Erkek Kalça Bölgesi Lazer Epilasyon

Kalça bölgesine lazer yaptırmak mümkün müdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, erkek hastalara genital bölge hariç tüm bölgelere işlem yapılmaktadır.

Erkeklerde genital bölge ve kalça bölgesine lazer epilasyon mümkün müdür ? Ve tahmini kaç seans devam etmek gerekir ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Erkek hastalara genital bölge haricinde diğer tüm bölgelere uygulama yapılabilmektedir. Seans aralıkları 6 haftada bir olmakta ve ortalama 6 ile 8 seans aralığında çalışılmaktadır. Bazı hastalarda kılların direnç göstermesine bağlı olarak 8 seansı birkaç seans geçebilmektedir.

Çok esmer tenli 36 yaşında bir erkeğim. Yazın daha da kararıyorum ve kışa kadar pek de açılmıyor tenim.Kız kardeşim ten renginden dolayı lazer epilasyon yapmazlar sana diyor. İşe yaramazmış. Bu doğru mu ? Cevabınıza istinaden kalça bölgesine lazer epilasyon yaptırmak için randevu alacağım.Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Doğru lazer tercihi ile ten rengini koyu olan beyler de oldukça konforlu bir şekilde lazer epilasyon yaptırabilir. Buz Lazer esmer tenli beylere hem uygulama anında rahatsızlık vermiyor, hem de dalga boyu 810 mm olduğu için tedavide iyi sonuçlar verebiliyor.

Hijyen açısından kalça bölgesine lazer epilasyon düşünüyorum. 33 yaşındayım. Erkek hastalar da lazer epilasyon çok ağrılı oluyormuş. Bu doğru mu ağrısız bir yöntem yok mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İşlemi en acısız ve ağrısız bir şekilde sürdürebilmek için öncelikle kalın kıl yapısına uygun teknoloji seçimini yapmak gerekir. Buz lazer soğutucu sistemi sayesinde en ağrısız son teknoloji ürünü bir sistem ve bütün cilt tiplerinde (esmer, bronz, veya beyaz ten fark etmeksizin) uygulama yapma imkanı tanıması sistemi diğer lazer epilasyon cihazlarından ayıran bir başka özelliğidir.

Erkeklerde kalça yanaklarına lazer epilasyon yapılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Elbette yapılabilir. Epilasyonu, kadınların yanı sıra erkekler de daha pürüzsüz bir cilt ve de hijyen açısından çok fazla tercih etmektedir. Erkeklerde en çok tercih edilen epilasyon bölgeleri; sırt, göğüs, kasık, kemer altı, kalça, bacak ve genital bölgedir.

Erkeklere de kol altları, kalça, genital gibi bölgelere lazer epilasyon yapılabiliyormu? Özellikle kalça bölgesinden çok rahatsızım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Erkeklerin, lazer epilasyon uygulamalarında, kadınlara göre daha avantajlı olduklarını söylemek yanlış olmaz. Çünkü kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl köküne daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna bağlı olarak erkek hastaların tedaviye hızlı cevap verdiği söylenebilir.

16 yaşında bir erkeğim.Artık ergenlikten mi neden bilmiyorum 1 sene içinde inanılmaz kıllandım. En çok kalçamdaki kıllardan rahatsızım. Buralara lazer epilasyon yaptırabilirmiyim?Yaptırmak için bir yaş sınırı var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

14-15 yaşından itibaren laser epilasyon yaptırabilir. Yalnız bu yaşlarda ergenlik sebebiyle hormonlar oldukça aktif olduğu için daha fazla sayıda epilasyon seansına ihtiyaç duyulabilmekte. Lazer epilasyonda kullanılan sistemler sık sık değişmekte ve her yıl yeni teknolojilere sahip makineler ortaya çıkmaktadır. Epilasyon amacıyla kullanılan en başarılı lazer günümüzde Soprano Ice buz lazerdir.

Kalçama ve genital bölgeme lazer yaptırmak istiyorum. Erkeklerin bu bölgelere lazer yaptırmasının sakıncalı oldugu söyleniyor. Spermleri öldürüyormuş kısırlık yapıyormuş diyenler var. Bu doğru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Halk arasında genital bölgeye yapılan epilasyonun zararlı olduğu konusunda bir inanç var. Bu doğru değildir. Genital bölgeye atılan laser ışını da orta deriden daha aşağıya ilerleyemez. Bu nedenle erkeklerde spermlerin; kadınlarda rahmin etkilenmesi, kısırlık yapması kesinlikle söz konusu değildir.

Kıl dönmesi sorunu için çok defa operasyon geçirdim. Ne kadar dikkat etsem de yine oluyor. Baş edemiyorum. Artık son çare lazer yaptırmaya karar verdim. Erkeklerin kalça bölgesine lazer yapılabiliyormu?Bizim kızlara göre canımız daha çok acır mı ve sonuç kalıcı mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet yapılabilir. Lazer epilasyon cihazlarında, derinin yanmaması için soğutma sistemleri kullanılıyor. Geçmişte soğuk jellerle bu soğutma sağlanırken günümüzde soğuk hava üreten kriyo cihazları ile deri yüzeyi soğutulmakta, bu sayede cildin ısıdan zarar görmesi engellenmektedir. Erkeklerin dezavantajı varsa o da, yapıları gereği yüksek erkeklik hormonları nedeniyle sürekli yeni kıl üretimi yönünden baskı altında olmalarıdır. Bu durum uzun vadede lazer epilasyonun etkisini azaltarak revizyon uygulamalarını zorunlu hale getirebilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar