Scarlet S Sistemi Nasıl Çalışır?

Altın frekans uygulaması nasıl yapılıyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet S teknojisi üstünde 25 adet altın mikro iğne bulunan tek kullanımlık bir başlık sayesinde cilt altına radyofrekans dalgaları ile yapılan bir uygulamadır. Mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden kolajen ve elastin üretimini artırıyor. Uygulama yapılan bölgeye ve probleme göre altın mikro iğnelerin cilde nüfuz etme derinlikleri radyofrekans dalgalarıyla cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı ayarlanarak pozitif sonuçlar alınır. Alınacak sonucu daha etkin kılmak için Scarlet S sistemi ile aynı seansta Somon DNA aşısı kombine edilerek anti-aging sağlanabilir.

Merhabalar, gözenekli bir cildim var ve yanaklarımda eskiden kalma sivilce lekeleri var. Bunlar Scarlet x ile geçermi? Scarlet x sistemi nasıl çalışır zor mu bir uygulama zararı var mıdır.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet X, özellikle cilt kalitesini ve elastikiyetini artırmak, cildi canlandırmak ve gözeneklerin küçülmesini sağlamak konusunda ciddi fayda sağlayacak bir sistem. Ciltteki akne izleri, ton farklılıkları, kırışıklıkların giderilmesi, cildin genç ve dinamik bir görünüm alması, yüz kontürünün belirginleşmesi, gıdı toparlama, geniş gözenek tedavisinde pozitif sonuçlar verebilen bir tedavidir. Scarlet X Radyofrekans ile gerçekleştirilen bir yüz gençleştirme teknolojisidir. Bu iğneli uygulama, yaklaşık 30 dakika sürüyor. Altın iğneler özel bir başlık yardımıyla dermis ve epidermis tabakalarına ulaşıyor. İşlem öncesi cilde sürülen lokal anestezik krem sayesinde fazla acı hissedilmiyor.

Ben 43 yaşındayım. Daha önce yüzüme botoks yaptırıyordumç düzenli olarak. Ancak buna bir süre ara vermek durumunda kaldım çünkü en son yaptırdıgım botokstan hiç mi hiç memnun kalmadım. Ben de bu süre zarfında başka şeyler denemeye karar verdim. Scarlet sbunlardan birisi. Scarles s sistemi nasıl çalışır , cilt yenimelemede faydalımıdır? Yara yanık yapar mı?Sağolun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet-S, ciltteki ton farklılığı, leke, yara, akne izlerinin ve ince kırışıklıkların giderilmesi, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, cildin genç ve dolgun görünüm alması, genişlemiş gözeneklerin tedavisini mümkün kılar. Tek bir seansta dahi ciltteki değişimi gözlemek mümkündür. İşlem yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Cihazın kendi bünyesinde bulunan iğneler, özel bir başlık yardımıyla dermis ve epidermis tabakalarına yaklaşık 3.5 mm.’ye varan derinliğe kadar ulaşıyor. Ciltte iğne izi kalmadığı gibi morarma da olmuyor. Sistemde düşük fraksiyonel radyofrekans enerjisi kullanıldığı için yara ya da yanık oluşturmuyor.

Hocam selamlar, Scarlet S sistemi nasıl çalışır? 18 yaşın üstündekilere uygulanır mı güvenli midir? Ben yaptırmayı düşünüyorum ama kızımla gideceğiz. Uygunsa o da yaptırmak istiyor.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet S 18 yaşının üstünde kadın ve erkek herkese ve tüm cilt tiplerine uygulanabiliyor. Bu iğneli uygulama, yaklaşık 30 dakika sürüyor. Altın iğneler özel bir başlık yardımıyla dermis ve epidermis tabakalarına ulaşıyor. İşlem öncesi cilde sürülen lokal anestezik krem sayesinde fazla acı hissedilmiyor. Uygulama sonrası iğne izleri kalmıyor. Morarma ve kanama olmuyor. Ciltte 1-2 saat süren hafif pembelik ile normal günlük yaşantıya dönülebiliyor.

Sayın doktor hanım, ben Ankarada oturuyorum gözeneklerim için pek çok peelingli bakım işlemi yaptırdım ancak hiçbirisi bir fayda yaramadı. Şimdi de hem gözenek hem cildimn genel güzelleşmesi için scarlet s önerdiler. Scarlet s sistemi nasıl çalışır?biraz bizi aydınlatırmısınız?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Fraksiyonel Mikro-iğneli Radyo Frekans (RF) teknolojisi olan altın frekans Scarlet-S cihazı, çok yüksek frekanslı bir titreşim vererek, cildin hem yüzeyel hem de derin tabakalarına etki edebilen mikro iğneler ile doğal iyileşme süreci başlatan bir sistem. Cildin 0.5 – 3.5 mm‘ye kadar derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyo-frekans enerjisi verebilen bir sistem olan Scarlet-S, cildin tüm katlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri tedavi etme imkanı sunar. Uygulamaya bağlı olarak cilt yüzeyinde, hücre gelişim faktörleri hareketlenir, cildin alt tabakasında, dokuların sıkılaşması için kollajen doku uyarılarak cildin sıkılaşması sağlanır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar