Sivilce Lekelerinden Kaç Seansta Kurtulunur?

Yüzdeki sivilce lekeleri için hangi sistemi önerirsiniz ve bu izler kaç seansta giderilebilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

CooLifting; soğuk karbondioksit (CO2) akışı ve atomize aktif maddelerin epidermis üzerine yüksek basınçta uygulanmasıyla, bu maddelerin cilde nüfuz etmesini sağlar. CooLifting yönteminde CO2 akışı güçlü bir soğuk kaynak etkisiyle cilde nüfuz ederek, cilt altı dokuları uyarır ve bir dermis reaksiyonu oluşturur. Aynı nedenden dolayı damarlar, genişler. Ayrıca CO2 etkisi ile de kanın mikrosirkülasyonu aktive olur. Bu da kollajen ve elastin üretilmesini sağlar. Böylece dokuların oksijenlenmeleri ciltteki yüzeysel kırışıklıklar, lekeler azalır, cilt pürüzsüzleşir ve daha genç bir görünüm kazanır. İlk uygulamadan sonra bile ciltte belirgin bir sıkılaşma ve gerginlik fark edilebilmektedir. Haftada bir kez yapılan 3 seansın ardından ciltte gözle görünür bir pürüzsüzlük ve parlaklık görülmektedir.

Hocam sivilce lekelerinden kaç seansta kurtulunur. Artık bu sorundan bana gına gelmiş durumda. Bıktım her yeni sivilceden sonra iz oluyor. Kaç yaşıma geldim daha kurtulamadım şu illeten. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt yenileme uygulamaları, cildin daha sağlıklı görünen dokusunu ortaya çıkarmak ve yeni, sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini teşvik etmek için, cildin zarar görmüş dış katmanlarını iyileştirerek daha genç ve güzel bir cilt oluşumunu sağlayan tedavilerdir. Leke problemlerine cildin var olan sorunlarını gidermek için; lazerle, kimyasal peelingle, Scarlet S, Hydrafacial ile müdahale etmek mümkündür. Her bir tedavi birbirinden farklı tipte işlemler olup, seans sayıları da buna bağlı olarak değişebilmektedir.

İyi günler sivilcelerimden kalma lekelerim var. Bazıları çukurlaşmış şekildeler bazıları da koyu renkli. Sivilce lekelerinden kaç seansta kurtulunur ve hangi tedaviyle bu mümkün olabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ancak, herhangi bir sivilce tedavisi uygulamıyorsanız mevcut izler veya lekeler için tedavi planlaması yapılabilir. Lekelerin durumuna ve derinliğine göre uygulanacak tedaviler ve seans sayıları hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle muayene etmeden kesin bir seans sayısı vermek güç. Derin çukurlaşmalarda lazer tedavilerinden yararlanıyoruz. Icon lazer tedavisi bu gibi durumlarda iyi sonuçlar vermektedir. Daha yüzeyel lekeler için Hydrafacial veya Scarlet S tedavisinden yararlanabiliriz. Her birinin seans sayısı hastadan hastaya değişkenlik gösterecektir. Ancak ortalama 3-4 seansta pozitif etkileri gözlemlemek mümkün olabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar