Lazer Epilasyon Bronz Tene Uygulanır Mı?

Lazer epilasyonu bronzlaşmış veya esmer renkli tenlerde de yapılabilir mi? Bazı sitelerde esmer renklerde cihazın kılları görmediği yazıyor? Doğru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz Lazer (Soprano Ice), diğer yöntemlerden farklı olarak her zaman uygulanabilir. Bronz ya da koyu tenli kişilerde faydalı sonuçlar almayı sağlayan bir teknolojiye sahip. Yani, bronz veya koyu tenle de bu tedaviden fayda sağlayabilirsiniz. Üstün teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde acısız bir uygulama olan Soprano Ice bazı kişilerde 6 hafta aralıkla 3-5 seans yeterliyken, genelde altı seans uygulanmaktadır

Bronz tenlerde lazer epilasyon yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano ICE Platinum lazer esmerler de dahil olmak üzere tüm ten renklerinde uygulanabilmektedir; fakat bronzluk durumunda ilgili uzmanın sizi görerek bilgilendirmesi daha doğru bir bilgilendirme olacaktır. Burada önemli olan tatilden ne kadar zaman önce döndüğünüz ve kendi ten renginizden kaç ton daha fazla koyulaşmış olduğunuzdur.

yaz kıs bronzlaşmayı cok seven biriym.ayrıca yüzüme ve bacaklarma lazer epilasyon dusunuyorm fakat arkadsım bronz tenlere yapılmıyo dedi.peki buz epilasyon bronz tene uygulanır mı ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemi olan ve FDA tarafından onaylı Buz lazer, dört mevsim güvenle uygulanabilmektedir. Bronz ten gibi tüm cilt tiplerinde ve ince tüylerde de etkili lazer epilasyon yapılmasını sağlamaktadır. Buz lazerin en önemli özelliği ise -3 dereceye kadar soğutucu başlığı sayesinde, işlemin acısız ve ağrısız olmasıdır. Özellikle genital bölge veya bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde dahi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Merhaba,bronz tenlere lazer epilasyon uygulanırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, bronz tenli kişilere de lazer epilasyon yapılabilmektedir. Ancak cildin kendi rengi başarı oranını artırmaktadır. Lazer ışığı kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilerek, kıl kökünü yok etmektedir. Aynı zamanda cilde rengini veren madde de melanin pigmentleridir ve bronz ten daha fazla melanin içermektedir. Bu yüzden lazer epilasyon uygulamasında ışın cilt yüzeyine daha fazla odaklanarak kıl köküne daha az ulaşmaktadır. Bu da ciltte yanma, leke oluşma ihtimalini artırabilmektedir.

Merhaba,3 seanstır lazer epilasyona gidiyorum.internette epilasyon süresince güneşe cıkmayın ve solaryuma gitmeyin falan yazıyor.ama bronzlasmayı seven biriyim bu yüzdende bide size sormak istedim. bronz tenlilerdede lazer epilasyon yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonda lazer ışığı, kıl kökündeki melanin pigmentleri tarafından emilmekte ve kıl kökünü tahrip ederek bir daha kıl çıkmamasını sağlamaktadır. Ayrıca cilde renk veren madde de melanin pigmentleridir. Bu yüzden cilt bronzlaştığında melanin pigmenti artar ve lazer ışığı kıl kökünden önce cilt tarafında emilir. Bu da ciltte yanıklar oluşturarak cilde zarar verebilmektedir. Ama buz lazer yöntemiyle artık bronz tenli kişilerde epilasyon yaptırabilmektedir. Bu teknolojinin diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre en önemli farkı her cilt yapısına ve rengine dört mevsim uygulanabilir olmasıdır.

Bronz tenli olmaya bayılıyorum. Yaz kış bronz olmak için yazın güneşlenir kışında sürekli solaryuma giderim. Bu nedenle tenim oldukça bronz. Ancak epilasyon yaptırmak istiyorum. Duyduklarıma göre bronz tenlere lazer epilasyon yapılmıyormuş. Birde size danışmak istedim. Bronz tenlere lazer epilasyon yapılabiliyor mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice dediğimiz lazer epilasyon yöntemi ile diğer yöntemlerden farklı olarak bronzlaşmış tenlere de uygulanabilen bu yöntem son teknoloji lazer epilasyon sistemlerindendir.

Tatilden döneli 1 hafta oldu cildim hala bronz, lazer yaptırmak istiyiorum. bronz tenlerde lazer epilasyon yapılır mı? Yapılırsa herhangi bir yan etkisi olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kliniğimizde de uyguladığımız Soprano ICE Lazer tüm cilt renklerinde uygulanabilen bir tedavidir. Bronzlaşmanızın derecesine göre, ön cilt değerlendirmesi yapıldıktan sonra lazere başlanabilir. Cildiniz çok koyu şekilde bronzlaşmIş ise, lazer tedavisini biraz erteleyip cilt ortalama ten rengini aldığında lazeri yapabiliriz. Aksi halde bronzlaşmış ciltlerde leke oluşmaları görülebilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar