Kıl Dönmesi Ameliyatına Lazer Uygulanır mı?

Kıl dönmesi ameliyatından sonra epilasyon yaptırmak önerildi. Sice uygun olur mu? Bir zararı, acısı vs var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kıl dönmesi şikayetlerinde en sağlıklı yöntem ameliyat sonrası buz lazer sistemidir. Buz lazer sisteminin bir zararı ya da acısı yoktur.

Merhaba doktor hanım kıl dönmesi ameliyatından önce mi yoksa sonra mı lazer epilasyon yaptırmam gerekir. Ya da kıl dönmesi ameliyatına lazer uygulanır mı bilgilendirmeniz durumunda çok memenun olurum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kıl dönmesinde lazer epilasyon yapılır mı sorusunun en doğru cevap; “kıl dönmesinde lazer epilasyon” yüksek oranda etkili olabilen bir uygulamadır olabilir. İlgili bölgeyi kıllardan arındırmak gereklidir ki şikayetler tekrarlamasın, tekrar ameliyat gerekmesin. Bunun için daha konforlu olan buz lazer sisteminden faydalanılabilir.

İyi günler dilerim. Ben yakın bir zamanda kıl dönmesi ameliyatı oldum. Biraz sorunlu bir ameliyat oldu bu nedenle tekrar olmaması için çok temkinliyim biraz araştırdım ve lazer yaptırmak mantıklı diyenler oldu. Kıl dönmesi ameliyatına lazer uygulanır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kıl dönmesi problemi, zayıf olan kıl köklerinin ilerlemesi gereken yoldan saparak deri seviyesine çıkamamaları sonucunda meydana gelir. Bu durum kıl köklerinin lazer epilasyonla deforme edilmesiyle ortadan tamamen kaldırılabilir. Buz lazer sistemi bu konuda pozitif sonuçlar vermektedir. Kıl dönmesi ameliyatından sonra lazer epilasyon yapılmaz ise ileride bu durum tekrarlayabilir.

Hocam selamlar, benim sorum acaba kıl dönmesi ameliyatından sonra lazer uygulanırmı? kıl dönmesi ameliyatı olacağım aslında öncesinde lazer olmak istemiştim ama biraz geç kaldım şimdi doktorum ameliyat olmadan lazer yaptırmamalısın diyor. Biraz ileri bir safhadaymış ameliyattan baska bir alternatifim yokmuş. Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ufak bir problem gibi görünmesine rağmen, kişinin yaşam kalitesini düşüren kıl dönmesi, kuyruk sokumunda ağrılara, akıntı, şişlik, koku, kanama, iltihaplanma ve kaşıntı gibi şikayetlere yol açabilmekte. Doktorunuzun önerileri bu anlamda önemli. Çünkü bu gibi şikayetleriniz varsa eğer hastalık ilerlemiş ve tek çare ameliyat olabilir. Hasta iken zaten bahsi geçen şikayetleriniz de var ise, lazer epilasyon tedavisi sizin için doğru bir zaman değildir. İyileşme süreciniz tamamlandıktan sonra lazer epilasyondan faydalanabilir ve bölgede ileride yaşanabilcek kıl dönmesi probleminin önüne geçebilirsiniz.

iyi günler hocam, dönem dönem yaşadığım kıl dönmesi problemine geçtiğimiz aylarda ameliyatla son verdim. Açıkçası memnunum smdilik. Tek korkum yeniden tekrar etmesi çünkü can sıkıcı bir hastalık.bazı arkadaşlarım ameliyatten sonra lazer yaptır bidaha olmaz diyorla kıl dönmesi ameliyatına sonra lazer uygulanırmı sizin fikriniz nedir?Teşekkürler smdiden.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kıl dönmesi genellikle genç beylerin karşı karşıya kaldıkları bir hastalık. Genellikle 30’lu yaşlarda sıklıkla görülen kıl dönmesi, yaşam kalitesini negatif yönde etkilerken kişinin hareketlerini de kısıtlıyor. Genellikle kuyruk sokumunda görülen kıl dönmesinin, çok miktarda ve sert kıllardan kaynaklandığı kanısı öne çıkıyor. Dolayısıyla ameliyattan sonra gerçekleştirilecek lazer epilasyon tedavileri kıl oluşumunu sona erdirerek problemin tekrarlamasının önüne geçebilir. Bu sayede pozitif sonuçlar doğurabilmektedir. İyileşme süreciniz tamamlandıysa, alternatiflerine göre daha konforlu geçen buz lazer tedavisi ile sorundan büyük bir oranda kurtulmanız mümkün olabilecektir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar