Ütüleme Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

Buz epilasyonla ütüleme işlemi nasıl ve ne zaman yapılıyor ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer ütüleme işlemi kullanım tekniğinden dolayı bu ismi almıştır. Çok fazla bronzlaşmadığınız sürece seanslarınıza yaz-kış ara vermeden devam edilebilir.

Ütüleme epilasyon ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ergenlik dönemindeki hastalara genellikle 6 haftada bir olmak üzere 8 seans işlem yapılmaktadır. Ergenlik dönemindeki hastaların hormonal durumları yetişkinlere göre çok daha aktif olduğu için kıl kökleri direnç gösterebilmektedir.

Ütüleme işlemi nasıl ve ne zaman yapılıyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ütüleme işlemi; bir kullanım tekniğidir. Bu kullanım tekniğinin patenti Soprano Ice cihazına aittir. Diğer sistemler taklididir. Ütü yapar gibi kullanıldığı için bu şekilde adlandırılmıştır. Kendi ten renginiz 3-4 ton koyulaşmadığı sürece yaz-kış seanslarınıza ara vermeden operasyona devam edilebilir.

Ütüleme epilasyon nedir ve soprana buz lazer ile aynımı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ütüleme epilasyon teknolojisi, sadece Soprano lazer cihazlarıyla uygulanabilen, patentli ve FDA onaylı bir teknolojidir. Buz lazerde olduğu gibi ütüleme epilasyonda da kopyalar ve taklitler vardır. Bu anlamda FDA onayına sahip cihazlar ile tedavi görmek sağlığınız için önem arz etmektedir.

Lazer epilasyon yaptırmak istiyodm ama cildim çok hassas ve ağrıya dayanamıyorm.arkadasım ütüleme epilasyonu önerdi.nedir nasıl uygulanır?bilgi alabilirmiyim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer başlığının cilt üzerinde ütü yapar gibi gezdirilerek yapılması nedeniyle uygulama tekniği ütüleme lazer olarak söylenmektedir. Kişinin cilt ve kıl tipine göre dalga boyunu ayarlayabilen teknolojisi sayesinde 800 nm – 950 nm dalga boyları ile kişilere hızlı ve etkin lazer epilasyon imkanı sunabilmektedir. Cihaza entegre bilgisayar sistemi sayesinde belirlenen programa göre işlemi yönlendirir ve doğru atışların ve dalga boylarının uygulanmasına imkan verir. Dört mevsim kullanılabilen ve diğer lazer sistemlerine göre ağrı, acı hissi ve yan etkisi olmayan bir teknolojidir.
Genital bölge gibi en hassas yerlerde dahi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

ütüleme epilasyon yaptırmak kıllar üzerinde tamamen etkilimidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ütüleme lazer ince ve açık renkli kılların köklerini yakarak kalıcı olarak kılları yok etmektedir. Kadın-erkek herkese ve her cilt tipine, rengine uygulanabilen Diode lazer
en hassas bölgelerde dahil vücudun her yerine uygulanabilmektedir.

Ütüleme epilasyon yaptırmak istiyorm.seansları ve fiyatyla ilgili bilgi verirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ütüleme epilasyonda seans sayısı; kişinin yaşına, cinsiyetine, cilt yapısına, kıl rengine ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Ortalama 6-8 seansta kıllarda %80-90 oranında azalma olmaktadır. İşlem, 6-8 hafta aralıklarla yapılmaktadır. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapamamaktayız bu sebeple 05323005825 ya da 03122857508 numaralarını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arkadasımdan ütüleme lazer yöntemini duydum, hemde işlem acısızmıs.tam olarak nedir,nasıl yapılıyor?bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ütüleme lazer epilasyon, son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerden biridir. FDA onaylı bu teknoloji, cilt yüzeyine ya da dokulara zarar vermeden kıl köküne belli bir dalga boyunda ışın gönderir ve kökü tahrip ederek tekrar kıl çıkmasını engeller. Ayrıca işlemde sık atışlar yapılması ve soğutucu başlığı ile ağrı ve acı minumuma inmektedir. Dört mevsim rahatlıkla uygulanmaktadır.

Merhaab,diode ütüleme lazer nedir?işlem nasıl uygulanıyor?bikini bölgesinede yapılıyormu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon sistemleri arasında Diode lazer uygulaması; 810 nm. dalga boyuna sahip ütüleme lazer teknolojisi, saniyede 10 atış özelliği ile cilde hem masaj hissi vermekte ve aynı zamanda seans süresini de kısaltmaktadır. Esmer ve bronz tenler dahil birçok cilt tipinde ve kıl yapısında yaz kış dört mevsim uygulanabilmektedir. En önemlisi de genital ve bikini bölgeleri gibi en hassas yerlerde dahi rahatla ve acısız kullanılabilmesidir. Uygulama, vücudun tüm bölgelerine, koyu veya açık ten rengine sahip kişilere ve ince veya kalın kıl yapısına kolaylıkla yapılabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar