Boyun ve Dekolte Bölgesinde VShape?

Boyundaki sarkma ve gıdıda Vshape etkili sonuçlar veriyor mu? Botoksla beraber yaptırmak etkisini artırır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vshape, yüze V formunu yeniden yaratmayı hedefleyen bir teknoloji. Ancak, sistemin pozitif etkileri sadece yüzle sınırlı değil. Vshape aynı zamanda gıdı ve boyundaki sarkmaları da toparlıyor. Cilt kalitesini artırıyor. Çünkü sistem, cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak, cildi sıkılaştırıp toparlıyor. Yağ hücrelerini ultrason dalgalarıyla parçalayabilen teknolojisi sayesinde gıdı bölgesini biçimlendirip daha estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

Hocam iyi günler sizi yaptığınız işleri çok beğeniyorum. Benim bir sorum olacak.Umarım cvp verirsiniz. boyun, gıdı ve dekolte bölgesindeki sarkmalara vshape önerirmisiniz?tşkr

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudun diğer bölgelerine kıyasla daha hassas bir deriye sahip olan boyun ve dekolte bölgeleri, yaşlanma belirtilerinin görüldüğü ilk yerler arasındadır. Fakat günümüzde cerrahi olmayan antiaging yöntemler ile bu bölgelerdeki kırışıklık, sarkma gibi sorunları düzeltmek ve cildin görünümünü gençleştirmek mümkün olmaktadır.
Radyofrekans enerjisi ve odaklı ultrason dalgalarının kombine edildiği VShape teknolojisi sayesinde, cilt ısıtılarak deri altında kontrollü bir hasar yaratılmaktadır. Böylelikle bağ dokudaki kolajen üretimi artırılarak cildin kendini onarması sağlanmaktadır. Tedavinin 4-6 seans uygulanması etkili sonuçlar için yeterli olmaktadır. İşlemin kalıcılığı kişinin yaşına, genetik yapısına ve cilt yapısına göre 2-3 yıl devam etmektedir.

iyi günler dilerim, yanak,boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmalara, kırışıklıklara vshape uygulanırmıı, kalıcılıgı ne kadardır? 40 yaşına geldiğim için artık bir şeyler yaptırmak istiyorum.bunun için önceliği botokstan yana değil de bu tarz aletlere vermek istedim.tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildin yaşlanmasındaki esas problem, zamanla yıpranan hücrelerle birlikte, ciltte kolajen ve elastin üretiminin azalması. Bu da cilt dokusunun gevşeyerek canlılığını kaybetmesine sebep olurken ciltte kırışıklık, donuk ve mat bir görünüm oluşturuyor. VShape teknolojisi, boyun ve dekolte bölgelerindeki sarkmalara neden olan yağları eritmek ve ince çizgileri, kırışıklıkları gidermek için uygulanan ameliyatsız etkili bir sistemdir. İlk seansta dahi etkisini hemen gösteren bu uygulama, toplam 4-6 seansta tamamlanmakta ve ortalama 1-2 yıl kalıcılığını korumaktadır.

Yasımla birlikte boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklarda arttı.düzenli yaptırabileceğim bi yöntem ararken vshape cilt bakımını buldum.gercekten dedikleri kadar etkilimidir???

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape; boyun, gıdı ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıkları, sarkmaları gidermek ve cildi sıkılaştırmak için uygulanan bir yöntemdir. Uygulamada ultrason dalgalarıyla yağ hücreleri küçültülmekte ve radyofrekans ile cildin alt dokularındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Hedeflenen bölgede hem yağ dokuları parçalanarak vücuttan atılmakta, hem de bağ dokudaki lifler güçlenmekte ve yeniden stimule olmaktadır. 20-30 dakika süren işlem 5-6 seanstan oluşmaktadır. Tedavi kişinin günlük hayatını etkilememekte ve kişi etkilerini hemen hissedebilmektedir.

Hocam boyun ve dekolte bölgesi çok hassas bu yüzden yüzüme defalarca botoks ve dolgu yaptırmama rağmen boyuna ve dekolteye bir şey dokundurmadım. Ama artık ufak ufak müdahale etmem gerekiyor.Çünkü hem biraz kırışıklık hem de boynumda sarkma başladı. Ben de araştırdım ve Vshape yaptrımaya karar verdim.Bu bölgelerde kullanılırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Non-invazif unipolar radyo frekansı ve ultrasound sistemini birlikte kullanması sayesinde Vshape, cilt sıkılaştırma uygulamalarında günümüzde en hızlı gelişme kaydeden sistemlerden biri. VShape, yüksek frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgalarını cildin derinliklerine gönderiyor ve oradaki kolajen üretimini arttırırken var olan kolajenin de sıkılaştırıcı etkisinin daha fazla olmasını sağlıyor. Böylece uygulanan bölgede, sizin durumunuzda boyun ve dekolte bölgesinde ince çizgileri ve sarkmaları azaltarak daha sıkı bir cilt görünümü oluşturabiliyor.

Annemin boynundaki ince çizgi ve gıdısına ve dekoltesine Vshape yaptırmak istiyoruz.Daha önce denemedik ve merak ediyoruz. Boyun ve dekolte bölgelerinde nasıl etki gösterir?,işe yararmı??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape teknolojisi cerrahi operasyona ihtiyaç duymadan arzu edilen sonuçları verebilen ultrasonik bir sistemdir. Cildi sıkılaştırır, yağ hücrelerini kırarak parçalar ve selülitleri azaltır. Ameliyatlı sistemlerden farklı olarak herhangi bir anestezik uygulamak gerektirmez. Tek seans ile boyun, çene altı ve dekolte bölgesindeki cildi sıkılaştırır ve gıdı görünümünü azaltır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar