Emzirme Döneminde Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Emzirme döneminde buz lazer uygulamasi yapabiliyor musunuz ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Emzirme döneminde 6.aydan sonra lazer epilasyon uygulamasının bir sakıncası yoktur. Doktor kontrolü ile uzman kişilerin uygulayacağı uygulamalara güvenebilirsiniz.

buket hanım, lazer epilasyona gidiyodum ve 5.seanstan önce hamile oldugumu ögrendim ve bebeğim için riske girmemek için bırekmak zorunda kaldım.dogum yapalı 2 ay oluyor ve tekrar devam etmek istiyorum epilasyona.emzirme döneminde lazer epilasyon yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonu, hamilelik ve emzirme dönemlerinde yaptırmayı hastalarıma tavsiye etmiyorum. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hormonlarda değişme söz konusudur. Bu nedenle de doğumdan sonra belli bir süre vücudumuzdaki hormanların yatışması ve kılların eski yapılarına dönmesi için beklenmesi gereklidir. Ancak bir uzman kontrolünde emzirme döneminin 6. ayından sonra lazer epilasyon yaptırmanız, sizin için daha doğru olacaktır.

Lazer epilasyon yatırmak istiyodum ama 3,5 aylık hamile oldugumu ögrendim.ve hamileyken yaptırmanın sakıncaları olur diye epilasyona gitmedim.ama hamileliğim süresince ciddi kıllnama oldu özelliklede yüzümde.bu yüzden epilasyona gitmek istiyorum acaba emzirme döneminde bu tedavi yapılırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Emzirme dönemi de, hamilelik döneminde olduğu gibi hormonal değişimlerin yaşandığı bir süreçtir. Gebelik ve emzirme dönemleri, hormonal değişimlerin yaşandığı bir süreçtir ve hassas ciltlerde kıllanmada artış veya leke riski söz konusu olabilmektedir. Ayrıca emzirme döneminde cilt daha hassas ve ağrı eşiği daha düşük olabilmektedir. Bu sebeple epilasyon uygulamasından önce mutlaka doktorunuza danışmanızı önermekteyim.

Merhaba eşim doğum yapalı 8 ay oldu.bebek emiyor. emzirme döneminde lazer epilasyon yapılır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyonunu hamilelik döneminde tavsiye etmiyorum. Emzirme döneminde ise, uzman kontrolünde gerçekleştirilebilir. Ancak 6. ayı beklemek daha doğrudur. Çünkü, lazer epilasyon uygulanan metot açısından herhangi bir sakınca taşımaz ancak, hamilelik döneminden sonra hormonlar normal seviyesine henüz gelmediği için, uygulama esnasında ve sonrasında oluşabilecek durumlara (hassasiyetlere) dikkat edilmesi gerekir.

5 aylık bir bebeğim var. Hem onun bakımı hem de kendi bakımıma zaman ayıramıyorum lazer epilasyon yaptırmak istiyorum ama emzirme döneminde olduğumdan bebeğime bir zararı olur mu veya sütüme gibi endişelerim var?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde lazer epilasyon ve diğer dermotokozmetik uygulamaları yaptırmamak daha uygundur. Esasen epilasyon cilde herhangi bir zarar vermez, süt miktarını veya verimini etkilemez. Fakat hamilelik ve emzirme dönemlerinde hormonlarınız çok değişken bir yapıdadır. Bu yüzden, hassas ciltlerde leke oluşma ihtimali artabilir. Yine de, emzirme döneminin 6. ayından itibaren doktor kontrolü ile lazer seanslarına başlayabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar