Açık Renk Tüylerde Buz Lazer Etkili mi?

Beyaz ten ve çok açık renk tüylerde buz lazer etkili oluyor mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Açık tenli ve sarışın kişilerde mevcut olan ince ve açık renkli kıllara lazer epilasyon etkisi siyah ve kalın kıl yapısına sahip olan kişilerde olduğu kadar etkili olamayabiliyor. Bunun için cildin ve kıl yapısının fiziki olarak muayene edilmesi ve uygun çözüm yollarının tespit edilmesi gerekiyor.

Lazer epilasyon düsünüyodum ama ince ve açık renk tüylere sahibim ve bu nedenlede epilasyon pek ise yaramazmıs. bende başka yöntemlere baktım ve buz lazeri buldum.acaba acık renk tüylerde buz lazer etkili mi? ve tüm vücut fiyat nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonlarında, kişinin cilt yapısı ve kıl kalınlıkları epilasyon süreci için önemlidir. Lazer epilasyonda başarı oranı; tüylerin ne kadar koyu renkli ve kalın olmasına bağlıdır. Fakat Buz lazerde kıllar koyu renkli ve kalın olmasa da tedaviden çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu uygulamada kişinin kıl yapısı seans sayısını etkilemektedir. Açık renk ve ince tüyler için uygulanan tedavi bir kaç seans daha uzun sürebilir. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapılmamaktadır, bu yüzden fiyat bilgilendirmesi için kliniğimizi 03122857508 ya da 03122857508 numaralarını ararsanız size yardımcı olacaklardır.

yaklasık 1,5 sene önce bacaklarım için buz lazer uygulamasını yaptırdım ve cok memnun kaldım.yüzüm içinde buz lazer istiyorum fakat tüylerim açık renk bu yüzden ise yarar mı bilmiyorum. sizce yüzdeki tüylerde de buz lazer etkili midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Açık renk ve ince tüylere birkaç sene öncesine kadar uygulanan epilasyon yöntemleri yetersiz kalmaktaydı. FDA tarafından güvenilirliği onaylanan Buz lazer teknolojisi, açık renk tüylerde dahi kısa sürede etkili sonuçlar veren bir uygulamadır. Buz lazer, 850 nm ile dalga boyu en uzun lazer cihazıdır. Böylece her kıl yapısına ve cilt tipine etkili olabilmektedir.

Hocam ben çok sarışınım.Tüylerim de sarı ama sarı olmalarına rağmen az da değiller. Baya belli oluyortlar.bu zamana kadr lazer yaptırmamamın sebebi açık renk tüylerde lazer etkili değil dendiği içindi.Ancak smdi okuyorum reklamlarda da çok karşıma çıkıyor buz lazer ince ve açık renkli tüylerde de etkili yazıyor.Gerçekten etkili mi bana kesin sonuç lazıım. Bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hiç bir lazer sistemi kesin sonuç vadetmez.Yani lazer epilasyona başlamadan önce bunu bilmenizde fayda görüyorum. Bütün seansları tamamlamanızdan sonra vücudunuzda tüy kalmasa bile %100 tüylerden kurtulacağınızın garantisini veren işletmelere itibar etmeyiniz. Buz lazer sistemine gelince evet, bu uygulama bütün lazer sistemlerindeki bir açığı kapatmayı başaran bir sistem. Çünkü ince ve açık renk tüylerde de etkili olabilmektedir. Yüz, üst kol, üst bacak gibi ince tüylerin bulunduğu alanlarda da, erkek sırt bölgesi gibi derin ve koyu renk tüylerde de etkili olması bir avantajdır.

İyi günler dilerim. Benim tüylerim bazı yerlerimde açık kahverengi çoğu da yine açık renkli ler. Buz lazerin açık renk tüylerde etkili olduğu söyleniyor.doğrumudur?Yazın yaptırabilir miyimve çok acıtırmı

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice Buz lazer uygulaması ile ten veya tüy renginiz ne olursa olsun sonuç elde edilebiliyor. Cildin alt tabakasında ısıyı koruyarak yüzey yanıklarını engeller ve safir ucu ile cildi soğutur. Bu yüksek akıcı dağıtım sistemi açık renkli ve ince kıllılarda daha da rahat, hızlı bir tedavi olanağı sağlarken dört mevsim uygulanabilen bir lazer epilasyon sistemi olduğunu söyleyebiliriz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar