Yüzdeki Çukurluklar İçin Botoks Mu Scarlet S Mi?

Yüzdeki nokta büyüklüğünde belirgin çukurluklar için botoks mu Scarlet S mi yaptırmak işe yarar?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bu tarz çukurlar genellikle sivilcelerin ardından oluşuyorlar. Bu sebeple botokstan ziyade cilt altında iyileşme mekanizmalarını tetikleyen sistemler tercih etmek daha uygun olabilir. Böylece cildin kendini yenileme süreci başlıyor ve cilt toparlanıyor. Scarlet S bu şikayetler için daha uygun olup sürekli tekrarlanması gerekmemekte, 3- 4 seans yeterli olabilmekte.

Daha önce 1000 tl verip yüzümdeki çukurlaşmalar için lazer yaptırmıştım. Doktor tek sean yeterli geçmesi için demişti ama hiçbir değişiklik olmadı. Belki de birkaç seans daha yaptırmam lazımdı bilmiyorum. Daha uygun fiyatlı seanslara bölünmüş bir lazer tedavisi aradım çünkü cildimin çok fazla zarar görmesini de istemiyorum. Scarlet s düşünüyorum. Sizce yüzümdeki bu çukurlar düzelir mi?Ardından botoks da yaptıracağım indirim yapar mısınız?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Cildinizi görmeden kesin Scarlet S sizin için doğru bir işlem demek pek doğru değil. Ancak, Scarlet S tedavisi, fraksiyonel ısı bölgelerine radyofrekans enerjisi gönderir ve normal dokuyu ısıtılmış bölgeler arasında bırakarak daha kısa iyileşme süresi sağlar. Bu birinci avantajıdır. Ayrıca bu tedavi, kollajen üretimine yardımcı olur. Kollajen vücutta doğal olarak bulunan bir proteindir ve cildin iyileşmesini sağlar. Skar tedavisinde kullanılan Scarlet S, aynı etki ile iz görünümünü hafifletir ve iyileştirir.

Sivilce tedavim yeni bitti. Artık yüzümdeki krater gibi duran sivilce izlerinden çukurlarımdan kurtulma zamanım geldi. Henüz 24 yaşındayım yüzüme daha önce botoks bile yaptırmadım.Araştırdım biraz scarlet s öneriyorlar internette. Sizce işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Akne ve aknenin beraberinde bıraktığı izler çoğu kişinin bir sorunu haline gelmiştir. Ancak Scarlet S tedavisi ile bu sorunlardan kurtulmak mümkündür. Scarlet S tedavisinde kullanılan radyo frekans enerjisi ve mikro iğneler ile cildin alt katmanlarına ısı verilmekte, bu ısının kollajen uyarımını tetiklemesi sağlanmaktadır. Böylelikle cilt üzerindeki herhangi bir sorun kollajen üretiminin ortaya çıkmasıyla beraber iyileşeye başlar ve yüz güldürücü sonuçlar alınabilir.

Yanaklarım ve alnımda rohatukan kullandıktan sonra sivilce izlerim oldu ama çukur şeklinde ve derinler.Bunlardan scarlet lazer ile kurtulabilir miyim?Bir de botoks istiyorum.Botoksu lazerle beraber yaptırabilir miyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet S, bünyesindeki radyofrekans enerjisi sayesinde cilt altındaki elastin ve kolajen liflerini uyararak tekrar yapılanmalarını sağlanır. Bu yapılanma sayesinde, sivilce izleri, sivilcenin sebep olduğu çukurlar, ciltteki ton farklılıkları, genişlemiş gözenekler, ince kırışıklıklar gibi farklı cilt sorunlarına çözüm geliştirmeyi amaçlar. Scarlet S tedavisi ortalama 3-4 seans uygulanır. Bunun için sivilce tedavinizin bitmiş olması gerekir. Seans aralıkları 3-4 hafta kadardır. Bu süreç tamamlandıktan sonra hala arzu ederseniz botoks yaptırabilirsiniz.

Zamanında sivilcelerimle hep oynadığım için yüzümde çok fazla çukur var. Bunlardan kurtulmanın bir yolu var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet S, cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörlerini harekete geçirebilen bir lazer sistemi. Radyfrekans enerjisinden faydalanılan bu sistemde; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri (sivilce izlerine bağlı çukurların dolması), yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi de mümkün olabilmektedir.

Daha önce yüzümdeki sivilce izleri ve çukurlar için pek çok krem ve peeling denedim ama hiç biri işe yaramadı.Kırışıklıklarım da var aslında botoks yaptırmayı düşünüyordum ama ilk olarak bu izleri mi gidersem karar veremedim.Bu durumda botoksmu yoksa scarlet s gibi bir lazerimi tavsiye edersiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sivilce izlerinin oluşmasında, sivilcelerin sıkılmasının yanı sıra genetik yatkınlık, aknenin yapısal olarak derin yerleşimi ve hormonal faktörler de etkin rol almakta. Bu yüzden her zaman her yöntem iyileşme sağlayabiliyor. Cildin yapısına çukurların derinliğine uygun tedavi protokolünün uygulanması şart. Scarlet S bu anlamda başarılı bir lazer sistemi. Çünkü Scralet S, Fraksiyonel radyofrekans ile cilt gençleştime, sarkma, kırışıklık, sivilce ve yara izi (hafif çöküklük-çukurlar), genişlemiş gözenekler, cilt lekeleri, yüz kılcal damarları gibi problemlerde kullanılabilen bir radyofrekans teknolojisidir. Cildin ihtiyacına göre değişebilecek ve genellikle ortalama 3-4 seans gerçekleşen Scarlet S uygulamasının ardından iyileşme süreci değerlendirildikten sonra, botoks gerçekleştirilebilir.

Yüzdeki akne çukur ve izleri için botoks görünümünü düzeltir mi?Arkadaşım scarlet yaptır diyor. Scarlet bir lazer mi?Bu çukurları geçirebilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet S, kişiye özel olarak tasarlanmış 25 adet mikroiğnenin olduğu bir başlıkla cildin 0,5 mm ile 3,5 mm derinliğine kadar inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilen bir lazer sistemi. Kollajen liflerini uyararak cilt altında iyileşme sağlayan bu sistemle sivilcelerin sebep olduğu çukurları tedavi etmek mümkün olabilmektedir. İyileşme tamamlandıktan sonra cildin daha genç ve canlı görünmesi için botokstan yararlanılabilir.

Yüzümde derin sivilce çukurları var.Botoksla geçer mi yoksa scarlet s gibi bir lazer işlemi mi yaptırmam lazım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzdeki delikler ve çukurlar, genellikle sivilce izi olarak ortaya çıkar. Ne yazık ki doğal yöntemlerle geçmez. Sivilce çukurlarını ve izlerini tedavi ederken, yüzdeki hasarın durumuna göre uygun lazer sistemlerinden faydalanıyoruz. Botoks daha çok ince çizgilerin görünümünü düzeltir ancak çukurlar için etkili değildir. Scarlet S, özel olarak tasarlanmış fraksiyonel mikroiğnelere sahip bir lazer sistemidir. Cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyararak iyileşme sürecini başlatır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar