Vshape Cilde Zarar Verir Mi, Ne Kadar Süre Etkilidir?

Vshape cilt yüzeyinde kızarıklık, morarıklık veya tahriş yapar mı, güvenilir mi? Nekadar süre için etkilidir?
Dr. Buket Yıldırım
VShape odaklı ultrasound teknolojisi ile radyofrekansın yararlı etkilerinin iki sistem birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir yöntemdir. VShape cihazı ile yağ kırma yöntemi, ultrasonla böbrek taşı kırma tekniği ile hemen hemen aynı prensibe dayanıyor. Uygulama yapılacak bölgede, hedeflenen cilt altındaki yağ hücre zarlarına cihazdaki ses dalgaları zarlarına odaklanıyor. Sıkılığı sağlanmak için radyo dalgalarıyla ciltte yaratılan kontrollü hasar onarım mekanizmalarını, dolayısıyla kollogen ve elastin sentezini arttırılıyor. Morarma ve şişme gibi yan etkiler görülmediği için işlemden hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkün olabiliyor.
Yüze bir çok şey uyguladım. Botoks alın ve göz çevremde botoks yaptım. Dudaklarıma dolgu yaptırdım. En son yanaklarıma hafif dolgu enjekte ettirdim. Fakat etkileri geçti.O dönemde memnun kalmıştım ama hepsine ayrı ayrı zaman ayırmam gerekti.Ben şimdi Vshape gibi teknolojik birşeyler denemek istiyorum.Vshape cilde zarar verir mi ve ne kadar süre etkilidir?Teşekkürler.
Dr. Buket Yıldırım
Yüz ve vücudun her bölgesinde kullanılabilen Vshape teknolojisi yüze oval formu yeniden kazandırabiliyor. Gıdı ve boyundaki sarmalar, yanak bölgesindeki hacim kaybı, derin kırışıklıklarda da etkili. Bu sistemle, cildin alt tabakalarındaki kolajen ve elastin lifleri ısı ile gerginleştiriliyor böylece cildin dış yüzeyinde de gözle görülür şekilde gerginleşiyor, alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar da toparlanıyor. VShape, büyük boyutlu yağ hücrelerini, ultrason dalgaları ile parçalıyor. Çok daha küçük yapıdaki kan, damar, sinir ve kemik hücreleri bu etkiye rahatlıkla direniyor ve zarar görmüyor. İstenmeyen etkilerden böylece kaçınılabiliyor. Yüz bölgesinde güvenle uygulanabiliyor ve yan etki göstermiyor.
yüzümdeki ince kırışıklıklara vshape uygulatmak istiyorum.ne kadar süre etkilidir?birde cilde zarar verir mi,yan etkileri neler??cevabınızı bekliyorm.
Dr. Buket Yıldırım
Yüz ve vücut şekillendirme, kırışıklıkları, sarkmaları gidermede en etkili ve kalıcı tedavi yöntemidir. Ciltte kolajen üretimini tetikleyerek deri altındaki bağ dokuyu güçlendirir ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Anestezi gerektirmeyen bu işlem sırasında ve sonrasında kişide vücutta yanma, morluk veya leke gibi hiçbir yan etki oluşmamaktadır. Etkili sonuç alınması için tedavide önerilen seans sayısın düzenli olarak yaptırmak gereklidir. Bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 20 dakika süren bu tedavi 4-6 seanstan oluşmaktadır.