Göğüs Ucuna ve Dekolte Bölgesine Lazer Yaptırılabilir Mi?

Göğüs ucu ve dekolte bölgesindeki kıllara lazer yaptırılabilirmi? Sonuç alınır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Meme uçlarında oluşan tüylenme ve kıllanmalar kadınlar arasında rahatsız edici olabilmektedir. Eğer kişi emzirme döneminde ise lazer epilasyon tavsiye edilmemektedir. Bunun dışında lazer epilasyonun bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Meme ucu lazer epilasyon 4-6 seans gibi bir sürede bitebilmektedir.

Göğsümde nedendir bilinmez kıllanma oldu. İlk zamanlar cımbızla alıyordum ama artık pek yetişemiyorum. Bu gibi hassas bölgelere lazer epilasyon yapılır mı? Zararı olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bilinmesi gerekir ki lazer epilasyon bütün dünyada kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Lazer epilasyonun bilinen bir yan etkisi yoktur. Bikini bölgesi, göğüs ucu gibi en hassas bölgelerde bile lazer epilasyon yaptırmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Çene ucu, göğüs ucu, dekolte bölgesi benim tüylenme sorunu yaşadığıım bölgeler. Buralara lazer epilasyon yapılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bayanlarda favori, bıyık, çene, boyun, göğüs ucu, göğüs ortası ve göbek çevresinde tüylenme artışı varsa lazer yaptırmadan önce gerekli hormonal analizlerin yapılarak uzman bir doktor tarafından değerlendirilmesinde fayda var. Eğer tedaviye ihtiyaç varsa bunun başlatılmasından ve tamamlanmasından sonra lazer tedavisinden daha iyi verim almak mümkün olabilecektir.

Dekolte bölgesi ve göğüs ucu biraz hassas bölgeler diye yıllarca oralara lazer yaptırmaktan kaçındım. Ama gebelikten sonra buralardaki tüyler çok arttı ve çok rahatsız olmaya başladım.Bu yüzden lazer düşünüyorum. Buralara lazer yaptırılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamileler ve emzirme döneminde değilseniz, göğüs ucuna ve dekolte bölgesine lazer epilasyon uygulanabilmekte. İspatlanmış hiçbir yan etkisi bulunmasa da hamilelere lazer uygulamasını önermemekteyiz.

Meme ucundaki kıllarım biraz fazlalaştı.Birkaç kere cımbızla almıştım sonra iyice siyahlaştı ve çoğaldılar. Göğüs ucuna da lazer yaptırılabilir mi?Bir de oluyorsa dekolte bölgesinde de tek tük kıllanmalar var. Oraya da yaptıracağım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göğüs ucuna, göğüs arasına, kulak içine, çene bölgesine lazer epilasyon yapılabilmektedir. Buralardaki tüylenmeler, sıkça rastladığımız bölgeler arasındadır. Kıl köklerinin güçlenmemesi için cımbız, makina vb. bir cihaz ile müdahale etmek yerine lazer epilasyon yapılması daha uygun olacaktır.

Göğüs arası ve göğüs ucundaki kılları makineyle alıyordum ama artık başedemiyorum. Göğüs ucuna ve bu dekolte bölgesine lazer yapırılabilir mi? Herhangi bir sakıncası varmı?Çok acır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göğüs kısmında bulunan tüyler kadınlar için genellikle rahatsız edicidir. Bu bölgedeki tüylenme erkeksi bir görüntü çizer. Özellikle göğüs ucunda bulunan kıllar pek konuşulan bir sorun değildir fakat oldukça yaygın bir durumdur. Soprano Ice buz lazer yöntemiyle bu şikayetlerden kurtulmak mümkündür. Sistem diğer lazer sistemlerine nazaran daha az ağrılıdır.

Yaza düğünüm var. Bütün bölgelerime lazer yaptırmış ve bitirmiştim.Ama en sona göğüs arası ve göüs ucundaki tüyleri bırakmıştım.Zararı olur diye yaptırmadım açıkcası. Buralara da lazer yaptırılabilir mi?Yoksa ağda veya cımbızla devam mı edeyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon uygulaması diğer uygulamalara göre daha etkili olup daha kalıcı bir yöntemdir. Vücutta kirpikler hariç, tüylerin bulunduğu bütün bölgelere lazer epilasyon uygulanabilmekte. Buna göğüs ucu ve dekolte bölgesi de dahil. Herhangi bir zararı bulunmaz sadece lazer epilasyonu sonrasında kısa süreli kızarıklık meydana gelebilir. Bu durum da geçicidir.

Hormon tedavisinden sonra göğüs ucunda ve dekolte bölgemde çok fazla kıllanma oldu. Bu bölgelere lazer yaptırılabilir mi?Kaç seans yaptırmam lazım.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer etkili bir yöntem aranıyorsa, lazer epilasyon yöntemi uygulanabilir. Vücudun diğer bölgelerine olduğu gibi göğüs ucu ve dekolte bölgesine de lazer epilasyon yapılabilmekte. Göğüs ucuna yapılan lazer epilasyon uygulamasının ortalama seans sayısı 6-8 arasında değişir. Seans aralığı ise 2-2,5 ay kadar olmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar