Vshape Cilde Zarar Verir Mi, Ne Kadar Süre Etkilidir?

Vshape cilt yüzeyinde kızarıklık, morarıklık veya tahriş yapar mı, güvenilir mi? Nekadar süre için etkilidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape odaklı ultrasound teknolojisi ile radyofrekansın yararlı etkilerinin iki sistem birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir yöntemdir. VShape cihazı ile yağ kırma yöntemi, ultrasonla böbrek taşı kırma tekniği ile hemen hemen aynı prensibe dayanıyor. Uygulama yapılacak bölgede, hedeflenen cilt altındaki yağ hücre zarlarına cihazdaki ses dalgaları zarlarına odaklanıyor. Sıkılığı sağlanmak için radyo dalgalarıyla ciltte yaratılan kontrollü hasar onarım mekanizmalarını, dolayısıyla kollogen ve elastin sentezini arttırılıyor. Morarma ve şişme gibi yan etkiler görülmediği için işlemden hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkün olabiliyor.

Merhaba vshape ile gıdı eritilir mi yüzüm daha sıkılaşırmı ve yüze yapıldığı için vshape cilde zarar verir mi, ne kadar süre etkilidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çene kemiği üstünde veya altında yapılacak VShape uygulaması “çift çene” olarak da adlandırdığımız görünümü düzeltmeye yardımcı oluyor. VShape teknolojisi, gıdı ve boyun bölgesindeki yağları eritmek ve cildi sıkılaştırmak için uygulanan çeşitli cerrahi prosedürlere alternatif ameliyatsız tedavi olanağı sunabilmektedir. Ağrısız olan işlem, anestezi gerektirmiyor ve kişi, işlem sonrası hemen sosyal hayatına geri dönebiliyor. İşlem yaklaşık olarak 20-30 dakika sürüyor. Cilde de herhangi bir zarar vermiyor.

Cldim benim çok hassas Buket hanım, aslında şu zamana kadar sadece botoks yaptırdım ama botoksun şişlikleri bile 3 gün geçmedi. Bu yüzden bir işlem yaptırmadan önce çok iyi düşünüyorum. Şimdilerde de arkadaşım aklıma Vshapei soktu. Bazı bölgesel fazlalıklarda etkiliymiş. Bende karın ve kalça biraz fazla. Vshape yaptırmak istesem vshape cilde zarar verir mi, ne kadar süre etkilidir? Bunları yanıtlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape sistemi, ses dalgalarından faydalanıyor, cilt yüzeyinden bir kaç santimetre derinlikteki yağ dokusunda odaklanan ses dalgaları, kuvvetli bir basınç etkisi oluşturuyor ve yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. Parçalanan yağ hücreleri lenf yolu ile uzaklaşır. Ultrason ardından uygulanan unipolar ve bipolar radyofrekans, cilt kalitesi artırılır. Radyofrekans başlığı, mekanik masaj da yaparak lenf ve kan dolaşımını hızlandır. Cilt yüzeyine herhangi bir zararı olmaz çünkü belirttiğimiz gibi ses dalgaları ve radyofrekans ile etki ediyor. VShape, ortalama 60-90 dakika süren uygulama sonrasında, karın, bel veya kalça gibi bölgelerde yaklaşık 2-3 santimlik incelme sağlarken, vücudu şekillendiriyor.

Yüzümdeki kırışıklıklar için uygulayacağım vshape tedavisi cilde zarar verirmi? ve ne kadar süre etkilidir, kalıcılığı uzun süre devam edermi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape teknolojisi, yüz germe, kırışıklık tedavisi, selülit giderme, bölgesel incelme ve sarkmaların tedavisinde kullanılan anti-aging yöntemlerden biridir. Radyofrekans ve ultrason dalgalarının bir arada kullanıldığı VShape, iri yağ hücrelerini sarsarak parçalamakta ve cilt altındaki deriye elastikiyet sağlayan kolajen üretimini artırmaktadır, fakat küçük bir yapı olan damar, sinir ve kemik hücrelerini etkilememektedir. Ayrıca işlem sırasında ve sonrasında vücutta morluk, leke ya da yara oluşmamakta ve uygulamadan sonra kişi güneş ışınlarından kaçınmak zorunda kalmamaktadır. İnsan vücudu yeni yağ hücresi üretemediğinden dolayı tedavi uzun yıllar kalıcılığını korumaktadır.

Hocam,vshape tedavisini yaptırmayı düsünüyorum sarkmalar için fakat cilde ne gibi yan etkileri vardır,ciddi zararlar verirmi?ayrıca ne kadar süre etkilidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

VShape tedavisinde odaklı ultrason dalgaları, cilt yüzeyinden sadece bir-iki santimetre derinlikteki yağ dokusuna etki ederek, yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle yağ hücrelerinin çevresindeki cilt dokularına, sinirlere, kemik hücrelerine ya da damarlara hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Yüz şekillendirme ve gençleştirmede 20 dakika gibi bir sürede, acı hissi olmaksızın cerrahi olmayan boyun germe, gıdı toparlayan Ultrason ve Radyofrekans teknolojisidir.Tedavinin kalıcılığı kişinin yaşına, genetik yapısına ve uygulanan bölgeye göre 1-2 yıl arasında değişebilmektedir.

yüzümdeki ince kırışıklıklara vshape uygulatmak istiyorum.ne kadar süre etkilidir?birde cilde zarar verir mi,yan etkileri neler??cevabınızı bekliyorm.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz ve vücut şekillendirme, kırışıklıkları, sarkmaları gidermede en etkili ve kalıcı tedavi yöntemidir. Ciltte kolajen üretimini tetikleyerek deri altındaki bağ dokuyu güçlendirir ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Anestezi gerektirmeyen bu işlem sırasında ve sonrasında kişide vücutta yanma, morluk veya leke gibi hiçbir yan etki oluşmamaktadır. Etkili sonuç alınması için tedavide önerilen seans sayısın düzenli olarak yaptırmak gereklidir. Bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 20 dakika süren bu tedavi 4-6 seanstan oluşmaktadır.

Yüze bir çok şey uyguladım. Botoks alın ve göz çevremde botoks yaptım. Dudaklarıma dolgu yaptırdım. En son yanaklarıma hafif dolgu enjekte ettirdim. Fakat etkileri geçti.O dönemde memnun kalmıştım ama hepsine ayrı ayrı zaman ayırmam gerekti.Ben şimdi Vshape gibi teknolojik birşeyler denemek istiyorum.Vshape cilde zarar verir mi ve ne kadar süre etkilidir?Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz ve vücudun her bölgesinde kullanılabilen Vshape teknolojisi yüze oval formu yeniden kazandırabiliyor. Gıdı ve boyundaki sarmalar, yanak bölgesindeki hacim kaybı, derin kırışıklıklarda da etkili. Bu sistemle, cildin alt tabakalarındaki kolajen ve elastin lifleri ısı ile gerginleştiriliyor böylece cildin dış yüzeyinde de gözle görülür şekilde gerginleşiyor, alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar da toparlanıyor. VShape, büyük boyutlu yağ hücrelerini, ultrason dalgaları ile parçalıyor. Çok daha küçük yapıdaki kan, damar, sinir ve kemik hücreleri bu etkiye rahatlıkla direniyor ve zarar görmüyor. İstenmeyen etkilerden böylece kaçınılabiliyor. Yüz bölgesinde güvenle uygulanabiliyor ve yan etki göstermiyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar