Erkek Göğüs Lazer Epilasyon Ankara

Bu zamana kadar jiletle müdahale ettiğim için göğüs kıllarım baya kalınlaştı.Artık tamamen kurtulmak istiyorum.erkeklerde lazer epilasyon uygulaması yapıyormusunuz?göğüs kıllarımdan tamamen olmasa bile fazlalıkların gidebilir mi?epilasyon yazın yapılabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer epilasyon açık veya koyu renk cilt ve bronz tene uygulanabilir, bu nedenle yazın da uygulanabilir. Siyah kalın ve ince kıllarda da kullanışlıdır. Lazer, kıl köküne ulaşarak sonuç alınmasını amaçlar. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur. Göğüs bölgenizdeki kılların yoğunluğundan şikâyetçiyseniz, bu tarz bir uygulamaya başvurabilirsiniz.

Erkeklere de lazer epilasyon yapıyor musunuz? Göğüs bölgemdeki kılları lazerle aldırmak istiyorum. Erkek göğüs lazer epilasyon ankarada bir yer biliyorumusunuz varmı siz yapıyormusunuz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer Epilasyon işlemleri, sadece kadınlara özgü bir uygulama değildir. İstenmeyen tüy problemi hem kadın hem de erkekler açısından önemli bir kozmetik sorundur. Bu yaklaşımla erkekler de bakımlı ve iyi görünmek için erkek lazer epilasyon uygulamaları ile avantajlı olarak istenmeyen tüy problemlerinin önüne geçebilmektedirler.

Hocam iyi günler erkek göğüs lazer epilasyon ankarada bir yer arıyordum. Göğüs bölgesindeki kıllarım çok sert ve çok sık biraz olsun azalması bile yeterli olur. Ankarada size rastladım. Biraz bilgilendirir misniz_?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Derin yerleşimli, kalın kıl yapısı ve kalın kıl köküne sahip erkeklerde seçilecek lazer tipi önemlidir. Çünkü daha etkili olmalıdır. Ancak güçlü bir lazer bu şekilde kıl köküne ulaşılabilir ve iyi sonuç alınabilinir. Ayrıca sık tüy, kıl dönmesi soruna neden olabilir. Kıl tipleri değişkenlik göstereceği gibi, cilt tipi de erkekten erkeğe farklıdır. Bu nedenle seçilecek lazer tipine mutlaka muayenede karar verebiliyoruz. Hem buz lazer (diode lazer) bu anlamda hem yeterli derinliğe ulaşır, hem de konforlu tedavilerdendir.

Erkeklerde lazer epilasyonda kullanılan son yöntem nedir? gögüs kıllarından kurtulmam için kaç seans uygulanması gerekli?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son zamanlarda lazer epilasyon uygulamaları arasında en çok tercih edilen yöntem Soprano Ice Buz lazerdir. Buz lazerin, soğutma özelliği sayesinde kıl köklerine gönderilen ısı cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermemektedir. Böylelikle ciltte yanma, ağrı veya acı hissi de olmamaktadır. Seanslar uygulanan alanın büyüklüğüne, kişinin cilt yapısına ve kıl kalınlığına göre değişmektedir. Tedavi; yüz bölgesi için 4-6 seans, diğer bölgeler için ise 6-8 seansta uygulanmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar