Gıdı ve Boyun Bölgesindeki Aşırı Yağlanmalar

Çok kilolu olmayıp boyun bölgesinde yağlanma ve gıdısı olan birisine sıkılaştırma işlemi yapılabilir mi? Kullanılan sistemle çeneye V şekli verilebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gıdı ve boyun bölgesindeki yağları eritmek, cildi sıkılaştırmak ve yüz şekillendirmede kullanılan teknoloji VSHAPE teknolojisidir. Cerrahi olmayan, güvenli ve ağrısız tek yüz germe yöntemi olarak kullanılmaktadır. Ultrason ve radyofrekansı kombine ederek gıdı ve boyun bölgesindeki yağ dokusunu parçalar ve vücuttan atar. Yağ dokusuna verilen enerji çevre dokulara zarar vermez. Vshape ile etki ilk tedavinin hemen sonrasında (20 dakika) dahi görülebilmektedir.

En sevmediğim bir kadında gıdı dediğim için kız arkadaşım gıdısını ve boyun bölgesindeki aşırı yağlanmaları takıntı etmeye başladı. Şimdi mecburen bu sorunu giderecek bir tedavi arıyoruz. Bize öneri verebilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadınlar her zaman özel ve güzeldir. Anlattığınızdan sorunun çok minör bir sorun olmadığını anlıyorum. Gıdı ve boyun bölgesindeki aşırı yağlanmalar için genellikle Coolsculpting soğuk lipoliz yönteminden faydalanıyoruz. Tedavi bölgesinde fazlalığın olduğu yerler belirlendikten sonra o bölgeye cilt dokusu soğuktan etkilenmesin diye özel jel pedler yerleştirilir. Yağ tabakasının bulunduğu alan kontrollü bir şekilde soğutularak yağ hücrelerinin ölmesi sağlanır. Zaman içerisinde parçalanan yağ hücreli lenf sistemi ile vücuttan atılır ve bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün olur.

Hocam iyi günler dilerim. Benim size sormak istediğim bir konu var. Daha önce gıdı ve boyun bölgesindeki aşırı yağlanmalar yaşadığım için ben bir doktora gittim. Bu doktor bana bir cihazla bir kaç seans bir işlem yaptı. 3 ay içinde azalacak yağlar dedi. Fakat şuan 4 ay geçti hiçbir farklılık yok. Ben köy gibi bir yerde yaşıyorum. Sürekli doktora gitmem mümkün olmuyor..Bana bu iş için en etkili tedavi neyse onu söyler misiniz onu yaptırayım.Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Size uygun olan tedavi tam olarak doğru şekilde belirlenmeden bir tedaviye başlanmış olabilir. Bu ve buna benzer durumlarda işlemlerden istenilen verim alınamayabiliyor. Bunun yanı sıra inatçı yağ moleküllerini kırmak için bazen daha uzun süren seanslar veya kombine tedavilerden faydalanmak gerekebiliyor. Bunu da akılda tutmakta fayda var. Eğer isteğiniz, az zamanda daha etkili bir tedavi ise, en uygun seçenek Zeltiq Coolsculpting yöntemi olabilir. Bu yöntemin diğer bilinen adı soğuk lipolizdir. Bu yöntemde, bölge hafif bir vakumla ile uygulama başlığının haznesi içine çekildikten sonra, yağ tabakasının bulunduğu alan kontrollü bir şekilde soğutularak yağ hücrelerinin ölmesine neden olan süreç başlatılır.

Merhaba,Gıdı ve boyun bölgesindeki aşırı yağlanmalar için ne gibi şeyler yapabiliriz? Profosyonel tedavileri varmı? Yaşın 45 ve sürekli telefon ve bilgisayarda işimi yapıyorum. Masa başından pek kalkamıyorum bu da boyun bölgesinde yağlanmalara sebep oluyor olabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Merhaba, gıdı oluşumunda, genetik faktörler kadar duruş bozukluğu da etkili olabilmektedir. Sizi muayene etmeden kesin bir tedavi yöntemi belirtememekle birlikte, boyun ve gıdı bölgesindeki yağlanmalarda sıklıkla yararlandığımız Zeltiq CoolSculpting sisteminden biraz bahsedebilirim. Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa ya da anestezik kreme ihtiyaç duyulmayan CoolSculpting tedavisi lokal fazlalıkların olduğu her bölgeye uygulanabilir. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulduğu tedavi yaklaşık 35 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. Zeltiq uygulanan bölgedeki incelme ancak iki hafta sonrasında görülmeye başlar. Tedavi edilen bölgede gözle görülür bir küçülme başlar. Bu etki ikinci ve üçüncü aylarda daha da belirgin bir hal alır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar