Ayva Tüyleri İçin Buz lazer

Yüzdeki ayva tüylerine lazerle kesin çözüm var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon işlemlerinde yüz bölgesi en zor sonuç veren bölgelerin başında gelmektedir, Bu nedenle uzmanlar tarafından ön görüşme de bakıp değerlendirilmelidir. Mevcut kıl yapısı işlem için uygunsa ve tüm gerekli bilgiler hastaya verildikten sonra buz lazer epilasyon yapılabilir.

Tüm vücut için buz lazer uygulamasını yaptırıcam fakat bazı bölgelerimde ayva tüyleri dediğimiz ince ve acık renk tüylerde var.buz lazer bu tüylerde işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer açık sarı renkli tüyler, kızıl renkli tüyler ya da ayva tüyleri olması fark etmeksizin tüm kıl yapılarında kıl köküne ulaşarak kalıcı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Farklı dalga boylarına sahip bu uygulama, cildin derin katmanlarına nüfuz ederek, farklı yapılardaki kılları hedeflemektedir. Buz Lazer, cilt yüzeyini -3 dereceye kadar soğutan teknolojiye sahiptir. Bu gelişmiş soğutma sistemi ile acı hissi ve olabilecek yan etkiler tamamen ortadan kaldırılmıştır. Buz Lazer istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut bölgelerinde uygulanabilmektedir. Etkili ve kalıcı sonuçları görmek için tüm seansların tamamlanması gerekmektedir.

merhaba, buz lazer ayva tüylerindede etkili midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eski nesil epilasyon tedavileri, açık renkli ve ince tüyler de etkili olamamaktaydı. Bu yüzden kişi jilet ya da ağda gibi konforsuz ve daha az etkili olan yöntemleri tercih etmek zorundaydı. Buz lazer yönteminde ise diğer lazer cihazlarında olmayan tüm eksiklikler giderilmiştir. Buz lazerin en büyük avantajı her cilt tipine ve kıl yapısına uygun olmasıdır. Ayrıca soğutucu başlığı ile cildi serinletir ve cilt yüzeyinde oluşabilecek yanık ya da leke gibi ciddi yan etkileri ortadan kaldırmaktadır.

merhaba,yanaklarımdakii ayva tüyleri için lazer epilasyon istemiştim ama etki etmez dediler.peki bu ince tüyler için buz lazer etkilimidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer, diğer lazer yöntemlerine göre ince ve açık renk tüyleri önlemede en etkili yöntemdir. FDA tarafından tescilli bu yöntem her kıl tipinde ve renginde etkili, ağrısız bir uygulamadır. Tedavide, deri altına gönderilen 45 derecelik ısı ile köklerin yakılması sağlanmaktadır fakat buz lazerde başlığın -3 dereceye kadar soğutmasından dolayı uygulama sırasında acı hissedilmemektedir. Uzman kişiler tarafından yapılan incelemede yapılacak bölgeye, kıl yapısına ve rengine göre kişiye kaç seans uygulanacağı belirlenmektedir. Ortalama 6-8 seans süren bu tedavide yüz bölgesi için işlem 15-20 dakika sürmektedir.

Buket hanım,açık renkli ayva tüyleri için buz lazer etkili ve kalıcı bi yöntemmidir?bide beyaz kıllarada etki edermi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yeni nesil Buz lazer yöntemi çıkana kadar açık renk ve zayıf kıllara epilasyon etki etmemekteydi. Buz lazer yöntemi ile artık hem ince hem de kalın tüyler kalıcı olarak yok edilmektedir. Fakat en ince tüylere dahi etki edebilen bu yöntem sadece beyaz tüyleri görememektedir. Bunun nedeni de beyaz kıllarda renk pigmenti olmaması ve lazer ışınının kıl köküne etki edememesidir.

kollarımdalki açık renk ayva tüyleri için hangi lazer yöntemini uygulamak gerekiyor. arkadaşım buz epilasyon denemiş buna ragmen tüylerin yine cıktıgını söyledi bana.önerilerinizi bekliyorum.teşekürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu Buz Lazer tedavisini uygulamaktır. Diğer lazer yöntemlerinin ince ve açık renkli tüylerde etkili olmamasından dolayı bu yöntem hakkında pek çok çelişkili ifade var. Ancak Buz epilasyon, dalga boyu en uzun olan lazer uygulamasıdır. Böylece ince tüylerde, kıl kökü ve kılın çevresindeki folikül tabanı hasar görerek bölgede daha fazla kıl oluşmaması sağlanmaktadır. Arkadaşınızın bu sorunu ise hormonal nedenlerden kaynaklı olabilir. Tekrar eden tüylenmelerde yapılması gereken, problemi doktor kontrolünde tedavi etmektir.

Merhaba,yanagımdaki tüyler yüzümü cok fazla siyahlasmıs gibi gösteriyor ve sürekli iple almam gerekiyo cünkü inceler agdayla hepsi alınmıyo.ayva tüyleri için buz lazer etkili diyorlar, önerirmisiniz?lazer acı verirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde ayva tüyleri için tercih edilen en etkili ve kalıcı yöntem Buz lazer uygulamasıdır. Buz Lazer, diğer lazer yöntemlerinin göremediği daha ince ve açık renk tüyleri de görebilmektedir. Bu yüzden yüz için en uygun epilasyon yöntemidir.
Başlığın -3° C’ye kadar soğutma özelliği sayesinde cilt serinlemekte ve acı hissi de azalmaktadır. Böylece ciltte yanıklar ve lekelerin oluşma riski ortadan kaldırılmaktadır.
Buz epilasyon tedavisi kişinin cilt yapısı, kıl yapısı veya rengine göre vücut bölgesinde 6-8, yüzde 8-10 seans arasında değişmektedir. Tedavi bittikten sonra %80 ila %90 gibi yüksek başarı oranı yakalanabilmektedir.

ayva tüylerini buz lazer geçirir mi? Önceden aleks yaptırmıştım ve bu baya acıtıyodu bu yüzden bitirdim acıya hiç dayanamıyorum buz lazer de öyle acıtırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Herkesin ağrı eşiği farklıdır. Ağda ve diğer epilasyon türleriyle karşılaştırıldığında, lazer tedavisi çok daha az rahatsız edicidir. Yine de, fazla rahatsız edici bulursanız, uzmanlarımız cilde işlem öncesinde anestezik kremler uygulayabilmekte. Buz lazer, farklı tipteki ten ve kıl renklerine sahip hastaların tedavilerine kolay adapte olmalarına olanak sağlar. Günümüzde ayva tüylerde en etkili sonuçlara sahip olan sistem Soprano Ice buz lazer cihazıdır.

merhaba ben ayva tüyleri. yok edecek bir lazer arıyorum. İnterntee buz lazeri söylemişler.buz lazer ayva tüylerini geçirirmi yaptıracağım yerler yanak altı ve kulak bölgesi..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer ayva tüylerinde de etkilidir. Hem kadınlar hem de erkekler için yüz ve vücudun tüm alanları tedavi için uygundur. Ayrıca kulaklar, burun delikleri, kaşların arası, ayak ve el parmakları da tedavi edebilir. Her tedaviden sonra tüysüz bir süre geçecek ve tedavi devam ettikçe bu tüysüz süreler uzayacaktır. Tedaviye bütün seanslar tamamlanana kadar devam etmeniz gerekmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar