Lazer Epilasyon Varis Arttırır mı?

Varisleri çok fazla olan birisi epilasyon yaptırırsa varislerde artış olur mu, bir zararı var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice Buz Lazer teknolojisinin varis problemine oluşturabilecek herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Lazer sistemleri aynı zamanda varis ve kılcal damar tedavilerinde kullanılan teknolojilerdir.

Merhaba bir arkadaşım lazer epilasyonun varis yaptığını ya da artırdığını söyledi. Bu dogru mu lazer epilasyon varis artırır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Uzun yıllardır sağlık alanında bir çok tedavide kullanılan lazer teknolojileri, özellikle son yıllarda kadınlar ve erkekler tarafından tüylerden kurtulmak üzere başvurulan öncelikli yöntemler arasında yer almaktadır. Lazer epilasyon varisleri artırmaz. Aksine, lazer tedavileri, tüylenme tedavisinin yanı sıra yüzeysel varisler başta olmak üzere, tüm damar tedavileri ve cilt gençleştirmede de kullanılabilmektedir.

Hocam bir kaç arkadaşım lazer epilasyonun varisleri artırdığını söyledi. Böyle bir şey mümkün mü? zaten bende biraz varlar. Hani damar çatağı şeklinde ama varise çevirmesinden korkuyorum. Lazer epilasyon varis artırır mı gerçekten?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Merhaba, lazer epilasyon tedavisinin varisleri artırdığına yönelik herhangi bir araştırma sonucu bulunmamaktadır. Bu tip bilgilere çok fazla kulak asmamalısınız. Çünkü lazer sistemleri 20 yıldan uzun süredir kullanılmakta olup, doğru şekilde yapıldığı takdirde, herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bilmelisiniz ki günümüzde bazı lazer türleriyle damar ve varis tedavisi yapılabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar