Buz Lazerde Seans Sıklığı

Ben buz lazer ücretleri ve seans sıklığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer uygulamasında yüz ve vücut bölgelerinde seans aralıkları değişmektedir. Yüz bölgesi için düşünülüyorsa öncelikle kıl yapısına uzmanlar tarafından bakılması ve uygun olup olunmadığı konusunda bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Yüz bölgesi seans aralıkları ayda birdir. Vücut bölgelerinde ise 6 haftada bir yapılmaktadır. Bu aralık seans sonlarına doğru 8 hafta olarak da değişmektedir.

Buket hanım,buz lazerde tüm vücut için seans sıklığı ve süresi ile ilgili bilgilendirme yaparmısınız?ayrıca tedavinin yann etkileri nelerdir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Epilasyonda seans sayısı kişiye göre değişiklik gösterdiği için size ancak tahmini bir süre verebilirim. Ayrıca seasns sayısı, işlem sonrası kontrolde kılların yoğunluğuna göre azalabilir ya da artabilir. Tüm vücut için ortalama 4-6 seans, yüz bölgesi için ortalama 8-10 seans sürmektedir. Buz epilasyonda uygulama yapılacak bölgeye göre seans süresi belirlenmektedir. Tedavide tüm vücut 45-50 dakika, yüz bölgesi ise ortalama 10-15 dakikada tamamlanabilmektedir. Buz epilasyonun herhangi ciddi yan etkisi yoktur. İşlem sonrasında hassas ciltli kişilerde kızarma ve hafif kabarma olabilmekte, fakat bu durum birkaç saat ya da birkaç gün içerisinde düzelmektedir.

Hocam,internette yüzdeki ince tüyler için uygulanan buz lazerde seans sayısının daha fazla oldugu yazıyordu..yüz bölgesi için seans sıklığı nedir?teşekürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer tedavisinde seans sayısı, kişinin cilt tipine, kıl yapısına ve uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca lazer ışınları sadece anagen evredeki kıllarda etkili olduğundan tedavi için birden fazla seans sayısı gereklidir. Buz epilasyonda tüm vücut ortalama 4-6 seansta tamamlanmaktadır. Fakat yüz bölgesindeki kılların kökleri derin ve kalın olduğu için tedavi 8-10 seans sürebilmektedir.

Bikini bölgeme epilasyon uygulatmak istiyorumm.acaba buz lazerde seans sıklığı nedir ve seanslar ne kadar sürer??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer, en hassas bölgelerinize dahi rahatlıkla yaptırabileceğiniz istenmeyen tüylerden kurtulmak için geliştirilmiş en yeni teknoloji epilasyon sistemidir. Soğuk başlığı ve uzun dalga boyu ile ağrı hissi ortadan kalkmakta ve seans süreleri de kısalmaktadır. Buz Lazer dört mevsim uygulanabilen, tüm cilt ve kıl yapılarında başarı sağlayan bir cihazdır. Tedavide seans sayısı kişiye göre değişmekle birlikte genelde 6-8 seansta tamamlanmaktadır. Tüm vücuda uygulandığında seans yaklaşık olarak 45 dakikada tamamlanmaktadır.

tum bacak ve koltuk altıma buz lazer epilasyon yaptırcam ama tedavi süresini bilmiyom ve interntte seans süresiyle ilgili farklı seyler yazıyor.seans sıklığı ve ücreti nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz epilasyonda seans sıklığı; vücut bölgelerine, cilt yapısına, kılların kalınlığına göre değişmektedir. Genellikle tedavi, 4-6 seans sürmektedir, bazı kişilerde ise kılların yapısına ve yoğunluğuna bağlı olarak seans sayısının artırılması gerekebilir. Buz epilasyon seans fiyatları uygulanacak bölgeye ve bölgedeki kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. Paket veya seans fiyatları için kliniğimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Doktor hanım buz lazerde yüz ve genital bölge için seans sıklığını söylermisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Uzman kişiler tarafından vücuttaki kılların yoğunluğuna,kalınlığına, rengine ve cilt yapısına göre uygun bir seans programı belirlenmektedir. Eğer kişide hormonal bir problem yoksa istenmeyen tüyler 6-8 seans sonra azaltılabilmektedir. Yüz bölgesi, hormonal nedenlerle daha hassastır ve tüyler daha hızlı uzamaktadır. Bu yüzden bu bölgede ortalama seans sayısı 8-10 olabilmektedir. Seans aralıkları vücut bölgelerinde ortalama 1-2 aydır.

koltuk altı ve bacaklarıma buz lazer epilasyonu yaptırıcam ama bu bölgelr için seans sıklığı ve süresiyle ilgilii bilgi veririmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazerde uygulanacak seans sayısı kişinin cilt yapısına, kılların ince ya da kalın olmasına ve vücut bölgelerine göre değişmektedir. Bu yüzden size sadece tahmini bir sayı verebilirim. Buz epilasyon ortalama 6-8 seans uygulanırsa başarılı bir sonuç sağlamaktadır. Ancak tecrübeli bir doktor tarafından yapılan muayene ve ilk seans sonrası kıl yapısındaki değişiklikler seans sayısını belirleyebilmektedir. Seans süreleri uygulanan bölgeye göre 5-45 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre yüz bölgesi için 5-10 dakika, tüm vücut için ise 35-45 dakika arasında olmaktadır.

Buz lazerin seans aralıklarının sıklığı nedir?Ben Ankarada yaşamadığım iiçin ne kadar zamanda bir ziyaret etmem gerektiğini bilmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer epilasyonu seans sayısı kişinin kıl miktarına göre ve uygulama yapılacak bölgelerdeki kıl yoğunluğuna göre kişiye özel belirleniyor. Bu da ortalama 5-8 seans arasında değişebilmektedir. Her bir seans arası olması gereken süreyi de yine kişiye özel olarak belirliyoruz. Tüylerin döküldükten sonra, yeniden çıkmasını beklemek gerekir. Bu da yaklaşık 1-2 ay sürebilmektedir.

hocam benim sorun buz lazerin etkinliği ile ilgili sanki çok etkili olmayacak gibi geliyor. Seansların sıklığı ne olmalı normal lazerlerle aynı mı buz lazerde de ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer epilasyonunun etkinliği, klasik lazer sistemlerine göre daha fazladır; çünkü bu sistemle birim zamanda daha çok kıl köküne etki edilebilmesi mümkün olabiliyor. Buz lazer epilasyon uygulaması tüm vücutta 1-2 aylık aralıklarla ortalama 6-8 seans arasında, yüzde ise 10-12 seans arasında sonuç verebilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar