VShape Nasıl Çalışır?

V Shape uygulaması nasıl yapılıyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vshape teknolojisi ultrason ve radyofrekans enerjilerini birleştirerek iki aşamada yapılır. İlk aşamada tedavi yapılacak bölgenin ısıtılması için sıcak ultrason dalgaları ve yağ hücrelerini ortadan kaldırmak amacıyla gönderilen ses dalgaları takip eder. İkinci aşamada ise cilt sıkılaşmasını sağlamak amacıyla radyofrekans enerjisi kullanılır. V Shape teknolojisi sadece yağ hücrelerinin zarlarına odaklanması için tasarlanmıstır. Bu sebeple yağ dokusuna maksimum enerji verirken çevre dokulara zarar vermez.

selamlar buket hocam benim annem internette karşılastığı bir reklamdan görüp vshape yaptırmak istiyor. Kendisi karın bölgesini zayıflatmak istiyor. Acaba biraz bahseder misiniz vshape nasıl çalışır işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape, karın ve kalça da dahil olmak üzere vücudun tüm bölümlerinde kullanılabiliyor. VShape ile yüksek frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları, uygulandığı bölgedeki var olan yağ hücrelerinde çözülme ve dokuda incelme şeklinde etkisini gösterir. VShape sistem, yağ hücrelerini küçültme ve incelme konusunda cerrahi yöntemlerden farklı olarak ultrason ve radyofrekans sistemlerinden faydalanır.

Baldırlarımın yağlarından şikayetçiyim Vshape işe yarar mı biraz bahsedebilirmisiniz vshape nasıl çalışır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape teknolojisi, karın, basen, baldır ve kalçayı da kapsayan vücudun tüm bölümlerinde kullanılabilir. VShape ile yüksek frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları, uygulandığı bölgedeki var olan yağ hücrelerinde çözülme ve dokuda incelme şeklinde etkisini gösterir. Ultrason ve Radyo Frekans (RF) enerjisi vücuttaki yağları parçalıyor. Böylece depolanmış yağ hücreleri deforme edilip, onlara zarar verilerek ve programlanmış hücre ölümlerini tetikleyerek yağ hücrelerini defalarca parçalamak ve zayıflatmak amacıyla yağ dokusunun zar yapısını bozmaktadır. Çalışma sistemi deride bulunan kollajen dokuyu güçlendirmeyi de hedefler.

Hocam iyi günler,benim bacaklarımda sıkılaşmaya ihtiyacım var. Biraz yağlılar ve sarkıklık var. İnterntte genellikle Vshape öneriliyor. Bir kaç instagram hesabında da gördüm. Biraz anlatabilirmisiniz Vshape nasıl çalışır ve nasıl etki gösterir..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape bölgesel yağlanmaya karşı bir vücut şekillendirme sistemidir. VShape uygulaması bölgesel incelme ve selülit tedavisi dışında vücutta sarkma ve gevşekliklerin giderilmesi tedavilerinde de kullanılıyor. Sistem, akustik kesme dalgaları ve radyo frekans dalgaları uygulamasının, çalışılan bölgedeki yağ hücrelerinde çözülme ve dokuda incelmeyi hedef alması ve deride bulunan kollajen dokuyu güçlendirmeyi hedefler. Cilt altı bağ dokunun yüksek ısı ile uyarılması sonucu iyileşme sürecinin yeniden başlaması ve vücuttaki istenmeyen yağ dokusunun giderilmesi mümkün olabilmekte.

Vshape selülit gidermede nasıl çalışır?uygulamanın etkisi ne kadar sürer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape tedavisiyle, bölgesel yağlar ve selülitler ultrason ve radyofrekans yöntemleri uygulanarak giderilmektedir. Ultrason dalgaları ile yağ hücrelerinin sayısı azaltılmakta ve radyo frekans dalgaları ile de ciltte yaratılan kontrollü hasar ve onarım mekanizmaları sayesinde, cilt elastikiyetini tekrar kazanmaktadır. Tedavide, uygulanacak bölgenin sayısına ve büyüklüğüne göre ortalama 4-6 seans gerekmektedir. Vücuttan atılan yağ hücrelerinin yerine yenisi üretilemediği için tedavinin etkisi kalıcıdır. VShape ile alınan sonucu korumak için ilerleyen yıllarda sadece bir seans uygulatmak etkili ve yeterli olmaktadır.

Yüz ve boyundaki sarkmalara ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır. bunun için vshape kullanılabiliyomıs. bu uygulama nasıl çalışır ve cildi sıkılaştırır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Radyofrekans ve ultrason dalgalarının bir arada kullanıldığı VShape tedavisi, cildin derin tabakalarına etki ederek kolajen ve elastin üretimini artırır, böylece ciltte sıkılaşma ve germe işlemi görülmektedir. Ultrason dalgaları yağ hücrelerini parçalar, fakat bu işlemi yaparken sadece yağ hücrelerine odaklanmakta ve çevre dokulara ya da iç organlara zarar vermemektedir. 20-30 dakika süren seanslar 7-14 gün ara ile 4-6 seans olarak uygulanmaktadır. Ayrıca işlem masaj konforunda ve acı hissi olmadan yapılmaktadır.

İyi günler doktor hanım.. bir süredir bölgesel zayıflama konusuna takmış durumdayım. kilom yok gibi bir şey ama karnımda ve kollarımda vücuduma göre fazlalıklar var. V shape araştırdım ve onu yaptırabilirim. vshape sistemi nasıl çalışır, tedaviden sonra iyileşme süresi ne kadardır?teşkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ne yaparsanız yapın, zayıfilasanız bile daha genç, sıkı ve selülitsiz bir vücuda çabucak kavuşmak belirli bir süre alır. VShape ise, sizin için bunu çok daha kısa zamanda yapabilir. Vshape uygulaması, odaklı ses dalgaları ve radyofrekans dalgaları ile cildin en alt tabakasında yer alan kolajen liflerini ısıtarak, cilt yüzeyinde gözle görülür gerginleşme sağlamaktadır. Bu sayede ciltte oluşan sarkık dokular toparlanmaktadır. Kalın karın ve kolların sıkılaşarak incelmesinde, yağ fazlalıklarının azaltılmasında etkili olabilmekte. Tedavide genellikle 4-6 seans uygulanmakta ve seans süreleri ortalama 20 dakika sürmektedir. İyileşme süresi gerektirmeyen bu uygulamadan hemen sonra kişi günlük yaşantısına geri dönebilir.

Doktor hanım,vshape için ameliyatsız yöntem oldugunu okudum.acaba tedavi kimlere yapılır, nasıl çalışır? Yüzüme oval bir görünüm vermek isterim. Bunu yapabilir mi??bilgilendirirseniz sevinirim

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape teknolojisi, yüze “V” formunu yeniden kazandırmak, gıdı ve boyun bölgesindeki sarkmaları, kırışıklıkları gidermek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan ameliyatsız bir yöntemdir. Cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde gerginleştirilir ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar toparlanır. Ultrason ve radyofrekans sistemlerinin kullanıldığı VShape yönteminde ses dalgaları yardımıyla yağ hücreleri parçalanarak
vücuttan dışarıya atılmaktadır. Yağ hücreleri tekrar üretilemediğinden parçalanan yağ hücrelerinin yerine yenisi oluşmamaktadır. Bu yüzden de etkisi kalıcı olmaktadır.

Kalcamdaki fazlalıklardan kurtulmak ve sıkılastırmak icin vshape bakımını yaptırıcam ama nasıl çalışır ve yan etkileri nedir bilmiyorum,beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

RadyoFrekans ve Ultrason sistemlerini kullanan Vshape teknolojisi, cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak cilt yüzeyinde sıkılaşma sağlamaktadır. Yağ hücreleri ultrason dalgalarının etkisi ile parçalanarak vücuttan dışarıya atılmaktadır. Parçalanan yağlar, besinlerden gelen yağ gibi doğal metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. Cihaz yağları parçalarken, çevre dokulara zarar verilmez. VShape, 7-10 gün süreyle 20-30 dakikalık seanslar şeklinde uygulanmaktadır. İşlem esnasında ciltte ağrı, acı veya yanma gibi yan etkiler oluşmadığından rahatlıkla uygulamayı deneyebilirsiniz.

Vshape uygulaması nedir,nasıl calısır bilgi alamak istiyorum. yardımcı olurmusunuz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape uygulaması, cildi sıkılaştırmaya, şekillendirmeye ve selülitlerden, kırışıklıklardan korumaya yardımcı bir yöntemdir. Bu yöntemde kullanılan Ultrason dalgaları ve Radyofrekans teknolojisi sayesinde yağ hücrelerinin parçalanarak azalması sağlanmaktadır. 15-20 dakika süren seanslar 2 haftada bir 4-6 seans şeklinde uygulanmaktadır. İlk seanstan itibaren etkili sonuçlar alınmakla birlikte tedavi sosyal hayatınızı etkilememektedir.

karın ve kalcada ki yağlardan liposakşın dışında bir şkekilde kurtulmak istediğimi söylediğim arkadaşım bana Vshape önerdi..39 yaşındayım ve daha önce hiç bir estetik yaptırmadım. Vshape hakkında biraz bilgi alabilirmiyim nasıl çalışır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadan, Vshape; vücuttaki fazlalıkların giderilmesi, bölgesel incelme sağlamak ve selülit görünümünü azaltmak için, ultrasound ve radyofrekans sistemlerini birlikte kullanıyor. Geliştirilen bu teknoloji, yağlanma ve sarkma gibi sorunların çözümünde yüz güldürücü sonuçlar sağlayabilmektedir. Özellikle, kalça, karın ve bacaklardaki sıkılığın kilo sebebiyle bozulduğu durumlarda, 7-10 gün arasında değişen 4-6 seanslık tedavilerle arzu edilen görünümün elde edilmesi yağ hücrelerinin parçalanmasıyla mümkün olabiliyor.

Buket Hanım Vshape nasıl çalışır göbeğimdeki fazla yağlanmalarda kullanılabilirmi?Benim üst bedenim karnımın ve göbeğimin geniş olması nedeniyle çok iri görünüyor. Vshape çare olurmu dersiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape, odaklı ultrasound teknolojisi, radyofrekansın yararlı etkilerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş olan yöntem. Cihazdaki ses dalgaları uygulama yapılacak bölgeler hedeflenerek cilt altındaki yağ hücre zarlarına odaklanıyor. Hedeflenen bölgede cihazın başlığı gezdirilirken oluşan güçlü titreşim, yağ hücrelerini parçalıyor. Böylece uygulama yapılan bölgede sıkılaşma sağlanıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar