteminde odaklı ultrason enerjisi sayesinde cildin derin tabakalarında yer alan bağ dokusunda ısı hasarı noktaları oluşturulur. Bu noktalardan başlayarak cilt kendini onarmaya ve kolajen üretmeye başlar. Zaman içinde ciltte sıkılaşma ve doğal bir yüz germe etkisi oluşur. Yüz germe, kaş kaldırma, gıdı toparlama, mimik kırışıklıkları tedavisi, dekolte deformasyonlarında kullanılabilir.

hocam,göz çevresi kırışıklıkları için kuzenim ultherapyi önermisti.sizce bu tedaviyi uygulayabilirmiyim.tedavinin etkisi işlemden ne zaman sonra başlar?başka
nelere etki eder?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultherapy teknolojisi, odaklı ultrason dalgaları ile cildin daha sıkı ve gergin görünmesini sağlayan, iyileşme süreci gerektirmeyen ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. Tedavide cildin dermis tabakasına gönderilen odaklı ses dalgaları bağ dokuda ısı hasarları oluşturarak kolajen üretiminin artmasını ve cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Ulthera yöntemi; yüz, göz çevresi, dekolte, boyun bölgesi kırışıklıklarına, yanak, gıdı, boyun bölgesindeki sarkmalara, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine uygulanmaktadır. Ultherapy sayesinde tek seansta istenilen sonuca ulaşmak mümkün olmaktadır. Tedaviden hemen sonra ciltte sıkılaşma ve toparlanma görülmeye başlanmaktadır. Ancak asıl etkiler 3-6. ayda ortaya çıkmakta ve kalıcılığı 1-3 yıl devam etmektedir.

Doktor hanım,yüzümdeki kırışıklıklar için ultherapy yaptırmayı düşünüyorum.acaba tüm yüz için yapılabililrmi ve ne kadar sürer?etkisi en erken ne zaman başlar?nelere etki eder?cevaplarsanz sevinirim.tessekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultherapy, odaklanmış ultrason dalgalarının kullanıldığı cilt yenileyici bir yöntemdir. Tedavisi sırasında cildin alt katmanlarını monitörde görüntülenebilmektedir. Böylece bu özellik ile uygulamanın doğru derinlikte yapılması sağlanmaktadır. Cildin alt tabakalarına gönderilen ısı enerjisi veren ses dalgaları ile bölgelerdeki kollajen liflerinin üretimini artıran mikro düzeyde ısı hasarları oluşturulmaktadır. Verilen bu küçük çaplı hasarlar ile dokuların kolajen sentezlenmesi sağlanmakta ve ciltte lifting etkisi görülmektedir. Tüm yüz için 30-40 dakika kadar süren Ultherapy teknolojisi ile, tek seansla cilt altındaki dokular güçlenerek ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi kendini göstermeye başlar. Sadece kırışıklık değil eğer yüzde sarkma ve gevşeme varsa bu tedaviyle yüzde doğal germe etkisi oluşacaktır. Tedavinin hemen sonrasında ciltteki toparlanma gözle görülebilmektedir. Uygulama ile cilt istenilen görünüme 3. ayın sonunda kavuşmaktadır.

Hocam cildime gerginlik vermesi için ultherapy düşünüyorum. Bazı sorularım var cevaplarsanız çok sevinirism. Örnegin etkisi ne zaman başlar ve nelere etki eder gibi nasıl işe yaradığıyla ilgili biraz bilgi rica ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultherapy ile cildin 4,5mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kolajen oluşumu sağlanır. Uygulandığı bölgede bir lifting etkisi sağlayarak, zaman içinde, doğal bir germe / sıkılaşma etkisi oluşturur. Eğer yüz için uygulanacaksa, tüm yüz için 30-40 dakika kadar süren Ultherapy uygulamasının hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3. ayın sonunda ulaşır. Yani arzu edilen sonuçları 3. aydan itibaren gözlemlemeye başlayabilirsiniz.

merhabalar tek seanslık bir kaç tedavi araştırdım tam benim sorunuma uygun oldugunu düşündüğüm ultherapy tedavisi çıktı karşıma. Ankaraya çok yakınım Ankarada bunuyapan size ulaştım. Benim sorum bu yöntem hemen sonuç verir mi yani tek seanslıkmı ve etkisi hemen görülür mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultherapy tedavisi, bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişilere uygulanabilir. Yanaktaki sarkmalar ve “jaw line” olarak adlandırılan çene bölgesindeki sarkmalara, kaş bölgesine, düşük kaşları yukarıya doğru asmakta, göz kapaklarındaki torbalanmalarda, cilt altı dokularda, kırışıklıkları düzeltmek, dekolte bölgesinde kolajen üretimini tetikleyerek ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlamak için Ultherapy uygulaması yapılabilir. Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır.

Boyun ve dekolte bölgesinde sarkma ve ince kırışıklıklarla birlikte dekolte lekelerine de iyi gelecek bir tedavi var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bugün medikal estetikte geldiğimiz noktada, boyun ve dekolte bölgesinde uygulanabilen yöntemlerden biri de ultherapy’dir. Ultherapy, ameliyatsız, tek seansta boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolte bölgesine uygulanmaktadır. Ultherapy sisteminde kullanılan DeepSEE teknolojisiyle ultrasonik enerji fokuslanarak cildin 4,5 mm ve 3 mm derinliğinde ısı odakları oluşturuluyor. Bu sayede cilt, kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollajen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi kendini göstermeye başlıyor. Cilt, kendi onarım sürecini oluşturuyor. Sonuç yaklaşık bir sene muhafaza ediliyor.

Ultherapy sistemi kolajen oluşumunu nasıl tetikliyor ve etkiliyor? Ciltte nasıl etki ediyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultherapy, derinin altındaki kollajen rejenerasyonu için optimal sıcaklıkta ultrason enerjisini kullanmaktadır. Tedavi, yeni kolajen üretmek için vücudun doğal yenileme sürecini başlatır. Ultherapy herhangi bir krem, dolgu maddesi veya toksin içermez; sadece doğal, gözle görülür sonuçlar için vücudunuzun kendi kolajen oluşturma sürecini tetikler. Ulthera yeni kolajen üretimini başlatmak için cildin altında enerji vermek üzere geliştirilmiş ultrasonik dalgalar kullanır. Tedaviden sonra cilt gevşekliği azalır ve cilt daha sağlıklı kolajen lifleri ile doğal bir iyileşme sürecine girer.

Ultherapy yöntemiyle kaş kaldırma ve az miktarda boyun gerdirme işlemi yaptırdıktan sonra sonuçları ne zaman alınır ve kalıcılığı ne kadardır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

30 dakika süren tek seanslık uygulamadan sonra hemen sonuç alınır. İdeal görünüme ise dört ay sonra ulaşılır. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç iki yıla yakın bir süre kendini muhafaza eder. Elde edilen sonucun kullanım süresi cildinizin doğal yaşlanma süreciyle de doğru orantılıdır. Dolayısıyla bu süre iki yılın üzerine de çıkabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar