Ağdadan Sonra Lazer Epilasyon Yapılır mı? Ankara

Lazer yaptırmak için ağda işlemini ne zaman sonlandırmak lazım? Ağda yapıldıktan sonra lazer tavsiye ediliyor mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ağda kullanımı sonrası genellikle ağda kullandığınız yerde kıl ve tüylerin tekrar çıkması için bir süre beklemek gerekir. Şayet ağda kullanımından sonra lazer epilasyona başlamayı düşünüyorsanız, ağda kullanmış olduğunuz bölgede lazer epilasyon uygulamasına uygun şekilde kılların ve tüylerin oluşmasını beklemek durumundasınız. Ayrıca kimilerinin kıl ve tüy yapısına göre ağda yapılan yerlerde tekrar kıl ve tüylenme başladığı andan sonra jilet vs kullanması gerekebilir. Bu da kişi için ayrı bir süreç gerektirdiği için, ağda yaptıktan sonra lazer epilasyon sistemine girmek isteyen kişilerin mutlaka uzman bir doktorun dediklerini takip ederek ağda yaptığı bölgedeki kıl yapısı ile ilgili gerekli bilgiyi edinmesi gerekmektedir.

İyi günler. Bir yerle lazer epilasyon seansına gittim bir paket önerdiler. Ama öncesinde ağda yaptırmamı istediler. Bu doğru mu çünkü ben bunn tam tersine ağda yaptırmamak gerektiğini duymuştum. Ağdadan sona lazer epilasyon yapılır mı ankarada bir yer bakıyorum. Bilgi için teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon öncesinde ağda yapılmamalıdır. Hangi lazer epilasyon yöntemi olursa olsun uygulama öncesi kılı kökünden koparacak işlemler uygulanması doğru değildir. Ağda, cımbız gibi tüy giderme işlemlerinin lazer epilasyondan minimum 1 ay önce bırakılması gerekir. Lazer ışını kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilerek kıl köküne iletilir, kıl kökünde hasar yaratır. Devam eden seanslarla beraber kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek şekilde tahrip olur. Kısaca, lazer epilasyonda hedef kıl köküdür ve kıl kökü olmadığı zaman lazer epilasyon etki edemez.

Vucudumdaki tüylere agda uyguluyorm.annemm her agda yaptırdığında tüylerimn incelecegini söylemisti ama kıllarım hala sert.bu yüzden haftaya lazer epilasyon için randevu aldım ama kollarım ve bacaklarım ağdalı.agda kullanımından ne kadar zaman sonra lazere başlanabilir?haftaya yaptırabilirmiyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde çok sık tercih edilen Lazer epilasyon, kadınların ortak sorunu olan istenmeyen tüyleri %80-90 oranında ortadan kaldırmaktadır. Lazer epilasyonda ışınlar, kıl köklerinde tahribata neden olarak kıl kökünden bir daha kıl çıkmasını engellemektedir. Bu yüzden uygulamadan 1 ay öncesine kadar ağda, epilatör ya da tüy dökücü krem gibi kökten kıl alma işlemlerinin yapılmaması gereklidir.

Lazer uygulamasından ne kadar zaman önce ağda yapılabilir?gecen hafta ağda yaptırdım,agda kullanımından hemen sonra lazere başlanırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon öncesi kılları köklerinden koparacak ağda, cımbız, iplik gibi uygulamalardan kaçınmanız gereklidir. Çünkü lazer epilasyon işlemi kıl köklerine etki eden bir uygulamadır. Ağda uyguladıktan sonra lazer epilasyona gitmeniz, tedavide ışının köklere etki etmemesine neden olmaktadır. Size tavsiyem; en az 2-3 hafta daha tüylerinizin tekrar çıkması için beklemeniz ve çıkan tüyleri jilet ile alarak, jiletledikten 1-2 gün sonra seansa gelmeniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar